Cctv Kamera Sistemi İle Alakalı Bir Problemim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kalaman
    Kalaman's avatar
    Erkek

Uzun mesafede rg6-u6 kablo kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Sinyalde kayıp yaşamıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

RG11 - U6 kablom var. 700 mt mesafe dayanıklı. Bilginize.

whoobay tarafından 11/Eki/12 01:59 tarihinde düzenlenmiştir

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hacı en az 7 amper adaptor kullan sorun yaşadığın kameralara git kamera dibinden voltajı ölç swich mod metal kasa adaptor kullandıysan  trimpodundan voltajı yükselt      ır ledli kamera nasıl karanlık gösterir  mantık dışı :)    kullandığın kameralar box kamera değil dimi ?
    box ise menu ayarını kontrol et  osd menülü değil ise kameraların modelini yaz çunki gece görüşlü die daynight özelliği olmayan kamera satışıda yapıyolar

onekine?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

konuyu hortlatıyorum ama başka aynı sorunu yaşayan olur diye bilgi amaçlı yazıyorum.

konu sinyal ile ilgili değil arkadaşlar kullanılan kablonun kalitesinden dolayı uzak mesafeye giden DC 12v'un düşmesi sonucu infrared ledlerin çalışmaması 2çözüm öneririm

1- Kaliteli cctv kablosu kullanman

2-uzak mesafe kameralar için ayrı adaptör kullanman

şimdi o karanlık gösteren kameraların voltajlarını ölç muhtemelen 9-10volta kadar düşmüştür voltajları o düşük voltajları akşam 12.5'un altına inmeyecek şekilde ayarla hiçbir sıkıntı yaşamazsın bu konuda ben sıkıntı yaşadım birebir kendi deneyimimle yaşayıp çözüm ürettiğim bir arızadır.

Son olarakta iyi marka bi cctv kablo ile 200-300 metrede hiçbir sinyal sorunu yaşamazsın eğer yüksekvoltaj hattının vs. yanından geçmiyorsa hattın.

cCc Gökhan cCc
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    Zalim_07 bunu yazdı

konuyu hortlatıyorum ama başka aynı sorunu yaşayan olur diye bilgi amaçlı yazıyorum.

konu sinyal ile ilgili değil arkadaşlar kullanılan kablonun kalitesinden dolayı uzak mesafeye giden DC 12v'un düşmesi sonucu infrared ledlerin çalışmaması 2çözüm öneririm

1- Kaliteli cctv kablosu kullanman

2-uzak mesafe kameralar için ayrı adaptör kullanman

şimdi o karanlık gösteren kameraların voltajlarını ölç muhtemelen 9-10volta kadar düşmüştür voltajları o düşük voltajları akşam 12.5'un altına inmeyecek şekilde ayarla hiçbir sıkıntı yaşamazsın bu konuda ben sıkıntı yaşadım birebir kendi deneyimimle yaşayıp çözüm ürettiğim bir arızadır.

Son olarakta iyi marka bi cctv kablo ile 200-300 metrede hiçbir sinyal sorunu yaşamazsın eğer yüksekvoltaj hattının vs. yanından geçmiyorsa hattın.

yok dostum adam gibi firmayla çalışmaya başladım çakma webcamli kameralar yerine aldım adam gibi kameraları dört dörtlük görüntü aldım :)

hatta 5 adet farklı kamera istedim ve görüntülerine baktım dağlar kadar fark var arada :S

problem kameradanmış her kamera satandan kamera almayacaksın abi ana bayilik aldım şimdi problemsiz takıyorum her yere.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
Toplam Hit: 2844 Toplam Mesaj: 16