folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Cd-Romsuz Notebooka Format Atmak [ İstek ]

Cd-Romsuz Notebooka Format Atmak [ İstek ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Merhaba müridler.

Elimde $uanda Lenova x61 mini notebook var ve bu aletin cd-rom u yok :)
    usb den falan cd-rom takamam onu hiç söylemeyin yani :)

Sonracıma bu laptoplar flash bellekden boot edilebilir özellikteymiş bende xp cd sinin içindeki herşeyi aynen kopyaladm flash diskin içine sonra

flash disk ile ba$lattım aleti fakat NTLDR eksik diyo orda kalıyo :S

$imdi ben buna nasıl xp kurabilrim , bu hata neyden kaynaklanıyor , naparsam bu hatadan kurtulabilirim ?

$imdiden çok te$ekkürler... :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hdd yi başka laptopta formatlayıp taksan ?

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Birde $öyle bir$ey var $uanda makinada Vista kurulu normal açılışı yapıyor ama daha sonra

"Windows could not complete the installation. To install Windows on this computer , restart the installation."

diye bir uyarı geliyor ve makine kapanıyor...

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:
    -----------------------------
    hdd yi başka laptopta formatlayıp taksan ?

Hocam oda olmaz HDD'yi çıkartamam :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FienDisHMan
    FienDisHMan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

LenovolardaThink pad tuşu var pc restart et tihink pad tuşuna bas recovery kendiliğinden  başlar.

usb den olmazda D: partition'u fat32 dosya sistemi kullan. xp'yi d  partitiona kopyala sonra pc restart et ve f8 başlat sonra d: gir kur exe'yi çalıştır yüklersin.ancak ntfs dosya sistemini seçersen msdos tanımaz d: giremezsin

sorun yaşarsan burdan yaz sana yardım  ederim

DiKKaT KöPeK VaR..!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Hocam cd nin içinden direk elle kopyala yapıştır yaparsan boot özelliği olmuo o belleğin. Mesele windows cd sini de o şekilde başka bi cd ye kopyalasan çalışmaz. Ha flash diske nasıl kopyalarım dersen onu bilemicem :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Hocam Kisaca sana soyle birsey diyeyim .. Acronis Echo Server Universal Restore ile bu islemi Basarili bir sekilde yapabilirsin. kasmadan  . .. Nasil yapacagim diyorsan.. ? Forumlarda Bir Arastirma yapabilirsin.. eger sonuclar tatmin edici degilse.. yazarim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    FienDisHMan bunu yazdı:

LenovolardaThink pad tuşu var pc restart et tihink pad tuşuna bas recovery kendiliğinden  başlar.

usb den olmazda D: partition'u fat32 dosya sistemi kullan. xp'yi d  partitiona kopyala sonra pc restart et ve f8 başlat sonra d: gir kur exe'yi çalıştır yüklersin.ancak ntfs dosya sistemini seçersen msdos tanımaz d: giremezsin

sorun yaşarsan burdan yaz sana yardım  ederim

kurtarım yapmıyor hocam hata veriyor onu denedim birçok kez (:

sistem hiç acılmıo xp yi D ye nasıl kopyalıycamki (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Cd yi Flash a kopyala usp den bot et öyle at formatı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    daha önce de böyle bi kkonu açoılmıştı rene bunun bayağı zorladığını söylemişti ama ben bilmiyrm rene nin yalancısıyım :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    98 i flash diske at boot et kur sonra üstüne xp kur yada yükselt senden önyükleme istemez böylelikle.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 6826 Toplam Mesaj: 12