folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Cep Telefonlarından Bilgisayar Olur Mu?

Cep Telefonlarından Bilgisayar Olur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bazı cihazlarda vardı ama android 10 ile bütün cihazlara masaüstü modu geldi.Hdmı dönüstücü ile klavye mause ekleyerek kolayca kullanılabiliyor ama karşında android olunca yapılabilecekler kısıtlı.Mobil işlemciler bu kadar güçlenmişken bu telefonlar neden bilgisayara dönüşmesin.Snapdragon 660 işlemci 8.nesil i5 işlemciye kafa tutar durumda.

Biraz araştırırken samsungun Linux on dex projesine denk geldim.Aramızda kullanan varmı bilmiyorum harika projeymiş fakat beta aşamasında desteği kesmişler.Samsung bu arada microsoftla anlaştı sanırım snapdragon işlemcili içinde windows olan galaxy book s tanıtmışlardı.

Mobil işlemciler dizüstü bilgisayarlara girmeye başladı mobil cihazlarda masaüstüne dönüşmesi gerekir.Bu konu hakkında sizin görüşünüz merak ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=8_7xGj4tKYo&t=496s

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Intel telefon pazarından çekilmesiydi şahane olacaktı. 

https://youtu.be/PH7t7zdOyZc

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Siemens bir telefonu vardı linux yukluyorlsrdi kaç yıl önce tuşlar yanda neydi telefon

@mkyb hacı sen bilirsin

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Siemens bir telefonu vardı linux yukluyorlsrdi kaç yıl önce tuşlar yanda neydi telefon

@mkyb hacı sen bilirsin

Siemens Sx1'i diyorsun. Nokia 6600 ile çok kıyaslanırdı. Siemens işlemci hızını arttırmaya izin verdiğinden telefona o dönemler forumlarda çılgın işler yaptırılıyordu. 

Linux tabanlı Qtopia isimli bir işletim sistemi yüklenip açılışta Symbian mı yoksa Qtopia ile mi açılsın diye seçim yapılabiliyordu. Tabi Symbian o dönemin Android'i gibi olduğundan Symbian çok daha iyiydi. Maxicep forum vardı halada açık az orada takılmadım.

https://www.youtube.com/watch?v=4oCOV5cgQOo

mkyb tarafından 25/Oca/20 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=FQdNEgrXhEA

şu telefondan vardı bir ara kullandım bunun standı felan var aslında böyle bir telefon olçak eve geldiğinde takacaksın böyle bir standa uzaktan sadece eline aldığın bir ekran sayesinde oyun oynayacaksın.

istersen tv yansıtacaksın kollarıyla oyun oynayacaksın bunu asus bir nevi bu modelde yapmaya çalışmış ama işte destek yok windows yükleyeceksin felan pc gerek kalmayacak laptop fiyatlarıda malum olduğundan

dolayı sadece telefon ile bunları yapmak bence çok mantıklı olurdu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

@mkyb hacı sen bilirsin

Siemens Sx1'i diyorsun. Nokia 6600 ile çok kıyaslanırdı. Siemens işlemci hızını arttırmaya izin verdiğinden telefona o dönemler forumlarda çılgın işler yaptırılıyordu. 

Linux tabanlı Qtopia isimli bir işletim sistemi yüklenip açılışta Symbian mı yoksa Qtopia ile mi açılsın diye seçim yapılabiliyordu. Tabi Symbian o dönemin Android'i gibi olduğundan Symbian çok daha iyiydi. Maxicep forum vardı halada açık az orada takılmadım.

https://www.youtube.com/watch?v=4oCOV5cgQOo

Video youtuba 2006 da yüklenmiş ohaa 13 yıllık video 

aliyk tarafından 25/Oca/20 22:00 tarihinde düzenlenmiştir

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sx1 ve 6600 2003 yılında çıktı zaten. Sx1 fazla uzun ömürlü olmadı zira Siemens mobil pazardan tüm haklarını Benq'ya satıp çekildi. Benq ise kısa bir süre sonra Benq Siemens markasıyla telefon üretti ama baktılar olmuyor onlarda çekildi.

Nokia 6600 ise taa 2008 yılına kadar üretildi. Dikkat istiyorum 2003'ten 2008 yılına kadar tam 5 sene sıfırı bulunan bir model.

Prison Break ve Lost gibi dönemin efsane dizilerini Amerikada yayınlandıktan sonra Rapidshare üstünden indirir bilgisayarda altyazıyı gömüp telefondan izlerdim.

176x144 formatında Çinli çükü kadar ekranda film izlemekten 4K çözünürlüğe... 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

teknolojinin gidişatı bu yönde değil artık. böyle bir şey gelmez gelse de tutmaz kanımda

cep telefonum var, bir de monitör klavye mouse vs ekleyip pc yapmaktansa o monitöre takacağım 10 dolarlık bi mini pc ile internete çıkıp browserla işlerimi halletmem daha olası. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Note10'u hdmi, bluetooth klavye, mouse ile pc gibi kullanıyorum. Sunum vs yapıyorum ve çok iyi oluyor. Özellikle yurtdışı seyehatlerinde 2-3 aktarma, şehir değiştirirken laptop işkence oluyordu.

Telefonun mına koyuyorum, iliklerine kadar faydalanıyorum.

Sektörde çok insan note kullanıyor, mutlaka konusu bir şekilde açılıyor toplantı aralarında falan. Adamlar dünyadan bir haber, ekran çözünürlük ayarı, ana ekran ayarı yapmaktan aciz adamlar inanın.

Halihazırda çalışan  samsung dex, knox'u bile kullanamayan adamların tercih edeceğini sanmıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Huawei'nin desktop modu Samsung Dex'in eline verir. Zira Huawei ek aparata gerek duymadan 10 liralık bir ucu USB-C bir ucu HDMI olan kablo ile bu görevi yapabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VVwyB3R-R08

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu arada Huawei'nin desktop modu Samsung Dex'in eline verir. Zira Huawei ek aparata gerek duymadan 10 liralık bir ucu USB-C bir ucu HDMI olan kablo ile bu görevi yapabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VVwyB3R-R08

Note10'da da ek aparata ihtiyaç yok hocam.

Toplam Hit: 4052 Toplam Mesaj: 21
linux on dex mobil bilgisayar