folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cep Telefonu Alırken Ve Servise Gönderirken Bir Daha Düşünün.

Cep Telefonu Alırken Ve Servise Gönderirken Bir Daha Düşünün.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Döviz krizi sonrası ufak ufak alarmlar ötmeye başlıyor hocalar. 

an itibari ile samsung cihazlara artık samsung türkiye değil türkiye nin en kötü servislerinden biri olan teleservice bakıyor 

ve ne samsung sitesinden ne teleservisten cihaz hakkında bilgi alamıyorsunuz.

Cihaz size geri dönene kadar yada ücret bilgisi verilene kadar sistemden hiç bir bilgi veya telefon ile iletişim mümkün olmuyor.

Bu samsung un maliyetleri düşürmek adına kalitesini ayaklar altına aldığının bir işaretimidir ? Evet. 

Fakat tek değil , yine apple özellikle zorlu center da cihaz servis işlerini olabildiğince zorlaştırdı müsait randevu varsa bile dolu gösteriyorlar veya mağazada 4-5 saat bekletebiliyorlar. 

KVK ve GENPa gibi yetkili servislerindede servis kalitesi feci şekilde düştü , bir çok cihazımız kronik sorundan ötürü değişim gerekirken yazılım yüklenip geri gelir oldu aynı problemden KVK ya iphone 7 3. kez gönderdik bakmadan sadece test yazılımı yükleyip geri gönderiyorlar. 

An itibari ile bir çok servis maliyet çıkartacak her işlemden kaçınırken garanti kapsamındaki işlemlere de ücet çıkartır oldu bilginize. Krizin birde bu boyutu var dünyalar ödeyip aldığınız cihazlara düzgün destek alamıyorsunuz.

;Tavsiye niteliğinde not : Şuanda birtek huawei hala çok iyi servis vermekte. Eğer oda samsung veya apple gibi bozmaz ise ben yakınlarıma artık apple yerine huawei öneriyorum.  

09.10.2018 Ekleme.

Piyasadaki en pahalı kulaklıklardan apple ın sahip olduğu beats marka kulaklığın jac kısmı koptuğu için gönderdiğimiz servis 300 küsür lira kablo parası çıkartmış ve ücret kabul edilmediğinden ( GENPA ) cihazı iade göndermiş.

Halbuki bimeksten satın aldığım G230 model kulaklığımı logitech kablosu çok çabuk deforme olduğu için 2 defa sıfırı ile değişim yaptı. , Bloody a4tech kabosuz mause un şarj kısmı yine bozuldugu için yaptılar fakat not düştüler kullanıcı hatasıdır fakat bir defaya mahsus ücretsiz onarım yapılmıştır diye. 

PanxeR tarafından 09/Eki/18 12:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Xiaomi kullanıyorum parçası da çinde mevcut cillop gibi al tak al tak :D Samsung a amiral gemisi hariç para verilmez ama amiral gemisi alan adam servis fiyatına da oyh demez heralde. 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Xiaomi kullanıyorum parçası da çinde mevcut cillop gibi al tak al tak :D Samsung a amiral gemisi hariç para verilmez ama amiral gemisi alan adam servis fiyatına da oyh demez heralde. 

https://www.migroselektronik.com/kweb/prcview/81943425-62404-xiaomi-pocophone-f1-syh-cep-tel-elec

geçen 2.800 TL ye gördüm hemen zam yapmışlar.

ama onun yerine de honor alınabilir.

https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-honor-play-fiyati,267681373.html

https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-honor-10-fiyati,107641763.html

PanxeR tarafından 08/Eki/18 17:22 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

peki hocam anartta problem oldu yada çok daha detaylı problemler o zaman ne yapılıyor türkiyede tamir eden servisleri varmı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

peki hocam anartta problem oldu yada çok daha detaylı problemler o zaman ne yapılıyor türkiyede tamir eden servisleri varmı ?

Xiaomi Türkiye pazarına girdi şimdi ortalıkda 40 yıllık xiaomici servisler türedi. Geçen bitanesi asmış pankartı Xiaomi bölge bayii :D girdim dedim neler var 3 model soylüyor gerisi yok aşsldkalsj O yüzden dikkatli olmak gerekir kullanıcı yorumunu dinlemeden servise vermemek gerekir.  @mkyb hocam daha iyi bilir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

KVK eskiden neydi be... Nokia'nın Nokia olduğu dönemlerde sırf KVK cihazı diye fazladan para verilirdi. Sonradan bir bozdular tam bozdular. KVK garantisinin benim için ithalatçı garantisinden farkı yok.

Apple deseniz oda bizim fırsatçı millet yüzünden bozdu. Eskiden en ufak soruna değişim cihazı verirken eğer tamiri imkansız değilse tamir edip veriyorlar.

Bir cihaz alırken piyasaya hemen çıktığı gibi almayın. Biraz bekleyin 5-6 ay geçsin üstünden. Cihazda kronik sorun varsa açığa çıkar ve firma sonraki ürettiği seride düzeltir o sorunu. Birde alacaksanız hep internetten alın sim kart takmadan cihazı test edin. Zaten bir telefonu kronik sorununa dikkat ederek alıp sonrasında kutudan sorunsuz çıktıysa kolay kolay arıza vermez. 

Xiaomiler tamir edilebilirlik konusunda sıkıntılı cihazlar. Adamlar her şeyi ekranın üstüne inşa ediyor. En ufak sorunda cihazı en ufak parçasına kadar dağıtmak gerekiyor. Ustalık gerektiriyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada ek bilgi. Huawei Türkiye'de Samsung'u pazardan silmek için ikinci plana geçiyor. İzmir ve İstanbul'da Huawei Store'lar açılacak. Bu mağazalardan Apple Store gibi en güvenilir ve en kaliteli servis deneyimi alabileceksiniz. Diğer mağazalar ise Ankara ve Bursa'da açılacakmış ancak yer araştırması yapıyorlarmış.

Ayrıca Türkiye'deki Huawei Ar-ge merkezine yeni Türk elamanlar alacaklarmış. Adamlar bir yandanda yeni iş gücü oluşturuyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

babamın teli için orijinal batarya alayım diye bildiğim en yakın servise gittim. KAPANMIŞ. siteden bir baktım 3.5 milyonluk bursa'da tüm servisleri kapatıp tek bir servis bırakmışlar. gittim oraya.

anasının nikahı gibi bir sıra var. 3 çeşit sıra alma numarası vardı. ben aksesuar sırası aldım. önümde sadece bir kişi vardı. bak 1 BİR kişi diyorum. sadece bir kişi için tam 2 saat bekledim. bursa'da ikamet edip samsung alacak varsa yanından geçmesin. servise bir düşerseniz işiniz iş.

adamın biri o kadar kızdıki sinirden servis bölümüne daldı telefonumu verin lan diye. o yetmezmiş gibi çalışanların arasında herkesin telini karıştııp kendi telini aradı. 

coLin tarafından 09/Eki/18 00:12 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

mesela bende redmi note 3 pro var, en pahalı parçası anakart o da aliexpress te 50-60 dolar falan oluyo. kur yüzünden yine sik gibi bir fiyata çıksa da aslında çok iyi. 

ekranı 20 dolar, kasası 10 dolar falan. e aleti alırken zaten garantisiz aldığın için 300-500 ucuza alıyosun, arıza yapsa bile en kötü ihtimal garantili ile aynı hesaba gelmiş oluyosun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    ReyiZ bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

mesela bende redmi note 3 pro var, en pahalı parçası anakart o da aliexpress te 50-60 dolar falan oluyo. kur yüzünden yine sik gibi bir fiyata çıksa da aslında çok iyi. 

ekranı 20 dolar, kasası 10 dolar falan. e aleti alırken zaten garantisiz aldığın için 300-500 ucuza alıyosun, arıza yapsa bile en kötü ihtimal garantili ile aynı hesaba gelmiş oluyosun

hocam bazı cihazlarda parça fiyatından çok cihazın kasa yapısı çok önemli.

piyasada apple ın bu kadar çok tutmasının bir diğer nedenlerinden apple parçalarının montajı çok sistematik adam bildiğin rahat şekilde açılıp kapanabilen cihaz yapmışlar.

fakat samsung cihazlarda bile bu durum çok daha kötü , bir çok yeni modelde ısıtmadan açmak yapıştırıcısı olmadan kapatmak mümkün değil ayrıca şarj soketleri çok ince lehimli uçlarla anakarta sabitlenmiş apple gibi kendi özel slotu yok tak çıkar yenisini tak , bir arıza durumunda lehimi söküp tekrar lehimlemek gerekiyor.

şimdi HTC ve Sony de işler daha da kötü , htc de başka birşeyi bozmadan kasayı toplamak neredeyse mümkün değilken sony de kasaya zarar vermeden onarım yapmak neredeyse imkansız.

yani kısaca aslında üreticilerin zorlaştırdığı bu işler onların faydasına değil zararına , ve değişim olmadan tamir olup gelen cihazlarda tekrar arıza çıkma riski çok büyüyor bu sebeple.

Samsung ve sony lerde servise gönderdiğiniz cihazlarda oldukça fazla görürsünüz lehimlenerek onarıldı ibaresini bu hiçte iyi birşey değil aslında.

yine lenovo ve motorola cihazlarda aynı şekilde tamiri sıkıntılı cihazlar.  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

aklıma sokayım. j3 prodan ders almamışımki gene gidip samsung aldım mk.

Toplam Hit: 3916 Toplam Mesaj: 24
apple samsung lg apple huawei servis