Cep Telefonu Garantisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Merhaba müritler. Uzunnn bir süredir giremiyordum foruma.

yeni bir sorunla karşınızdayım. 

akıllanmayan ben haziran ayında Samsung J5 Pro aldım. çok fazla model seçeneğim yoktu. elden taksitli aldım.

cihaz samsung türkiye garantilidir diye yazıyor kutu üstünde de. 

bilmiyordum ki teleservice bakıyomuş.

neyse. aldıktan 20 25 gün sonra cihaz bir kasmaya başladı aklınız durur. arkadaşta 330 liraya aldığı bi LG tel var ikinci el. PUBG falan oynarken 4 senelik LG donmuyor benimki donmaktan feleği şaşıyor oynatmıyor bile.

rehbere girerken bile 5 saniye bekler mi. sıfırladım. gene aynı oldu. bu sefer sıfırlayıp 1 hafta kadar hiç bişi yüklemedim gene aynı kasıyor.telden kasması hariç memnunum özellikle şarjında.

neyse bunaldım artık servise vericem aradım telden hiç imei filan sormadılar direkt kargo kodu yolladılar.

tanıdık vs var mı bu cihazın değişim ya da iadesi için yardımcı olabilecek mürid ?

Cihazı memleketten aldım aldığım yere götürme şansım yok.

zaten bi kişinin açtığı mağaza. heryerde şubesi olan kurumsal biyer değil.

Kutu Üzerinde " Samsung Electronics İst. Paz. Tic. Ltd. garantisi" yazıyor. GENPAnın sitesinden sorgulayınca http://prntscr.com/l44qhv şeklinde yazıyor.

şimdi Samsung TRye teleservice bakıyormuş artık. Lakin pek güzel şeyler duymadım.

Sorguladığımda cihaz genpa satışlıyor diyor GENPAnın sitesinden.

Ben şimdi garantiye nereye yollayacağım ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Hosgeldin hoca, soruna cevap veremeyecegim.nerelerdeydin hayirdir?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

4 5 aydrı aile mevzuları karışıktı hocam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aldıktan sonra ki 6 ay içerisinde elektronik ürün arıza verirse kullanıcı para iadesi, onarım veya sıfırla değişim hakkına sahiptir. 

Servise verirken bu hakkımı kullanmak istiyorum diyebilirsin. Tabi onlarda bir klasik olarak çamura yatacak. 

Tüketici hakem heyetinde yolun açık olsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Aldıktan sonra ki 6 ay içerisinde elektronik ürün arıza verirse kullanıcı para iadesi, onarım veya sıfırla değişim hakkına sahiptir. 

Servise verirken bu hakkımı kullanmak istiyorum diyebilirsin. Tabi onlarda bir klasik olarak çamura yatacak. 

Tüketici hakem heyetinde yolun açık olsun. 

hacı cihazı haziranda aldım 4 ay oldu. garantiye yollucam da nereye yollucam onu çözemedim daha ?

Teleservice mi? GENPA mı ?

Genpanın sitesinde cihaz genpa çıkışlıdır diyor. ama sitede arıza kayıt formunda Samsung yok seçemiyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benim bildiğim Samsung Türkiye’nin KVK, Teleservice ve Genpa ile anlaşması var. Üçüde bakıyor.

Ancak @Panxer bir konuda demişti şuan maliyet azalsın diye sadece Teleservice ile devam ediyorlar demişti. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

büyük geçmiş olsun

bende de azıcık kuruk acısı var

operatör den cihaz alınmayacağını bildiğim halde türkcell t tablet aldım.android 5.1 yüklensin diye götürdüm

genpa yüklemiyoruz deyip geri çevirdi.

genpa da sıra beklerken şahid olduğum sadecer tek olayı söylesem yeter herhalde

müşteri gelmiş telefonu için 2000 v.s.. fiyat çıkıyor tamir için.tabiki yaptırmadılar adam diyor telefon 900 tl etmez.....

mademki türksün systeme göster ürksün
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    alexfarrow bunu yazdı

büyük geçmiş olsun

operatör den cihaz alınmayacağını bildiğim halde türkcell t tablet aldım.android 5.1 yüklensin diye götürdüm

müşteri gelmiş telefonu için 2000 v.s.. fiyat çıkıyor tamir için.tabiki yaptırmadılar adam diyor telefon 900 tl etmez.....

Ya hocam sırf bu ibnelikler yüzünden hep yurtdışından alırım nakit olunca. bakma işte benim de gaflet ve dalalet anıma denk geldi elden taksit olunca aldım.

daha siksen almam. 3310 kullan kafa rahat en azından. bakalım nasıl sıyrılcam bu işten.

satayım desem 18 ay garantili 800 900 anca veriyolar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    alexfarrow bunu yazdı

büyük geçmiş olsun

Ya hocam sırf bu ibnelikler yüzünden hep yurtdışından alırım nakit olunca. bakma işte benim de gaflet ve dalalet anıma denk geldi elden taksit olunca aldım.

daha siksen almam. 3310 kullan kafa rahat en azından. bakalım nasıl sıyrılcam bu işten.

satayım desem 18 ay garantili 800 900 anca veriyolar.

garantili mi sence :D

hakem heyetiyle iade al

tüketici kanununu bul goguldan. resmi link olsun. ordan ctrl+f 'seçimlik hakları' veya 'iade' gibi kelimeleri arat. ayıplı mal kategorisi olsa gerek. şartlara bak

garantiye verirken direk kargoda paketleyip yolla derim. paketlerken videoya çek çalışır ve darbesiz olduğunu. sonra geldiğinde kırıktı demesinler.

3 kere aynı sorundan grantiye gidince iade hakkı doğuyor.

formattan başka bişey yapmayacaklar ne de olsa

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

garantili mi sence :D

hakem heyetiyle iade al

tüketici kanununu bul goguldan. resmi link olsun. ordan ctrl+f 'seçimlik hakları' veya 'iade' gibi kelimeleri arat. ayıplı mal kategorisi olsa gerek. şartlara bak

garantiye verirken direk kargoda paketleyip yolla derim. paketlerken videoya çek çalışır ve darbesiz olduğunu. sonra geldiğinde kırıktı demesinler.

3 kere aynı sorundan grantiye gidince iade hakkı doğuyor.

formattan başka bişey yapmayacaklar ne de olsa

ben gayet içim rahat garantiye 3 kere yollayıp iade alacaktım da herkes teleservisten mağdurum diyince başka çare düşünmüştüm.

android 8 güncellemesş yarınmış bakalım j5 pro için. onu yükleyip haftasonbu kullanıcam gene donarsa pazartesi mecbur yollucam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Bugün gönderdim telefonu. Samsung müşteri hizmetlerini arayıp özellikle sordum cihazı yolla dediğiniz adres samsung servisi mi yoksa teleservis mi diye?

size yakın bir yerde teleservis olmadığı için Sadece Ankara ve İstanbulda 1er tane olan Samsungun sahibi olduğu kendi samsung servisine yönlendirdim dedi.

iyi dedim rahatladım baya. sonra güzel bir adet A4e haklar vs vs diye yağlı ballı döşedim. Kargoya bi gittim direkt teleservis mi dedi yok dedim sansung servisi. kargo kodunu söyledim girdi Necatibey ankaradaki teleservismiş.

napim şimdi ben. kargo kodunun geldiği smste de samsung servisi diyor.

ne iştir anlamadım.

6 ay dolmadığından ilgili madde cart curttan dolayı iade istiyorum falan dedim. pek skine takan olacağını sanmam ama hayırlısı.

Toplam Hit: 2379 Toplam Mesaj: 12
samsung cep telefonu teleservice genpa