Cepte Cep Telefonu Patlaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://dunya.izmirgundem.com/haber/telefona-cevap-verdi-hayatini-kaybetti.html

bu haberde yazdıgı gibi telefonlardda böyle olaylar olabilirmi. elektronikci arkadaşlar bu konularla daha ilgililerdir bence..

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

eskiden çok patlıyordu geçen alaplıda patlamış dünyaya değil tr ye bak :=

http://www.kentgazetesi.com/haber.php?h=5757-cep_telefonu_bataryasi_boyle_patladi_.html 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yine bir narkoz konusu :)

hocaam boyle seyler munkundur binde bir olsa bile oluyor yani ister uretim hatasi de ister kullanim hatasi ama mumkun yani ha nasil korunacaksin uretim hatasiysa biraz zor zira o bataryaya ozgu birseyse bi elektrik dalgalanmasi vs aninda batarya patlayabilir kullanim hatalarinda ise genelde insanlar sarjdayken telefon kullaniyorlar ki bu cok yanlis sarj olurken isinan batarya bi de kullanim etkisi olunca patlamasi mumkun olabiliyor tabi bu da sicaklik etkisinden dolayi oluyor 

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

Genelde yan sanayi şarj kablolarının telefona takılı olduğu anda[yani şarj olurken] kişinin telefon ile görüşme yapmasından kaynaklanıyor.

Metalurjist.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

benim oldu. telefon şarjdaydı ve birden uçak roketi gibi havalandı yere düştü ortalık duman oldu tabi. yer döşemesine zarar verdi. bize gelseydi muhtemelen eritirdi et felan kalmazdı. ama batarya patladı telefona zarar gelmemişti.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

qweqwe

resimdeki gibi telefonun bataryası çok şişti ama hiç patlamadı

önce batarya şişiyor ondan sonra patlıyor galiba

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

patlayanlar genelde batarya oluyor. şişmiş bataryalı telefonları kullanmayın, genelde sıcak ortamda tutmak hem bataryaya zarar veriyor hem ömrünü çalıyor. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

direk patlamad ama benm 6300 cebimde biey yaniyo herhalde diyecek kadar isindi çukartm hemen elm yandi masaya attim sonra dumanlar cikti masada yanik izi olustu ve içini açtmda batarya erimisti not duman bile cikti telden

I am Jack's inflamed sense of rejection
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

geçen patlamış bi telefoncuda haberlerde anlatıyodu ayaküstü yapılan şarjlar batarya ömründen yiyip şişiriyomuş. taktı mı dolana kadar şarj edin çıkarınca da bitene kadar kullanın diyo adam

Avukat/Hukukçu
Toplam Hit: 1356 Toplam Mesaj: 9