folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cezaevine Konulan Askerlerin İfadeleriCezaevine Konulan Askerlerin İfadeleri

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mobydick64
  mobydick64's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mart/2007
  Erkek

  ASKERLERİN AVUKAT HUZURUNDA MAHKEMEYE VERDİĞİ İFADELER

  İP. Er. İlhami Demir: "Ben birliğimde mg-3 nişancısı olarak görev yapmaktaydım. Çatışma başlayınca mevzilerde yerimizi aldık. Etrafımız çok sayıda terörist tarafından sarılmıştı. Mühimmatım bitinceye kadar üzerime düşen görevimi yaptım. Mühimmatım bitince teröristler etrafımızı sardı. Teslim olmak zorunda kaldım. Benimle aynı mevzide İrfan Beyaz vardı. Ateş azalınca Cüneyit Demis 'tepe düştü, komutanlar bizi çağıyorlar' dedi. Biz de gerideki mevzilere doğru gitmeye kalktığımızda teröristler etrafımızı tamamen sarmıştı. Yapacağımız bir şey kalmamıştı. O tepede bulunan bütün komutanlar ve askerler gitmişlerdi. Ben görevimizi yaptığımıza inanıyorum. "

  P. Er. İrfan Beyaz: "Ben mg-3 nişancısıydım. Çatışma süresince teröristlere karşılık verdim. Silahım birkaç kez tutukluk yaptı ve tutukluluğunu giderip ateşe devam ettim. En son namlu şişti. Ateşe devam edemedim. Bu arada Cüneyt Ömür yanımıza geldi ve bizden şarjör istedi. Bizde yoktu. Bu arada Hasan Hüseyin Karacadağ geldi. Ömür'e, 'tepe düştü, komutanlar geri çekiliyoruz dedi, geride kimse kalmasın' dedi. Ben de biz de geliyor muyuz dedim. Ben ve İlhami ayağa kalktık, bir iki adım atmıştık ki, etraftan teslim olun diye sesler duyduk. Ben de komutanlarımız sanarak, komutanım diye hitap ettim. Karşımdaki ses, ne komutanı tepe düştü. Teslim olun dedi. O zaman terörist olduklarını anladım. Yanımıza geldiler ve biri üzerimizi aradı. Cebimde el bombası vardı. Çıkarıp aşağı attı. Ben üzerime düşen görevi yaptığıma inanıyorum. Çatışma sırasında herhangi bir komutanımız ya da askerden destek görmedik. Kendi başımıza çatıştık. "

  P. Er. Özhan Şabanoğlu: "Ben birliğimde havan nişancısı olarak görev yapıyorum. Çatışma sırasında yanımda şehit düşen Mustafa Uzman Çavuş vardı. 106'lık havan ile iki mermi attıktan sonra tutukluk yaptı. Mustafa Uzman havana bir iki tekme attı. Çalışmayınca 81'lik havan mevzisine geçelim dedi. Bu mevzide Fatih Atakul da vardı. 81'lik havanla teröristlere 20 civarında mermi attık. Bu sırada Mustafa Uzman başka mevziye geçti. Bizim bulunduğumuz mevziye teröristler el bombası atmaya başlayınca yan taraftaki kayalıkların arasında mevzi aldık. Ben de HK-33 piyade tüfeği vardı. Fatih'te yoktu. Ben iki şarjör mermi bitinceye kadar teröristlere karşılık verdim. Mermi bittikten sonra etrafımız sarıldı. Teslim olun çağrısı geldi. Ben mermimiz kalmadığı için karşılık veremedim. Teslim olmak zorunda kaldım. Görevimi yaptığıma inanıyorum. Çatışma esnasında çağırmamıza rağmen hiçbir komutanımızdan ya da askerden bize destek gelmedi. "

  P Er. Fatih Atakul: "Çatışma başladığında ben 81'lik havan mevzisinde tek başımaydım. Daha sonra şehit olan Mustafa Uzman ile Özhan Şabanoğlu yanıma geldiler. Teröristlere 20 civarında havan mermisi attık. Mustafa uzmanın piyade tüfeği yoktu. Benim tüfeğimi alarak teröristlere karşılık verdi. Bir ara yanımızdan ayrıldı. Benim tüfeğimi de götürmüştü. Bu arada bizim mevziye el bombası atılınca Özhan'la kayalıkların arkasında giderek siper aldık. Özhan kendi tüfeği ile bir süre ateş etti. Mermisi bitti. Teröristler etrafımızı sardı. Mevzileri el bombası atarak imha ediyorlardı. Teslim olun çağrısı yaptılar. Uzman çavuş evliydi. Ben nişanlıydım. İkimiz mevzideki uzman çavuşu korumak için çıkarak teslim olduk. "

  P. Uzman Çavuş. Halis Çağlayan: "Ben birliğimde tim komutanı olarak görevliydim. Ayrıca, komutanımız termal kamera ile gözetleme yapma görevini de bana vermişti. Termal kamera pille çalıştığı için ara sıra dinlendiriyordum. Akşam üzeri karşı tepelerden el feri görüntüsü aldıklarını söylediler. Ben akşam birkaç kez termal kamera ile gözetleme yaptım. Ancak görüntü alamadım. Hatta termal kamerayı dinlendirdiğim aralarda İrfan Beyaz'daki gece görüş dürbününü alarak da gözetleme yaptım. Ara sıra komutanımıza da rapor verdim. Dinleme yapan arkadaşlar o saatlerde yoğun konuşmalar tespit etmişler. Bu konuşmaları değerlendirmeye çalıştık. Hatta ben komutanımıza da buralarda bir hareketlilik olabilir diye fikrimi söyledim. Saat 24 sıralarında Selçuk uzmanın dinlenme olarak kullandığı çadırlar bölgesine uğramıştım. Tekrar gözetleme yerine gitmek için çıktığım sırada hemen döneceğimi düşünerek silahımı yanıma almamıştım. Bir anda etraftan silahlarla ateş edilmeye başlandı. Silahımı almaya gitmek istedim. Çok yoğun ateş vardı. 81'lik havan mevzisinin orada sahipsiz bir silah ve hücum yeleği gördüm. Bu silah ve hücum yeleğini alarak mevzi aldım. Bu sırada askerler düzensiz ve birbirlerine yakın mevzi almışlardı. Onları da yönlendirdim ve yakın durmayın dedim. Yoğun ateş altında olan mevzilere girmemelerini söyledim. Bir süre elimdeki silah ile ateş gelen kısımlara karşılık verdim ve şarjörümdeki mermi bittiğinde hücum yeleğindeki son şarjörü taktım. Bu sırada teröristler çok yaklaşmışlardı. Sesleri duyuluyordu. Yoğun ateş baskısı vardı. İçlerinden birisi çok düzgün Türkçe ile bizim askerlere teslim olun çağrısı yapıyordu. Ben bu kişiyi gördüm. Nişan alarak ateş etmek istedim. Ancak silah tutukluk yaptı. Tutukluluğunu gidermeye çalıştım ve şarjörü takarak tekrar ateş etmek istedim. Bu ara Ramazan Yüce'nin Kürtçe bildiği için teröristlere Kütçe bir şeyler söylediğini duydum sanırım. Onlar da teslim olmuştu. Bana iyice yaklaşan teröristlere silahım tutukluk yaptığı için ateş edemedim. Bu sırada biri bana silahını doğrulttu ve teslim ol dedi. Ben silahımı almasınlar diye kayalara doğru karanlığa bıraktım. Beni yukarı götürdüler ve termal kameranın yerini sordular. Arızalı olduğunu ve çalışmadığını söyledim. Daha sonra bizi götürdüler. Teröristlerden de yaralananlar vardı. Çatışma esnasında özellikle ben ve birkaç asker teröristlere karşı yoğun tarama ateşi açmıştık. Bu tarama ateşini kimin yaptığını sordular. Ben kendim yaptığımı söylemedim. Diğerleri de söylemediler. Ben görevimi yaptığıma inanıyorum. "

  P. Er. Ramazan Yüce: "Ben birliğimde havan nişancısı olarak görevliydim. Ancak ben Kürtçe bildiğim için komutanımız beni dinleme kestirme cihazının başında görevlendirmişti. Gündüz ben, gece Fuat duruyordu. Çatışma günü akşam üzeri ben bazı şifreli konuşmalar kaydettim. Bunları Türkçeye çevirerek komutanımıza bildirdim. Daha sonra görevi teslim ettim. İstirahata çekildim. Saat 24 sıralarında çatışma başlayınca ben de silahımı alarak kestirme cihazın olduğu mevzi bölgesine gittim. O bölgede çok yoğun el bombası ve silah atışı vardı. Fuat arkadaşım ve Halil uzman çavuş o mevzideydiler. Ben de o kayaların arkasında siper aldım ve bir şarjör süresince ateş ettim. İkinci şarjörü taktığımda silahım tutukluk yaptı. Teröristlerin eline geçmesin diye kayaların arkasına saklandım. Şehit olan Mustafa Uzman Çavuş beni 81'lik havan mevzisine çağırdı. 3 sefer Mustafa uzman ile havan atışı yaptık. Bu arada yakınımdaki mevzilere sızma oldu ve yoğun olarak mevzilere el bombası gelmeye başladı. Herkes dağılmıştı. Halis Uzman ve Özhan arkadaşım teröristlere doğru yoğun tarama ateşi yapmaya başladılar. Mustafa uzman da birisinin silahını alarak teröristlere ateş etmişti. Benim bulunduğum yere düşen bir el bombası ile ben elimden ve başımdan yaralandım. Bize iyice yaklaşan bir bayan terörist beni vurdular, beni bu tarafa götürün diye Kürtçe bağırıyordu. İçlerinden bize Türkçe olarak teslim olun diye bağıranlar vardı. Ben yaralandığım için ve karşılık verecek silahım olmadığı için teröristlere Kürtçe olarak teslim oluyorum diye cevap verdim. Beni yanlarına aldılar. Kod adını sonradan öğrendiğim Cemşit Kod adlı Türkçe konuşan terörist beni silahla tehdit ederek diğer askerlere söyle teslim olsunlar dedi. Ben de bunun üzerine tepelere doğru teslim olun diye iki üç kez söyledim. Zaten o tepelerde bizim askerlerden kimse kalmamıştı ve teröristlerin eline geçmişti.

  MAHKEME TUTUKLAMA İSTEDİ

  İfadeleri alınan askerlerden sonra söz verilen Van Barosu Avukatlarından Ramazan Korkmaz, şüphelilerin çatışma esnasında üzerlerine düşeni yaparak son mermilerine kadar karşılık verdiklerini ve teslim olmadıklarını, teslim alındıklarını savundu. haber7

  Dosyada gizlilik kararı olduğu için inceleme yapamadıklarını anlatan Korkmaz, çatışma esnasında suç kastı oluşmadığını ve tutuksuz yargılanmalarını talep etti. Ancak mahkeme heyeti, biri Uzman Çavuş 8 asker hakkında tutuklama kararı aldı. P. Er İlhami Demir, P. Er. İrfan Beyaz, P. Er. Özhan Şabanoğlu, P. Er. Fatih Atakul, P. Çavuş Mehmet Şenkul hakkında 'Büyük zararlar doğuran emre itaatsizlikte ısrar suçunu işlediği hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, yüklenen suçun vasıf ve mahiyeti, askeri disiplinin aşırı derecede sarsılmış olması nedeni ile 353 S. K. 'nın 71 ve CMK'nun 100 ve 101'nci maddeleri gereğince vicahen tutuklanmasına, P. Er. Fuat Başova ve P. Er. Ramazan Yüce'nin ise sıralanan maddelerle birlikte 'yurt dışına firar' suçlamasıyla tutuklanmasına, P. Uzman Çavuş Halis Çağan'ın ise sıralanan maddelere ek olarak 'memuriyet görevlerinin gereklerine aykırı hareket etmek suçlamasıyla tutuklanmasına karar verildi. Yakınlarına haber verilmesine ve 7 gün içinde Ağrı 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi.

   

  kaynak  http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=279677


  ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siberhaydut
  siberhaydut's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek
  bence ifadeler tamamen ezberden ibaret .hiçde inanırıcı değil.

  Gökte kızıl gök üstüne yıkılmadıkça,altta yer yarılmadıkça,senin ilini ve töreni kim bozabilir. <br> Üç kıtada dilim,sözüm,ayak izim. <br> NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE <br> <br> <br> <br>
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek
  senkronizasyon sistem sanki : hepsinin silahı tutukluk yapmış birininde pili bitmiş öhö öhö yemezler !

  Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...Ben bir şeyler diyorum ; ama siz görmüyorsunuz. Çünkü rutin egzersiz yapıyor ; yazıp yazıp siliyorum. Tıpkı sizler gibi arkadaşlar ; tıpkı sizler gibi.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mobydick64
  mobydick64's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mart/2007
  Erkek

  mayrip bunu yazdı:
  -----------------------------
  senkronizasyon sistem sanki : hepsinin silahı tutukluk yapmış birininde pili bitmiş öhö öhö yemezler !
  -----------------------------

  hepsinin silahının tutukluk yapması bencede biraz garip..


  ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  lordvader89
  lordvader89's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 02/Mayıs/2007
  Erkek
  çok iyi çalışmışlar derslerine...tamamen düzmece senaryolar...TSK'nın tüm silahları topları bi gece aynı anda tutukluk yapmış...insan destekli atar a.q...ayağım kaydı düştüm dese tamam inanırız :p
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zigana
  zigana's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2007
  Erkek

  askerlerimizde garibime giden ifade ;

   nedense havanlarda tutukuk yapıyor.yani herkesin silahı tutukluk yapıyor.anlaşılır bir olay değil. hep derim zaten, boktan silah g-3  ve 2. dnya savaşından kalma mg-3   yaramaz silahlar diye .ama hepsininde tutukluk yapması akıl alır değil yani.


  Temel adalettir .
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tabela Fatihi
  kaygusuz
  kaygusuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Erkek

  terörüstlerle savaşmak yerine silah bırakıyorsa tutuklanacak abi. 12 şehit silah bıraktı mı ? kancıklar.

  türk ulusunu türk ordusunu dünyaya rezil etmeye hakları yok. cezalarını çeksinler. vatan namustur. şereftir bilmiyolarmıymış !

  edit: bu teröristlere asker demek yanlış olur. TSK vatan haini olarak askeri mahkemeye vermiş. tutuklanmışlar. benim askerim orda teslim olacak tıpış tıpış gitcek ve geri gelecek ulan buna horozlar bile güler be. 


  Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...Ben bir şeyler diyorum ; ama siz görmüyorsunuz. Çünkü rutin egzersiz yapıyor ; yazıp yazıp siliyorum. Tıpkı sizler gibi arkadaşlar ; tıpkı sizler gibi.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  UmutxTR
  UmutxTR's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Mayıs/2007
  Erkek

  çatışma esnasında hiç g3 kullanan var mı aramızda bilmem ama, g3 böle bi silah arkadaşlar. 2. şarjore geçince kesinlikle yapıyor bunu. ordudaki g3lerin cogu 1978 +-5 yapımı. yeni silah cok az.

  ifadeler böyleyse eğer.. ramazan yüce (kürtçe bilen) satmış vatanı milleti, burdan bakınca böyle görünüyor.


  Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hakanyilmazlar
  hakanyilmazlar's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Kasım/2007
  Erkek
  bu askerlerin DTP gençlik kolları üyesi olduğu, hatta birinin askerden önce Türk bayrağını yakmaktan cezaevinde yattığı ve akrabalarının da PKK'ya yardım ve yataklıktan cezaevinde olduğu yazılıp duruyor. eğer bu iddialar doğruysa oradaki sınır karakoluna böyle şerefsizler nasıl gönderilir? Askerde herkesin GBT si istenir ve sivilde çok daha basit suç işlediyse silah verilmez. silahlı nöbet falan tutamaz. sanırım askerlik yapan arkadaşlar bilir bunu. nasıl böyle köpekler sınır karakoluna gönderilir? Daha ilk günden ben de bir gariplik olduğunu seziyorum. 8 kişi nasıl esir düşer? hadi 2-3 kişi olsa inanacam da... Bakan demişti ya sevinemiyorum diye... demek ki adam bişeyler biliyordu... öyle bir laf kolay kolay söylenmez... Tutuklandıklarına göre heralde bişeyler var...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mobydick64
  mobydick64's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mart/2007
  Erkek

  hakanyilmazlar bunu yazdı:
  -----------------------------
  bu askerlerin DTP gençlik kolları üyesi olduğu, hatta birinin askerden önce Türk bayrağını yakmaktan cezaevinde yattığı ve akrabalarının da PKK'ya yardım ve yataklıktan cezaevinde olduğu yazılıp duruyor. eğer bu iddialar doğruysa oradaki sınır karakoluna böyle şerefsizler nasıl gönderilir? Askerde herkesin GBT si istenir ve sivilde çok daha basit suç işlediyse silah verilmez. silahlı nöbet falan tutamaz. sanırım askerlik yapan arkadaşlar bilir bunu. nasıl böyle köpekler sınır karakoluna gönderilir? Daha ilk günden ben de bir gariplik olduğunu seziyorum. 8 kişi nasıl esir düşer? hadi 2-3 kişi olsa inanacam da... Bakan demişti ya sevinemiyorum diye... demek ki adam bişeyler biliyordu... öyle bir laf kolay kolay söylenmez... Tutuklandıklarına göre heralde bişeyler var...
  -----------------------------

  askerlerin dtp üyesi oldukları tamamen yalanmış aga.. bütün haber sitelerinde yazıyor...


  ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek
  mobydick64 bunu yazdı:
  -----------------------------

  hakanyilmazlar bunu yazdı:
  -----------------------------
  bu askerlerin DTP gençlik kolları üyesi olduğu, hatta birinin askerden önce Türk bayrağını yakmaktan cezaevinde yattığı ve akrabalarının da PKK'ya yardım ve yataklıktan cezaevinde olduğu yazılıp duruyor. eğer bu iddialar doğruysa oradaki sınır karakoluna böyle şerefsizler nasıl gönderilir? Askerde herkesin GBT si istenir ve sivilde çok daha basit suç işlediyse silah verilmez. silahlı nöbet falan tutamaz. sanırım askerlik yapan arkadaşlar bilir bunu. nasıl böyle köpekler sınır karakoluna gönderilir? Daha ilk günden ben de bir gariplik olduğunu seziyorum. 8 kişi nasıl esir düşer? hadi 2-3 kişi olsa inanacam da... Bakan demişti ya sevinemiyorum diye... demek ki adam bişeyler biliyordu... öyle bir laf kolay kolay söylenmez... Tutuklandıklarına göre heralde bişeyler var...
  -----------------------------

  askerlerin dtp üyesi oldukları tamamen yalanmış aga.. bütün haber sitelerinde yazıyor...


  -----------------------------
  Neler oluyor yahu, değişken haberler, ttukluk yapan silahlar, gitmiş gelmiş tutuklanmış, Amerikaya rest çekememenin, bedelinimi çıkarıyorlar bu askerlere yoksa hakikatende işin içinde var bir ihanet. İbretler içinde seyrediyorum.

  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 7561 Toplam Mesaj: 61