Chicago

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    ehveniser bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

benim eski kiz arkadasim chicago da yasiyordu. is bulman sorun degil is imkani cok. genelde it uzerine eleman ariyorlar it maaslarida baya iyi. elektrikci, berber, temizlikci bu tarz islerde iyi kazaniyorsun. ama bir yerde kalfalik yaparim depocu olurum yada garsonluk yaparim dersen saatte alacagin ucret 8-9$ arasi degisir. saatlik 8-9$ lik maasla gecinmen zor onu soliyim. chicago buraya gore cok pahali. bende gitmeye niyetlenmistim sirf bu yuzden gitmedim. o bolgede cok zenci yasar. amerikanin yerlileri zencileri sevmez ama hepsi cok iyi insanlardir. siyah beyaz muhabbetinden sikilabilirsin bu yuzden. benim eski kiz arkadasim bankanin cagri merkezinde calisiyordu. saatlik 9$ maas aliyordu. isi rahatti ama soyle soliyim sana kac kez turkiyeye davet ettim gidis gelis ucak bileti 800$ tutuyordu. o parayi bile bir araya getirmekte zorlaniyordu. hep ben gidiyordum yanina yada orta noktada filipinlerde filan bulusuyorduk. ki amerikanin yerlisiydi kiz. oyle cokta rahat luks hayatlari yok arkadaslar. eger avukat cerrah psikolog elinde orda kullanabilecegin meslegin varsa tamam iyi kazaniyorlar ama yoksa hic bir guzelligi yok.

Hocam eyvallah ama işim var zaten kendi mesleğimi yapacağım,miktarını da söylemeyeyim istersen :) 

keske okusaymıssın üst mesajları :)

mesajını okumuştum 3 ay veya 5 ay sonra başkaları da görüp gitmek ister diye biraz genel yazdım. sen zaten gitmeye karar verdiğini göre herşeyini ona göre ayarlamışsındır. hayırlı yolculukların olsun. iyi hayat isteyenler isveç danimarka gibi iskandinav ülkelerine gitsinler. oralarda asgari ücretle bile rahat rahat gezip tozabilirsiniz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    ehveniser bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

benim eski kiz arkadasim chicago da yasiyordu. is bulman sorun degil is imkani cok. genelde it uzerine eleman ariyorlar it maaslarida baya iyi. elektrikci, berber, temizlikci bu tarz islerde iyi kazaniyorsun. ama bir yerde kalfalik yaparim depocu olurum yada garsonluk yaparim dersen saatte alacagin ucret 8-9$ arasi degisir. saatlik 8-9$ lik maasla gecinmen zor onu soliyim. chicago buraya gore cok pahali. bende gitmeye niyetlenmistim sirf bu yuzden gitmedim. o bolgede cok zenci yasar. amerikanin yerlileri zencileri sevmez ama hepsi cok iyi insanlardir. siyah beyaz muhabbetinden sikilabilirsin bu yuzden. benim eski kiz arkadasim bankanin cagri merkezinde calisiyordu. saatlik 9$ maas aliyordu. isi rahatti ama soyle soliyim sana kac kez turkiyeye davet ettim gidis gelis ucak bileti 800$ tutuyordu. o parayi bile bir araya getirmekte zorlaniyordu. hep ben gidiyordum yanina yada orta noktada filipinlerde filan bulusuyorduk. ki amerikanin yerlisiydi kiz. oyle cokta rahat luks hayatlari yok arkadaslar. eger avukat cerrah psikolog elinde orda kullanabilecegin meslegin varsa tamam iyi kazaniyorlar ama yoksa hic bir guzelligi yok.

Hocam eyvallah ama işim var zaten kendi mesleğimi yapacağım,miktarını da söylemeyeyim istersen :) 

keske okusaymıssın üst mesajları :)

Yazsana hocam çok merak ettim.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

benim aklıma amerikada çalışmak falan deyince artık idris usta geliyor maalesef. merak edenler için; youtube-idrisustausa.

hazır yiyici pezevenkler sana demedim manyak karı

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amerika'da trafik kuralları çok sıkı olduğundan ABD ehliyeti almanı istiyorlardır. Mesala sokak aralarında stop tabelaları var ve senin her tabelada 2-3 saniye duraklaman lazım. Akşamları bu kural yok ama gündüzleri umursamayıp geçersen para cezasını kitliyorlar. Ayrıca puan sistemide var. Senelik 10 puan hakkın var. 10 puanı full yaparsan ehliyetini yakma hakkı kazanıyorsun ve tekrar ehliyet sınavına girmek zorunda kalıyorsun. Atıyorum bu seneyi 8 puan trafik cezasıyla kapadın seneye kasko şirketin seni trafik canavarı olarak görüp kesin kaza yapar bu deyip kasko fiyatını arttırıyor. Trafik cezasına itiraz etme hakkın oluyor, direk yargıça (bizde hakim oluyor onlarda yargıç) çıkıp itiraz edebiliyorsun. Acil hastam vardı gibi delilli kaynaklar gösterebilirsen cezanı siliyorlar.

Eyaletten eyalete sistem farklı olabilir ama hemen hemen böyle. Greencard başvurusu yaparken ABD hakkında çok araştırma yaptım.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    DevilKingtr bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

benim aklıma amerikada çalışmak falan deyince artık idris usta geliyor maalesef. merak edenler için; youtube-idrisustausa.

Bu hatice.    gel hatice kizim hatice gel:)

Bu haticelerden al ye. Ac kalmazsın valla bak.

Şu elimdeki boklar 10 dolar. 

Şu ağacı kesiyoruuuuum. İşte 150 dolar..  manyak para var  oğlum. Bu amerikalılar çok tembeller.  Para kazanamıyorum diyen gebersin  :)

Gelin sizi evlendireyim. Evde kalmış bir profesör  kafayı yemiş kadin yaşıyor şu evde. Geçen dedi idris usta bana erkek bul dedi. :))

** Aklima geldi izleyim akşam :)  stres atiyordum bi ara onunla.. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

Hayirli olsun hacim. Eger sikintin olursa ozelden yaz numarami vereyim. 5 saatlik yol var arada. Merak ettigin bisey varsa ozelden yaz halletmeye calisalim.

Burada ehliyet alman daha iyi olur senin icin. Pasaportunu heryere tasimana gerek kalmaz. Bana ozelden yaz

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Hayirli olsun dostum. Chicago guzel ama pahalidir. Arkadasim 1400$ 1bed evde oturuyordu. Soguktur. ABD’nin suc orani en yuksek sehirlerindendir. Zenci nufusu fazladir. 

Gelir gelmez araba almani tavsiye ederim. Araba alabilirsin, sorun yok. Turk ehliyeti ile 6 ay kadar kullanabilirsin de. Sonra Abd ehliyeti alman gerekiyor, o da sadece knowledge teste girerek alinabiliyor cogu yerde. Road test bazi yerlerde ekstra veriliyor.

Isin varmis guzel. Ama parasina guvenme. Burada turkiyeye gore cok yuksek maaslar aliyorsun ama giderin de cok fazla oluyor.  Ozellikle ilk geldigin aylar. Hesabini iyi yap.

Bean in onunde fotonu bekliyoruz bu konu altinda :)

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

Şu ağacı kesiyoruuuuum. İşte 150 dolar..  manyak para var  oğlum. Bu amerikalılar çok tembeller.  Para kazanamıyorum diyen gebersin  :)

Gelin sizi evlendireyim. Evde kalmış bir profesör  kafayı yemiş kadin yaşıyor şu evde. Geçen dedi idris usta bana erkek bul dedi. :))

Bu taltaları direk böle koyuyorum. Ölçmeme bile gerek yok. İdris ustan bir kapıyı 40$ a boyuyor.

Manyak bu adam piskolojik sorunları var kimse okadar çok konusamaz :D

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    ehveniser bunu yazdı

İş tamam,okudugum bölümle ilgili zaten.Lojistik uzerine.

Aslında konuyu gizli yapsaydık keske,ilerleyen zamanlarda daha detaylı bilgilendirme yapmak adına.

goren bir admin,mod gizli yapabilir mi acaba ? Chicago diye aratınca ilk cıkmayalım,verecegimiz bilgilerden ifsa olmayalım :)

Oo meslektasim. Bende yurtdisinda lojistik üzerine calisiyorum. Amerika‘da peki maaslar nedir bizim sektörde?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

Hanım abla seninde bilmediğin yok valla

Toplam Hit: 2606 Toplam Mesaj: 21
chicago