folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Chrome Konsol Üzerinden Butona Otomatik Tıklama Kodları Nasıl Üretilir?

Chrome Konsol Üzerinden Butona Otomatik Tıklama Kodları Nasıl Üretilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar. 

Chrome üzerinden "class" yahut başka bir spesifik özelliği belli bir butondan diyelim ki bir sayfada 50 adet var.

Bunlara tek tek tıklama yaptırmak istiyorum. Yalnız bu tıklamaları aynı anda tek seferde değil bekleyerek yapsın istiyorum.

Misalen her klik arasında 10 saniye bekletebileyim.

Hatta 10 saniyeyi de zorlaştırırsak, 10 +- 5 saniye yani 5-15 saniye arasında farklı zaman aralıklarında ( random time interval) ile beklesin. İşlem otomatik görünmesin, insanın yaptığı zannedilmesi daha kolay olsun istiyorum.

Öncelikle öğeyi denetle detip butonun kodlarını alıyorum. 

Örnekler üzerinden gidelim. En kolayı twitter üzerinden örneklemek olacak benim için.

Şöyle bir adresimiz var : https://iunfollow.com/unfollow

Twitter ile giriş yapınca, takip edilenler ve edenleri kıyaslayarak, seni geri takip etmeyenleri bir sayfada listeliyor. Tek tek saymadım lakin tahmini tek sayfada 50 adet kadar kullanıcı listeliyor. Hepsinin kendine has bir "unfollow" butonu mevcut.

<button class="btn btn-flat btn-danger pull-right unfollow" twitter-username="selcanakar" disabled=""><span>Unfollow</span></button>

Örnek butonumuz bu şekilde. 

"class" özelliğinden faydalanarak butonları tanımlayabiliyoruz. Tıklanacak tüm butonlar aynı class'a sahip.

Araştırdım biraz. Stackowerflow, google falan sağolsun şöyle bir şey ile çalıştırabildim : 

Konsola

var items = document.getElementsByClassName('btn btn-flat btn-danger pull-right unfollow');
    for (var i = 0; i < 5; i++) {      
      items[i].click();
    }

bunu yapıştırdığımda tek seferde 5 butona aynı anda tıklıyor. ( aslında i < 5 değil i < items.count şeklindeydi, baktım hepsine aynı anda tıklayacak 5 yapıp deneyeyim dedim. ) ve komut çalıştı.

Ancak buna zaman aralığı veremedim. Verebilsem bile hep aynı saniye aralığıyla tıklayacak. Bana değişken bekleme süreleri lazım.

Bu sanırım javascript komutu. Bazı yerlerde de jquery ile daha kolay yapılabileceği söylenmiş. Ben nereden başlayıp nasıl ilerleyebileceğimi bilmiyorum. Bu konu hakkında bana biraz yol gösterebilirseniz çok sevinicem. 

Çeşitli sitelere has farklı komutları buradan destek isteyip hazırlatmak yerine, ana hatlarıyla öğrenip / veya en azından ezberleyip - listeleyip, daha sonra ihtiyacım olan yere uyarlayabilmek istiyorum.

Chrome konsol tam olarak ne işe yarıyor, hangi komutları/ programlama dilini çalıştırma yetisine sahip? Şu i++ ; i<items.count komutları falan C# tan epey tanıdık geldi bana. 

Örnek komutlar olan bir sayfa, test etmedim çalışıyorlar mı, ama fikir vermesi açısından : 

https://www.turkulkusu.com/twitter-kodlari/

Tişikkirlir <3

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Söylemeyi unutmuşum, bir de bütün butonlara tıklandıktan sonra sonraki sayfaya geçsin istiyorum. İşi çok daha komplike yapmayacaksa o konuda da destek isterim :)

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

imacros dene hacı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

zennoposter isini gorur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

imacros dene hacı

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Makrolarla hareketi kaydedip devam ettirebiliyoruz sanırım. Ben daha çok kodları kurcalayarak yapabilmek istiyprum bunu. Hem ilgi alanı açısından, hemi de o sekmede çalışırken ben başka sekmede takılabileyim diye :)

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hompeyç..

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

zennoposter isini gorur

chrome üzüende  linke yönlendirip açılan sayfadaki resmi kaydettirmek mümkün olurmu acaba yarın deneyeyim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Alttaki delay değişkenini milisaniye cinsinden yazıyoruz (1sn = 1000ms). Mesela alttaki komut 3 saniye bekler.

var delay = 3000;
    var items = document.getElementsByClassName('btn btn-flat btn-danger pull-right unfollow');
    var counter = 0;

var ourInterval = setInterval(function() {
      if(counter === items.length) {
        clearInterval(ourInterval);
        return false;
      }
      items[counter].click();
      counter++;
    }, delay);

PcK0 tarafından 04/Ağu/18 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

selenium a bir bak.

In every job there is a no
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Alttaki delay değişkenini milisaniye cinsinden yazıyoruz (1sn = 1000ms). Mesela alttaki komut 3 saniye bekler.

var delay = 3000;
    var counter = 0;

var ourInterval = setInterval(function() {
      if(counter === items.length) {
        clearInterval(ourInterval);
        return false;
      }
      items[counter].click();
      counter++;
    }, delay);

Bu hangi dil oluyor hocam? Bu tarz başka nasıl özellikleri fonksiyonları mevcut nereden inceleyebilirim?

Misal şunu yapabilir mi, hiç buton kalmadıysa sayfayı aşağı kaydıracak

Ve butona tıklaması 2 koşula bağlanabilir mi, hem xx isimli buton olacak hem de butonun üstündeki yy textbox unda "blabla" yazmıyor olacak

Gibi

Alternatif program önerenlere de çok teşekkürler, bu şekilde çözmek istiyorum çözemezsem bakıcam onlara da

...said addicted.
Toplam Hit: 3965 Toplam Mesaj: 16
buton chrome konsol otomatik tıklama auto click time interval