folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Çifte Vatandaş Almanya'ya Girişte Aşı Karnesi

Çifte Vatandaş Almanya'ya Girişte Aşı Karnesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Ben hem T.C hem BG vatandaşlığına sahibim. 2 pasaportta da isimler farklı. Türkiye'de yaşadığım için Covid-19 aşımı burada oldum. Aşı karnesi aldığımda TC bilgilerim ile yani Türk ismim ve bilgilerim ile çıkıyor.

Ekim ayında Almanya'ya gideceğim. Vize sorunu olmadığından BG pasaportum ile gideceğim. Bu durumda herhangi bir sorun olur mu? Sonuçta çifte vatandaşlığım var ve aşılarımı Türkiye'de yaptırdım. Karneyi alırken pasaport numarası girdirtiyor buraya BG pasaport numaramı girip alabiliyorum ama bu yeterli olur mu çözemedim bu durumu.

Bu şekilde yurt dışına çıkış yapan var mı acaba? yada bilgisi olan?

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Sıkıntı yok, yanında Türk kimliğinde olsun, laf olsun diye bakıyorlar zaten. Aynı durumdayız, bu yaz iki defa yurtdışına çıktım - geldim, sorun olmadı.

Ek olarak ileride lazım olabilir diye Bulgaristan’dan nüfusa bağlı olduğun il - ilçe belediyesine gidip isim denklik belgesini de al. Türkiye’den isim denklik belgesi için ilçe nüfus müdürlüğü’ne de bakabilirsin ama kayıtlarında yoksa iç işleri bakanlığına posta yoluyla dilekçe yolluyorsun, onlardan geri dönüş 6-9 ay arasında oluyor. Sonra aldığın belgeyi kaymakamlıkta apostilletiyorsun, ardından Bulgaristan’a gidip elindeki belgenin Bulgarcaya tercümesini yaptırman lazım.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Sıkıntı yok, yanında Türk kimliğinde olsun, laf olsun diye bakıyorlar zaten. Aynı durumdayız, bu yaz iki defa yurtdışına çıktım - geldim, sorun olmadı.

Ek olarak ileride lazım olabilir diye Bulgaristan’dan nüfusa bağlı olduğun il - ilçe belediyesine gidip isim denklik belgesini de al. Türkiye’den isim denklik belgesi için ilçe nüfus müdürlüğü’ne de bakabilirsin ama kayıtlarında yoksa iç işleri bakanlığına posta yoluyla dilekçe yolluyorsun, onlardan geri dönüş 6-9 ay arasında oluyor. Sonra aldığın belgeyi kaymakamlıkta apostilletiyorsun, ardından Bulgaristan’a gidip elindeki belgenin Bulgarcaya tercümesini yaptırman lazım.

Hocam elimde isim denklik belgesi var. Burdan Nufüs Müdürlüğünde çıkıyor bizim direk alabiliyoruz. Ama o Türkçe oluyor bunu alıp Apostil + İngilizce tercüme ettirsem mi diyorum her ihtimale karşı dursun yanımda die.

Sizde Hes üzerinden Pasaport numarası girdiniz ve sorun olmadı yani hocam. Valla gidicem ama tırstım kafamada takıldı. Sorunsuz giden birini görünce valla içim rahatladı hocam.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

benimle evlenir misin?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Hocam elimde isim denklik belgesi var. Burdan Nufüs Müdürlüğünde çıkıyor bizim direk alabiliyoruz. Ama o Türkçe oluyor bunu alıp Apostil + İngilizce tercüme ettirsem mi diyorum her ihtimale karşı dursun yanımda die.

Sizde Hes üzerinden Pasaport numarası girdiniz ve sorun olmadı yani hocam. Valla gidicem ama tırstım kafamada takıldı. Sorunsuz giden birini görünce valla içim rahatladı hocam.

İsim denklik belgesini sadece apostillettir. Zaten apostil olunca elindeki belgenin uluslararası geçerliliği olmuş oluyor. Sonrasında gittiğin ülkede tercüme işini halledersin.

Buradaki tercüme pahalıya gelecektir. Pahalı olmasının dışında gideceğin ülke Almanya olduğu için belgenin İngilizce olmasının hiçbir esprisi kalmıyor. Birde buradaki tercümeyi tanımama durumları var. Şu haliyle Alman konsolosluğuna bilgi almak için gidip onlar tarafından akredite edilmiş bir yerden tercüme yaptırabilirsin ama bana kalırsa o kısımla hiç uğraşma Almanya’ya gittiğinde daha uygun fiyata yaptırırsın ve belgenin geçerliliği kesin tanınmış olur.

HES uygulamasında aşı kartını oluştururken pasaport numarasını vs. girmedim, çıktı dahi almadım. Sınırda doktor olduğunu düşündüğüm birisine yönlendirdiler, direkt telefondan gösterdim, o kadar.

Rahat ol, hiçbir problem çıkmıyor.

Umarım ufaklıkların da vatandaşlık işlemlerini BG’de halletmişsindir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

@TeRRoR Teklifini nazikçe geri çevirmek zorundayım halen hazırda evliyim hocam :D

@telekom İyi fikirmiş direk o şekil yapayım orda da tercüme ettiririm. Tercüme hatası olayı hiç aklıma gelmedi. Büyük oğlan zaten orada doğdu onun vatandaşlık var. Ufaklık TR de doğdu ama onun işlemleride burdan konsolosluktan hallettik 1-2 aya pasaportu vs gelir tüm işlemleri tamam. Onlar şuanda benle gelmeyecek zaten ondan sıkıntı yok. Bu isim denklik olayı çok sıkıntı. 

Konudan alakasız ama ufak oğlan burda doğdu die Bulgar direk Türkiyede ki isim soyismi ile vatandaşlık verdi :D Bulgarda bizim soyismimiz farklı ufaklığın ki ayrı oldu evlatlık gibi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58271277 

soyle bir haber vardi isim konusu icin bir sey diyemem ama turkiye'nin asi kartini ab komisyonu onayladi ve turkiye'den alinan asi kartlari ab ulkelerinde gecerli. isim konusu ise bambaska bir olay

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

benimle evlenir misin?

hollandaya bakman lazım yalnız .d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

@TeRRoR Teklifini nazikçe geri çevirmek zorundayım halen hazırda evliyim hocam :D

@telekom İyi fikirmiş direk o şekil yapayım orda da tercüme ettiririm. Tercüme hatası olayı hiç aklıma gelmedi. Büyük oğlan zaten orada doğdu onun vatandaşlık var. Ufaklık TR de doğdu ama onun işlemleride burdan konsolosluktan hallettik 1-2 aya pasaportu vs gelir tüm işlemleri tamam. Onlar şuanda benle gelmeyecek zaten ondan sıkıntı yok. Bu isim denklik olayı çok sıkıntı. 

Konudan alakasız ama ufak oğlan burda doğdu die Bulgar direk Türkiyede ki isim soyismi ile vatandaşlık verdi :D Bulgarda bizim soyismimiz farklı ufaklığın ki ayrı oldu evlatlık gibi :D

Sanırım tercüme olayını yanlış ifade ettim; sıkıntı çıkarabilecek durum tercüme hatası değilde buradaki tercümenin oradaki resmi makamlarca tanınmaması.

Kısacası apostil = kabul,

burada tercüme = kabul edilmeyebilir (istersen burada da tercüme yaptırabilirsin ama Alman makamlarının kabul ettiği bir yer bulman lazım, o da konsolosluk civarlarında olur. Boşuna değerli vaktini burada harcama, Almanya’da daha kolay halledersin.

Dediğin gibi isim olayı sıkıntılı, arada ben de kimlik karmaşası yaşıyorum. :) Bizim ufaklığın da soyadı TR’dekiyle aynı, yani bg’deki soyadımdan farklı. Eşimin bg’deki soyadı tr’dekinden farklı, hüloğğ.. Denklik belgeleri, doğum kayıtları bu yüzden önemli.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

ben de bu vesileyle sormus olayi. Ekimde abdye gidecem. Biontech asilarimi oldum uzerinde pasaport numaramin da yazdigi karnemi cikarttim.

Giris yaparken pcr testi yaptiracakmisiz sanirim 3 gun oncesinde. Her sonuc kabul ediliyor mu herhangi bir yerden alinan. Ingilizce falan mi olmasi lazim. Bilen var mi bu konuyu?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İsimlerinizi merak ettim

...said addicted.
Toplam Hit: 1485 Toplam Mesaj: 15
hes aşı karnesi