folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Cimri Akakçe Tarzı Bir Site Maaliyeti

Cimri Akakçe Tarzı Bir Site Maaliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

ucuz yoldan para kazanma sırları, yöntemleri, yollarını takip edip bunları ziyaretçiye güzel bir biçimde sunacak interaktif bir topluluk sitesi yapılabilir domain için. oturduğum yerden nasıl para kazanırımın alternatifi olur işte ucuz yoldan nasıl para kazanırım hesabı. maliyeti az ama uğraşması gereken bir site olur yalnız.

çok basit ve gereksiz değilmi hocam bu proje?

yani ne bileyim fazla kullanıcı kitlesi beklemem bu projeden ben açıkçası geleceği yok gibi görünüyor. 

@panxer hocam zaten bende xml üzeribe yürümeyi düşünmüştüm lakin en başta bot dedim sebebi ise hiçbir büyük şirketin daha yeni açılan bir siteye xml dosyalarını vereceğini sanmıyorum. almaya çalışsak da fazlasıyla maddi külfet çıkaracaklarını düşünüyorum. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ran
    ran's avatar
    Erkek

bu tarzda dünyaca açık kaynak kod var, bak onlara 

Bilmem kaçıncı galaksiden gelen gama ışınlarına maruz kalmak için Pipimizi açıkta tutup UFO konmasını bekledik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Maalesef ki böyle durumlarda yazılımın aslında sanıldığı kadar UCUZ birşey olmadığı ortaya çıkıyor. Ya da tam anlamıyla söylemek istersek yazılımların üretimi kesinlikle ve kesinlikle ucuz değil. Yazılımları ucuz kılan şey tam bir sürüm ortaya çıktığında bunu sınırsız defa kullanabiliyor ve satabiliyor olmanızdan ileri geliyor. Yoksa ne eleman yetiştirmesi ne süreci öyle karşıdan gözüktüğü gibi olmadığının yanında -tekrar söylüyorum- hiç ucuz birşey değil.

PcK0 tarafından 30/Eki/17 17:40 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

@telekom mürid bir zamanlar böyle bir site açmıştı istersen ona bir ulaş. 

Eyv. bu vakitte dilim dondugunce anlatayim,

Hocam dedigin gibi ilk asamada yeni site oldugun icin sana urun bilgilerini .xml olarak vermeyeceklerdir ama gelirortaklari.com gibi bir siteden urunleri .xml formatinda cekebilirsin ya da api'si mevcuttu o sekilde kullanabilirsin.

Piyasada bircok urun karsilastirma script'i mevcut. Ben basit, sade ve php kullanilmasindan dolayi price tapestry'i (https://www.pricetapestry.com) secmistim.

Urun cekimi icin (bot, orumcek) python'da Scrapy framework'unu (https://scrapy.org) kullaniyordum.

Urunleri cektikten sonra cron job'la sisteme eklenmesi kolay. Kucuk bir kabuk programi (bash) yazman gerekebilir.

Uzerine bir ton gelistirme yapmistim, maddi beklentim yoktu, aklima geldi ve yapmistim. Bircok sey katti bana, birakmam gereken yeri kestiremedim sadece :)

Kolay gelsin ;)

Ister ozelden, istersen buradan sor hocam cevaplayabileceklerimi cevaplayayim.

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    BosphorusPasha bunu yazdı

abi ne yapalım o zaman? bu domain yıllardır herşey maaliyetli diye duruyor boşta. ne yapacağız bu domaini? para kazandırsın istiyorum artık. 

Hocam ben yerinde olsam gider xml veren open source sistem kullanan firmalar ile konuşurum. Opencart vs xml veriyor sonra o xml e göre entegrasyon ile başlarım. Elimde biraz veri olustumu ürünleri sadece Akakçe gibi fiyatlandırma işinden öte mobilearea da ki gibi o ürünü kendim full özellikleri ile girip karşılaştırıp kişinin karar yetisini de manipüle edecek noktaya geldiğinde firmalar sana gelip entegre olmaya çalışır 

Alışveriş de tatmin ürün ve hizmetten dir. Ödeme ve miktar kişinin önüne yıldızlar saçıldığı zaman önemsenmeyen bir kalem olur.

Tabi bu domain bunun için çok da avantajlı olur örneğin sen sadece telefon olacakken üzerine az ekle kılıf da olsun az ekle akıllı gözlük al hatta iki katını ver akıllı saatte al ama böyle alırsan ucuz alicaksin 20k lik ürünü 14k ya alıyorsun. Halbuki aklındaki şey 6-7 k civarındaki iPhone 10 u ucuza almak iken 14 k ya Apple watch ve vr gözlüğü aldın ama ucuza geldi diye düşünüyorsun. Öyle bir kişi ye extralama da olur 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    x-t0xid bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

bende araştırma yapmıştım 20-30k lardn bahsediyorlar bu tarz siteler için

Daha fazladir

Genel olarak herkese soruyorum. Neden 20k, neden 20k‘dan da fazla? Bilmedigimden soruyorum. Nedir bu maliyet kalemleri? Bilgisayar/lara sahip olmak ve program bilmek disinda nedir daha baska maliyetler?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Ucuz yoldan dh oluculerini cekip bi form kurmak daha matikli.

delimiyim ben?
Toplam Hit: 2477 Toplam Mesaj: 18
script e ticaret cimri akakçe