Çinliler Nerden Kazanıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Hocalar içinizde internetten alışveriş yapanlarınız vardır. Hatta vardır değil Tahribat 'ta takılanların yüzde 90'ı yapıyordur. 

Gel gelelim benim merak ettğim konuya ;

Bu çinliler e-ticaretten nasıl kar ediyorlar? Adamlar bir ürün satıyorlar 1 dolar, 50 cent ve kargo bedava. Aynı ürünü ben burdan almaya veya yaptırmaya kalksam misli misli fazla hesap çıkıyor.

En son bugün mesela sünger lazım oldu, sırf iş olsun diye ebay e baktım. Adam sünger fotoğrafı koymuş 1 dolar. Dedim herhalde teki 1 dolar, bir baktım ki herif 1 çuval süngeri 1 dolar a satıyor ve kargo bedava.

Bu herifler nasıl kar ediyor hocalar. Tamam insan fazla,işçilik ucuz ama başka yönleri de olmalı. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

sürümden kazanıyorlar diye bi olay var onlarda alma sınırı var şu kadar mal alırsan bu fiyatan diye biliyorum ebay bilmiyorum olayı ne ama ticarete böyle

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kdv sini alıyorlar, çok fazla sipariş alıyorlar batık para derdi yok, ne bilim ham maddeyi vadeli alıp gelen parayı kullanıyorlardır vb,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ürün sipariş verirken o 1 doların içinden zaten kargo parasını alıyor adamlar. Kaldı ki uluslararası postada sen buradan göndersen bile atıyorum Amerika'ya gitsin paket ABD postası hiç bir ücret almıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

belki çinde posta bedavadır.

devlet ihracatı artırmak amaçlı kargoyu postayı bedava yaptıysa

diğer ülkeye gidince de zaten o ülkenin posta hizmeti ücretsiz kendi ülkesindeki adrese gönderiyor.

3 beş dolar derken milyar dolarları buluyor.

belki :)

maaasebeci....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

cent bazında kar ediyorlar, çok satıyorlar, devlet kargoyu destekliyor veya ödüyor. çokta ucuza satıyorlar diyemeyiz. aynı ürünü toptan aldığınızda %50-60 düşük alabiliyorsunuz.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Chinabuye.com uzerinden 1 dolar tutarinda saat siparisi verdim. 20 gunde ucretsiz kargo ile geldi.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Birde forumdan birisi demişti yanılmıyorsam, bu paraları günlük faizli bankalarda orda burda döndürüyolsr ış o yüzden 1 ay gibi bir sürede geliyomuş,yani adamdan günlük binlerce kişi alışveriş yapsa herkese 1 dolarlık malzemede satmaz adamın elinde günde binşerce dolar vardemek oda bbunu orada burada döndürüyormuş

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bu konuda benim merak ettiğim ise PTT veya kargo şirketinin konumu. Biz ufak bir kargo gondermek istesek çok ciddi fiyat çıkıyor Çin e göre. Duz hesap 10 tl civari. Bunlar nasıl bir anlaşma yapıyorlar da PTT veya kargo şirketi bu kadar ucuza taşıma yapıyor. Sonuçta kazanmasalar bu işi yapmazlar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Çin tamamen ihracat odaklı. Hatta geçen devalüasyon da ihracatı arttırmaya yönelikti. Piyasaların a*ına koydu orası ayrı mesele. Bir ülkenin parasının değer kaybetmesi, o ülkedeki malları diğer ülkelere nazaran ucuz yapar ve ihracat artar. Mantık bu. E tabi ki paranın değer kaybetmesinin reel satın alma gücündeki etkiyi de hesaba katmak lazım. Yani enflasyon denen zıkkım. E onu da hesaplamışlardır diye düşünüyorum.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

çin parasının değerinin düşüklüğü olabilir hocam. Yani 1$ = 6 Yuan Falan.

Toplam Hit: 2401 Toplam Mesaj: 24
e-ticaret çin