folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Çok Enteresan Network Problemi

Çok Enteresan Network Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Modemde firewall aktif ise belki oda sorun olabilir.

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı

Sadece wifi değil ethernet bağlantısıyla da açmıyor tvde

sadece wifi ile telefona ordan modeme bağlandığında çalışıyor

port benlik muhabbet mi iss nin ayarlaması mı gerekiyor?

Benlik ise hangi portu açacağımı nasıl bilebilirim?

Çıldırıcam ya aynı internetten hem çalışıp hem çalışmıyor :D

yani telefon üzerinden açılmasını sağlayan ne olabilir ki

edit, kurcalarken interneti hepten bozdum. modemi fabrika ayarlarına alıp sıfırdan kurdum yemedi. 35mbit alırken şimdi 2 mbit alıyorum amk :D

elinde iptv playlisti olan var mı

ama içerisindeki kanallar http://adres.com/kanal1 şeklinde değil de http://ip/kanal1 şeklinde yani misalen 101.202.303.55/kanal1.m3u gibi olanlardan denemek istiyorum

böylece dns mi başka bişey mi görebilirim belki

Adam sinyalci çıktı , iptv istemek için bir sürü hikaye yazdı :D

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Sadece wifi değil ethernet bağlantısıyla da açmıyor tvde

sadece wifi ile telefona ordan modeme bağlandığında çalışıyor

port benlik muhabbet mi iss nin ayarlaması mı gerekiyor?

Benlik ise hangi portu açacağımı nasıl bilebilirim?

Çıldırıcam ya aynı internetten hem çalışıp hem çalışmıyor :D

yani telefon üzerinden açılmasını sağlayan ne olabilir ki

edit, kurcalarken interneti hepten bozdum. modemi fabrika ayarlarına alıp sıfırdan kurdum yemedi. 35mbit alırken şimdi 2 mbit alıyorum amk :D

elinde iptv playlisti olan var mı

ama içerisindeki kanallar http://adres.com/kanal1 şeklinde değil de http://ip/kanal1 şeklinde yani misalen 101.202.303.55/kanal1.m3u gibi olanlardan denemek istiyorum

böylece dns mi başka bişey mi görebilirim belki

Adam sinyalci çıktı , iptv istemek için bir sürü hikaye yazdı :D

szjkhzkdf yav he :D var zaten senelik aldığım :D

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Modem firewall kapalı, versiyon düşürdüm şimdi öyle deneyeceğim.

İnternet hızı muhabbeti merkezi heralde, 2mbit idi 5mbit oldu

edit, testlerde ve dosya indirirken 2-5 mbit. ama youtubedan 4k açınca 35mbite kadar çektiğini gördüm. Çok enteresan şeyler oluyor :D

edit, modem ayarlarında dikkatimi çekenler;

WAN ayarlarında

Enable Fullcone NAT: kapalı

Enable SPI Firewall: kapalı

Enable IGMP Proxy: açık

mtu : 1480

LAN ayarlarında

Enable IGMP Snooping: açık

Enable Second IP: kapalı

edit daha bir sürü ayar var iptv menüsü bile var ama pek işeyarar gözükmüyor

noname tarafından 08/Ara/18 22:35 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Tv nin ip adresini sabitleyip farklı dns girip sorunu çözebilirsin.

tagext bunu yazdı

Sıkıntı şundan olur wifi ayarlarında bağlantıyı otomatik seç diye bişey vardır.  Wifi modu 802.11bgn artık ne varsa. Onu birtanesine sabitle. 802.11n yap yada 802.11g. Sonra upnp gibi bişey vardır modem de onu kapat. Sonra düzelecektir. 

olmuyor olmuyor :( iki yöntem de olmadı

ethernetle de olmuyor zaten wifi de

noname tarafından 08/Ara/18 22:10 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Merhaba,

Dns secimi ile alakasi olmamasi lazim. Mantiken ip adresi kullaniyorsun hostname ile sisteme baglanmaya calismiyorsun. Ek wifide jumbo frame otomatik olarak yuksege cekiyor olabilir. Yani modem ve wifi dagitici arasinda(telefon vb. her ne ise) olusan baglanti jumbo frame kullaniyordur. Elinizde yonetilebilir cihazlar olmadigi icin ne yazik ki yonlendirme yapamiyorum. Modem marka modeline gore frame ayarlarini kurcalayabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    gokcan bunu yazdı

Merhaba,

Dns secimi ile alakasi olmamasi lazim. Mantiken ip adresi kullaniyorsun hostname ile sisteme baglanmaya calismiyorsun. Ek wifide jumbo frame otomatik olarak yuksege cekiyor olabilir. Yani modem ve wifi dagitici arasinda(telefon vb. her ne ise) olusan baglanti jumbo frame kullaniyordur. Elinizde yonetilebilir cihazlar olmadigi icin ne yazik ki yonlendirme yapamiyorum. Modem marka modeline gore frame ayarlarini kurcalayabilirsin.

şöyle de bir şey var ki aslında bu problem başlamadan önce türk telekomdaydım. türknete geçiş yaptığım gün başladı sıkıntı. ama aynı wifi ile telefon ve bilgisayardan aynı iptv açılıyor

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Konuyu ISP degisikligine baglama denk gelmis olabilir. Tv’nin guncellemeleri otomatikte mi? son guncellenme tarihine bakar misin?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Bence sorun televizyondaki player de. Eğer telefon ve pc de çalışmasa iki durum olabilirdi. Eğer UDP Broadcast yayını olsaydı muhtemelen Türknet iç network firewall tarafından engellenecekti. Ama telefondan bağlandığına göre TCP/80 mantıkla web üzerinden çalışıyor olmalı. Port üzerinden çalışacak olsa static ip almadan kesinlikle türknet ile port açamazsın.(Diye biliyorum.)

Eğer TV oynatıcı bir şekilde port açma gereği olan bir player oynatıyorsa muhtemelen hiç bir yayını açmıyor olabilir. Yada TV yazılımı UDP Stream isteğinde bulunup server tarafından UDP port üzerinden aktarmaya çalışıyorsa ondan da olmayabilir.

Her halükarda aslında problem port açamama sorunu gibi duruyor. Deneme için yanlış hatırlamıyorsam 12TL ye static ip al öyle dene.  Demo sunucum aktif olsaydı bir test linki atardım. 

Belki şu linkleri deneyebilirsin: 

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    gokcan bunu yazdı

Konuyu ISP degisikligine baglama denk gelmis olabilir. Tv’nin guncellemeleri otomatikte mi? son guncellenme tarihine bakar misin?

başta update den şüpheleniyordum, isp değişikliğinden 1 gün öncesinde güncelleme :D

ama farklı modemlerde çalışması ve telefonu repeater olarak kullanınca çalışması, türk netten mi kaynaklanıyor acaba sorularına yöneltti beni

DNS konusunda ise, playlistte linkler domain üzerinden çıkıyor, ip üzerinden değil. Haliyle bi dns sorgusu var orada. Ama envai çeşit dns ile denedim olmadı

DNSlerde an itibariyle sıkıntı yok diye düşünüyorum ( tv browserinden wikipedia ya dahi girebiliyorum )

kralsam bunu yazdı

Bence sorun televizyondaki player de. Eğer telefon ve pc de çalışmasa iki durum olabilirdi. Eğer UDP Broadcast yayını olsaydı muhtemelen Türknet iç network firewall tarafından engellenecekti. Ama telefondan bağlandığına göre TCP/80 mantıkla web üzerinden çalışıyor olmalı. Port üzerinden çalışacak olsa static ip almadan kesinlikle türknet ile port açamazsın.(Diye biliyorum.)

Eğer TV oynatıcı bir şekilde port açma gereği olan bir player oynatıyorsa muhtemelen hiç bir yayını açmıyor olabilir. Yada TV yazılımı UDP Stream isteğinde bulunup server tarafından UDP port üzerinden aktarmaya çalışıyorsa ondan da olmayabilir.

Her halükarda aslında problem port açamama sorunu gibi duruyor. Deneme için yanlış hatırlamıyorsam 12TL ye static ip al öyle dene.  Demo sunucum aktif olsaydı bir test linki atardım. 

Belki şu linkleri deneyebilirsin: 

Static ip aldıktan sonra port açma işlemi yapmam gerekiyor mu? gerekiyorsa hangi portu açacağımı/açtıracağımı bilemiyorum malesef.

Telefonu repeater olarak koyduğumda port açma sorununun önüne nasıl geçiyor olabilir? 

Misal iptv 999 nolu porttan iletişim kurmaya çalışırken telefon bunu 80e çevirerek mi aracılık ediyor bağlantıya?

deneyeylim o listeleri de

edit, her iki linkteki playlistler için de stream error hatası aldım. diğer playlistlerde connecting deyip kalıyor, zamanaşımına uğrayınca tekrar deniyordu :D

noname tarafından 08/Ara/18 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
Toplam Hit: 13494 Toplam Mesaj: 31
iptv telekom smart tv bağlantı turknet