Çoklu Gmail Alma ? Google Nasıl Bizi Tanır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

normalde 3 gmail almaya çalıştınızda telefon dogrulaması ister gmail.

Peki ip adresini degiştiriyorum. sanal pc açıyorum ,mac adresi zaten değişik . tarayıcı 0 .girilen bilgiler benzersiz.  Gene telefon doğrulaması istiyor ?

Aklıma gelen tek şey interneti telefondan açıyorum (0 gmail tanımlı değil), acaba telefonun ip den telefon numarasını mı ? alıp tanıyor ?

Siz nasıl sınırsız gmail alıyorsunuz ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

java applet tarzı şeyler çalıştırmadıkça mac adresini alamaz browser. google un sistemi kolay bir sistem değil hocam, aşmak da sıkıntılı olabiliyor. 

Yeniharman ile geliştirdiğimiz bir yazılımla google a kendimizi farklı gösterebildik (%90 küsür civarı sorunsuz),

1- tor kullan (ip ni değiştiriyor)

2- user agent ın dinamik olsun 

3- cookieleri temizle

tor kullandığın için yavaşlayacaktır.. Bunu otomatik de yapabilirsin ama iyi bir yazılım bilgisi gerekmekte, çünkü tor için sock5 yapısı kullanman lazım ve tipik webbrowserlar sock5 desteklemiyor.

unbalanced tarafından 04/Tem/15 00:13 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefonun GPS bilgisinden buluyor hocam. 

Edit : Ahaha bu Başlığa girdim sonra Google anasayfamda Google gizlilik ayarları ayarını yapın diye banner çıktı. 

mkyb tarafından 04/Tem/15 00:29 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

hocam user agent dinamik olsada signature tarayıcıyı belli ediyor zaten 

tor  browser ile baglanınca toru anlıyor çok kazık  capta soruyor, tutmuyor bir türlü

cooike vs yok portable firefox ile alıyorum 0

mybk telefonda gprs kapalı ,gps almasını nasıl engellerim ?

Mx0TBT tarafından 04/Tem/15 00:46 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ayarlardan konumlama servislerini kapat, ama telefondan wifi paylaşıyorum diyorsan, sanmıyorum gps alsın. Gerçi. Telefonun internetini paylaştığında da otomatik olarak hesaplar iletişim kuracak. Yani,

Telefonunda google play üzerinden x@gmail kişisel hesabın açık diyelim

İnterneti PCye paylaşıp 3 hesap aldın, her hesapta telefonun int. kapatıp açtın IP değişti, sanal pcde her şey değişti,

Ama telefonun her yeni IP de yine x@gmail hesabı senkronu için google sunucularıyla veri alışverişinde bulunacak, 

Yine sen olduğunu anlayacak?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Ayarlardan konumlama servislerini kapat, ama telefondan wifi paylaşıyorum diyorsan, sanmıyorum gps alsın. Gerçi. Telefonun internetini paylaştığında da otomatik olarak hesaplar iletişim kuracak. Yani,

Telefonunda google play üzerinden x@gmail kişisel hesabın açık diyelim

İnterneti PCye paylaşıp 3 hesap aldın, her hesapta telefonun int. kapatıp açtın IP değişti, sanal pcde her şey değişti,

Ama telefonun her yeni IP de yine x@gmail hesabı senkronu için google sunucularıyla veri alışverişinde bulunacak, 

Yine sen olduğunu anlayacak?

telefonu 0 ladım gmail adresi uygulama yuklemedim,

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

hocam user agent dinamik olsada signature tarayıcıyı belli ediyor zaten 

tor  browser ile baglanınca toru anlıyor çok kazık  capta soruyor, tutmuyor bir türlü

cooike vs yok portable firefox ile alıyorum 0

mybk telefonda gprs kapalı ,gps almasını nasıl engellerim ?

:) hocam bizim yaptığımız proje çalışıyor ve bir sıkıntı yok.. çok nadir çıkıyor.. %90 dedim ama %99 civarı bir başarı oranı var. Yaptığımız sistemin tüm ayrıntılarını paylaşamıyorum ama kafanı çalıştırırsan google u kandırabilirsin. Ben sana temel olan şeyleri anlattım ve google farklı bir bilgisayar/kişi olarak algılıyor her istekte.

Tarayıcı signaturu demişsin de anlamadım ne demek istediğini? Yaptığın istekler belli get/post, header ekliyorsun v.s. her tarayıcının bunlardan başka yaptığı bir şey yok temelde. Useragenti değiştirerek mesela youtubea girdiğinde seni mobil olarak girdiğini düşünebiliyor (test etmiştim ve çalışıyordu) bilmiyorum nasıl yapıyorsun ama bizim yaptığımız sistem temel olarak böyle .. Bu arada her istekte tor ip yi yeniliyoruz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

belirtmedim sanırım, biz tor browser kullanmadık hocam, tor un core unu kullandık.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

belirtmedim sanırım, biz tor browser kullanmadık hocam, tor un core unu kullandık.

signature için (tarayıcıların default user agent imzası gibi bişe die anlamıştım) http://ip-check.info/?lang=en

hmm o zaman tor core u bi deneyeyim dönim hocam .

captalar ole kazık çıktıkı 10 da 0 tuturmuştum :)

Mx0TBT tarafından 04/Tem/15 01:56 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bilmiyorum yazılım seviyen nedir ama basit olarak get-post işlemini webrequest ile yaptırabilirsin.. browser a da ihtiyacın yok, mesela daft ın udemy konusunda browser olmadan direk request ile login olabiliyor. Ama bahsettiğin şekilde bir imza v.s. yok.. Giden gelen veriler belli (okumak için wireshark, fiddler v.s. kullanabilirsin)

tor u tipik webbrowserlar ile kullanamazsın hocam, sock5 destekleri yok. Karışık baya çözmen baya zaman alır, yazılımda çok bilgin yoksa işin zor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

portable tarayıcı kullan.her aldıgın mailde ayrı bir klasöre portable tarayıcı yükle.cookie derdinden fln kurtulursun

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
Toplam Hit: 4258 Toplam Mesaj: 14
gay mail