Com.Tr

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

alanlar var

http://www.creative.com.tr/

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:
    -----------------------------

alanlar var

http://www.creative.com.tr/

-----------------------------

hocam bunun ad soyad.com.tr ile ne ilgisi var.

.com.tr domainler için gerekli belgeleri ve kimlerin alabileceğini söylüyorum hocam

adsoyad.com.tr için nüfüs cüzdanı fotokopisi faks veya mail olarak. alacağın domainin kendi adın olduğunu kanıtlaman lazım bir belge ile. bunu farklı yoldan yapan adamlara güvenme zikerler adamı aklın şaşar aaa diye kalırsın.

firmaadi.com.tr için ise firmanın adının geçtiği oda sicil kaydı. felan gibi saçma sapan belgeleri ve firma sahibinin veya sahiplerinden birinin imza sirküsünü. fakslamanız yeterlidir.

veya benim alacağım domain ne adsoyad nede firma ama hoşuma gitti bu isim diyorsan doğruca markanı tescillettirmeye. seni orda öyle bir zikiyorla ki aklın hayalin almıyo nası oldu diye :D yıllığı şuan yanlış hatırlamıyorsam 300 gibi bişey düşün bunu bide heryıl verdiğini :D bu marka tescili hakkında eksiklerim olabilir ama diğer ikisinden adım gibi eminim üşenmedim gittim isimtescil in yerine sordum dengesizlik paraylamı :D ama gitmeniz lazım hacılar yok böyle hatunlar :D

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

şimdi ben kimlik vs. bilgilerimi vererek örn, ahmetyilmaz.com.tr alabiliyor muyum ?

com.tr için illaki şirket olması gerekmiyor mu ? herhangi bir şahıs alabiliyor mu ?

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Bildiginiz gibi .com.tr domainler turkiyede www.nic.tr den aliniyor, ODTU nun bunyesinde. Eskiden isimsoyisim.com.tr alabilmek icin nufus cuzdanini faks cekmek gerekiyordu galiba. Ama son zamanda artik sadece kayit olurken 11 haneli kimlik numaranizi girmeniz, ve aldiginiz isimsoyisim in bu tc kimlik no ya kayitli isim ile ortusmesi yeterli oluyor. Ben www.emreozanalkan.com.tr  i aldim. Yillik galiba 12tl filan oduyorum, sonra eve odtu donersermayeden zarf geliyor, fatura diye :) ODTU'den gelince posta kutunuzda, odtu de okuyor bu genc galiba filan diye hava olusuyor :)

O yuzden eger isimsoyisim.com.tr gibi birsey almak istiyorsaniz, sadece tckuimlik numaranizi biliyorsaniz ve kredi kartiniz varsa tamamdir. Fakat isimsoyisim.com.tr haricinde .com.tr alicaksaniz, bu sahis olayindan cikip farkli boyut kazaniyor. Bircok belge istiyorlar. Eger belgecilikte sahtecilik yapamiyorsaniz, yani belgelerin kopyalariniz ps ile hazirlanip yollayacak bilginiz yoksa, isimsoyisim.com.tr den baska alamazsiniz.

Toplam Hit: 3394 Toplam Mesaj: 15