Cookie Silinmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar ASP'de cookie kontrollü bir üyelik scriptim var.Ancak üye sayfayı kapatıp açsa bile cookie silinmediğinden siteye tekrar girdiğinde üyeliği aktif oluyor.Ancak çıkış derse cookieler siliniyor ve Üyeliği pasif oluyor.Login olurken siteden çıkınca cookieler silinsin gibi bir kodlama yapabilirmiyiz.

Nebula
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

İstediğin şey adamın hiç bir şekilde hatırlanmamasımı? Çünkü başka olasılık kalmıyorda...

Eğer öyleyse, sessionları sil olsun bitsin :)

Onun haricinde birisi explorerı kapatığında, bunu anlayamazsın asp ile...

Session timeout verirsin, 20 dakikadan sonra geçersiz olur...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Yok hiç bir şekilde değil.Üye girişi yapıp sayfayı tamamen kapattığı an silinsin istemiştim ama senin söylediğine göre böyle bir şeyin olması mümkün değil.

Örneğin tahribata ben az önce üye girişi yaptım sayfayı kapattım. 10 dakka sonra sayfaya tekrar girdiğimde üyeliğim tekrar aktif,Bu şekil olsun istemiyorum

Nebula
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek
    Hocam sen buralardayken bişey daha danışayım sana.Ben üye girişi yaptığımda cookiede herşey ortada k.adı ile şifrem yazıyor tahribatta üye girişi yapıp  cookielere bakıyorum 100 tane rakam çıkıyor.Üye İnternet Kafeden girerse k.adını şifresini her şeyini orda bırakmış olacak.Bunu nasıl şifreleriz.

Nebula
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

md5le

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    f_shade
    f_shade's avatar
    Dişi
    Bunu şifrelemeye gerek varmı ben ccleaner kullanıyorum tekrar girmek istediğimde üye adı ve parola yazarak giriyorum yani net kafedede kayıtları silerseniz olur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

Elinizden geldiği kadar kisisel bilgisayarınızdan ve ofisteki bilgisayarınızdan şifreli işlemlerinizi gerçekleştirirseniz sizin açınızdan daha guvenli olur(tabi ki kisisel bilgisayarınızın sizin daha iyi bir sekilde guvenliğini sagladıgıızı dusunerek bu durumu belirtiyorum).

mecbur kalır da cafe ve diger bilgisayarlardan şifreli işlem gerçeklteştirmek istediğinizde guvenli web browserlarla yapın bunu.Veya  guvenilirliğinden emin olun.

daha sonra işiniz bitince cookilerinizi silin.

ccleaner gibi programlarla işlem yaptıgınız bilgisayardaki gereksiz dosyaları silebilirsiniz.buna cookieleriniz de dahil...

ya da web browserlarının özelliğinde bulunan kısayollar sayesinde,temizleme pluginleri sayesinde de işinizi tamamladıktan sonra yapabilirsiniz...

mozilla için ctrl + shift + deletetuş kombinasyolarıyla,

ie için de araclar > intenet secenekleri > genel sekmesi altında "tanımlama bilgisi" ve " geçmişi sil" yazan yerlere tıklayarak da bu işlemleri gerceklestirebilirsiniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalekule
    kalekule's avatar
    Erkek

Hoca Allah aşkına konuları okuyup oyle cevap yazın.Ben kendi yaptığım siteden bahsediyorum.İnternet kafeden siteye girenler lütfen cookielerinizi silinmi diyecem millete.

f_shade bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bunu şifrelemeye gerek varmı ben ccleaner kullanıyorum tekrar girmek istediğimde üye adı ve parola yazarak giriyorum yani net kafedede kayıtları silerseniz olur.

Nebula
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    yazılan çerezlerin sadece o sitede okunmasını sağlayan bi kod vardı sanırım ama cookie klasöründe nası bişey oluyo bilmiyorum ayrıca site kapanınca çerezin silinmesini istiyosan bi javascript koduna bağlayabilirsin kodu tabi yeni açılacak sayfanın yüklenmesi için kısa bi süre gerekebilir sonra onu da javascript koduyla kapatman tabi ki çerezin silindiğine emin olan bi kodla birlikte yapman yerinde olur ki bu kullanıcıyı rahatsız edebilir çerezler silindi güle güle vb bi msj bırakabilirsin ama en temizi bi işlem yapılmadığında bu bilgiyi silen bişey yapmam sesiondu sanırım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    f_shade
    f_shade's avatar
    Dişi
    kalekule bunu yazdı:

Hoca Allah aşkına konuları okuyup oyle cevap yazın.Ben kendi yaptığım siteden bahsediyorum.İnternet kafeden siteye girenler lütfen cookielerinizi silinmi diyecem millete.

f_shade bunu yazdı:

millet derken site üyelerinden bahsediyorsan onların üyelik adresleri şifreleri seni bağlamazki zaten üyeliğine değer veren kendi güvenliğini kendi dşünsün.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    f_shade bunu yazdı:
    kalekule bunu yazdı:

f_shade bunu yazdı:

millet derken site üyelerinden bahsediyorsan onların üyelik adresleri şifreleri seni bağlamazki zaten üyeliğine değer veren kendi güvenliğini kendi dşünsün.
    en basitinden söylüyorum eğer çerezler başka bi site tarafından okunabiliyorsa bu sitenin hatasıdır bi çok kişi de aynı şifre aynı kullanıcı adını kullanıyor düşünmesi lazım bunu siteyi yazanın tüm kullanıcılar o kadar bilinçli değil değer verseler dahi önlem alamayabilirler
Toplam Hit: 2154 Toplam Mesaj: 12