Counter Strike Server Hosting Soru(?)...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

Ağalar bu hosting firmalarından aldığımız web alanına cs server kurulurmu yoksa illa evde yada büroda ayrı bi makine dedicated server da acıkmı kalcak?

kafaya taktım bi server kurmayı. konu hakkında bilgisi olanlar sorumu cevaplarlarmı?

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

evdekinle bürodakine kuramazsın

bitane vds al windows yada linux kurulu. plesk olmasın onlar ram ve cpu tüketiyor. öyle açabilirsin

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

bitane vds al windows yada linux kurulu. plesk olmasın onlar ram ve cpu tüketiyor. öyle açabilirsin

kurulum için bizim halflife dosyalarını falan hosta yukleyip ordan  mı dedicated acılcak?

ayrıca bunun anti hilesi statsme vs. vs. kurmak için hostun ayrı bi özelliği olmadıgerekiyomu?

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:

tolgasen bunu yazdı:

kurulum için bizim halflife dosyalarını falan hosta yukleyip ordan  mı dedicated acılcak?

ayrıca bunun anti hilesi statsme vs. vs. kurmak için hostun ayrı bi özelliği olmadıgerekiyomu?

Hostla olmaz. VDS alıcaksın. Oranın masaüstüne CS Server programını indiriceksin. Kurulumu yapıp portunu vs ayarlayıp oyuna onun ip ve portundan giriceksiniz. Hostla olmaz VPS, VDS, Dedicated ile olur...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

hocam ikimiz açalım 30 +2 kişilik cs 1.6 sxe li.. oyunsunucumda 120 60 sen ver 60 ben ? Adminliklik yapmak isteyenlere 10 tl deriz. sunucunun parasını çıkarana kadar ellemeyiz paraya kar yaparsak paylaşırız.

Merhabaaaaa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Ordan almak biraz saflıktır. Sebebi adamlar bi dedicated servera 5 - 6 tane cs oyun server açmakta. Gidin 1 GB ramli bi VDS alın kendiniz kurun sınırını kendiniz belirleyin...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

vendeta hocam vds fiyatlarına baktım da bunu buldum

http://www.isimtescil.net/sunucu/default.aspx

10 gb alan 39 $. konuyla ilgili pek bilgim yok ama ram az gibime geldi.

edit: bide bu fiyat yıllıkmı aylıkmı? :S

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:

vendeta hocam vds fiyatlarına baktım da bunu buldum

http://www.isimtescil.net/sunucu/default.aspx

10 gb alan 39 $. konuyla ilgili pek bilgim yok ama ram az gibime geldi.

isimtescilden falan alırsanız kazık yersiniz :)

alastyr telekomdan yada net internetten almanızı öneririm. Dedicatedimde yer kalsaydı açardım denemelik görürdünüz :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

web alanına cs serverı kuramassın. Vds veya vps alıp kurmayı düşünüyorsan mutlaka Türkiye lokasyon olmali. Alcağınız vpsde düzgün birşey olsun. tostculardan alcağınız vps her zaman sorun yapacaktır. Hat cs konusunda önemli bir husustur.

ancak böyle yapcağınıza hazır sunucu satan yerlerden teklif alın.

30+2 yede 120 lira çok para.200 liraya ortalama 4-5mbit paylaşımsız hat(telekom) q6600 sunucu + 29 ip bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunun dahilinde biraz bilgi ile rahatlıkla serverlarınızı kurabilirsiniz. Ki 200 liraya 10mbit paylaşımsız hat(tellcom) q9550 32 ip adresli makine kiralayabilirsiniz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hala cs de diretmeyi anlamıyorum , ki neyse

düşünüyorum bizim de zamanında serverimiz vardı ama online mmofps ler sayesinde buna gerek kalmıyor kendi odanı 2 sn de aç kur milleti çaağır istedin mapı kur

vs vs vs

cs alışkanlığından olsa gerek.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

eskimeyen bi oyun varsa gözümde oda cs panxer kardeş :)

maddi sıkıntılarım olmasa cidden düşünmeden tek basıma alırdım bitane. tek basına ne ben nede vendeta cıkar işin içinden.

arkadaşlar bi fikrim var. ki bu fikir öncedende coğu kez forumda dile geitirldi.ama sonuca ulasılamadı.

mürit emnimax ın aylık 25 tl ye bulduğu server varmıs.(cs 1.5-1.6 farketmez)

diyorum ki 5 kişi olalım. tbt clanını kuralım. para aylık mı cıkar yoksa 6 aylık birmi bilmiyorum ama aylık olsa adam bası 5 lira koymaz kimseye. ki 6 aylığın parası bi anda cıksa dahi ben bile elin trabzonunda denkleştirebilirim 30 lira.

İMECE usulü girişelim şu işe.

katılanlar...(hadi arkadaslar katılım bekliyorum)

uhp

v_for_vendeta

Toplam Hit: 2333 Toplam Mesaj: 14