folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder ÇÖZÜLDÜ! Turknet Basvuru Sureci Hat Kesik Aktivasyon Yapilmadi

ÇÖZÜLDÜ! Turknet Basvuru Sureci Hat Kesik Aktivasyon Yapilmadi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Ohaaa bu bildiğimiz bakır kablolardan gelen hız mı?

Ya bu santral mesafesini aşağı yukarı anlamanın yolu yok mu?

edit: ilave

Modemin ayarlarında hattın desteklediği hızı yazar. Oradan mevcut kablolarınla kaça kadar çıkacağını üç aşağı beş yukarı anlayabilirsin.

Telekom'un sokaktaki beyaz dolabı yan apartmanın önünde, yani evime çok yakın. Modemde desteklenen hız 100 Mbit küsür görüyorum, tarifem sebebiyle 50 Mbit kullanıyorum. Bir sıkıntım da yok ( Sosyal ağların ve youtube'un zaman zaman kasıtlı olarak yavaşlatılmadığını varsayarsak, onu da vpn ile çözüyorum)

Blue Screen of Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı

Modemin ayarlarında hattın desteklediği hızı yazar. Oradan mevcut kablolarınla kaça kadar çıkacağını üç aşağı beş yukarı anlayabilirsin.

Telekom'un sokaktaki beyaz dolabı yan apartmanın önünde, yani evime çok yakın. Modemde desteklenen hız 100 Mbit küsür görüyorum, tarifem sebebiyle 50 Mbit kullanıyorum. Bir sıkıntım da yok ( Sosyal ağların ve youtube'un zaman zaman kasıtlı olarak yavaşlatılmadığını varsayarsak, onu da vpn ile çözüyorum)

Modemin içinden anlaşılıyor da hocam az önce superonline dan bi eleman geldi eve bende port sorunu vardı. Eleman işi yalayıp yutmuş hatlara çok müdahale var diyor digital santrallere geçildiği için istedikleri gibi müdahale ediyorlar uzaktan saniyesinde amper mamper bişiler karıştırdı. Benim hat 6 mbit max görünüyor ama eleman diyor ki azıcık voltajları yükseltseler 10-12 mbit aralığında gelir seninkisi diyor. Bunu TT ye anlata anlata tüy bitti ama kimse ilgilenmiyor diyor özellikler sürekli hattı kopup hızı düşürenler için bunu diyor. 

TT resmen katliam yapıyor hat değerlerinde diyor. Referanduma kadar da hiç bir yerle ilgilenmeyeceklerini söylüyorlarmış utanmadan sıkılmadan. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Evet bakir kabloyla aliyorum hocam normalde ic tesisat kablosunu yeniletsem daha iyi sonuc verebilirdi. Modem arayuzunde 99 Mbit goruyor ulasilabilir hizda.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

@Kernel_Panic kusura bakma ama şansının mk :D

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

@Kernel_Panic kusura bakma ama şansının mk :D

Bu hat benim degil kuzenin bide. Evde Vodafone kullaniyorum 76 Mbit Down, 4 Mbit Up 240 Gb Akk var 69 tl oduyorum. Bu kampanyayi kaldirdilar yeni abonelere :D

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
Toplam Hit: 1998 Toplam Mesaj: 16
turk telekom vdsl2 santral aktivasyon turknet basvuru