folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder [ÇÖZÜLDÜ] Vmware Vsphere Hypervisor 6.7 (Esxi) Sanal Makinaya Bağlanamama Sorunu Lütfen Yardım

[ÇÖZÜLDÜ] Vmware Vsphere Hypervisor 6.7 (Esxi) Sanal Makinaya Bağlanamama Sorunu Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Adapter leri bridge e çekerlen kendi bilgisayarından ilgili ip ye ulaşabilirsin. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

arkadasin bilgisayarinda vmware'in olusturdugu sanal network kartlari yuklenmemis. o yuzden ulasamiyor. vmware'i yeniden kurdugunda sorun muhtemelen düzelecek.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

evet @AbdullahAzad hocanın dediği gibi sanal network ethernet driver 'lerinden kaynaklanıyor sorun fakat, ne yaptıysam driver sorununu aşamadım internette bu sorunu yaşayan insanlar var çözüm arıyorum suan... Vmware workstation normal kuruyorum herşey yolunda gibi gözüküyor fakat yükleme ekranında sanal ethernet driver 'larını kurarken haddinden fazla bekliyor sonunda kurulum bitiyor fakat driver listesinde network adaptorlerinin oldugu kısımda sanal driver 'laraın üzerinde ünlem işareti beliriyor bakalım yapmaya calısacagım yazan yardım eden herkese teşekkür ederim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

evet @AbdullahAzad hocanın dediği gibi sanal network ethernet driver 'lerinden kaynaklanıyor sorun fakat, ne yaptıysam driver sorununu aşamadım internette bu sorunu yaşayan insanlar var çözüm arıyorum suan... Vmware workstation normal kuruyorum herşey yolunda gibi gözüküyor fakat yükleme ekranında sanal ethernet driver 'larını kurarken haddinden fazla bekliyor sonunda kurulum bitiyor fakat driver listesinde network adaptorlerinin oldugu kısımda sanal driver 'laraın üzerinde ünlem işareti beliriyor bakalım yapmaya calısacagım yazan yardım eden herkese teşekkür ederim.

https://sdi-tool.org/

bununla o eksik driverlari yuklemeyi denesene bi haci

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

hemen deniyorum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

driver sorununu format ile hallettim şimdi baglantı sorunu kaldı abdullah hoca bir el at sana zahmet : )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

gerek kalmadı hallettim tüm yazan arkadaslara bire bir yardımcı olan abdullah hocama teşekkür ediyorum işiniz gücünüz rast gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Çözüm;
    Fiziksel makine 'nin donanım aygıtların 'da vmware workstation kurulumu yaparken sanal network driverlerini eksik yada yanlış yüklemesi sebebi ile sanal makina ile fiziksel makina arasında bağlantı kurulamıyordu. Ben bu sorunu format atarak aştım format dışında denediğim bir sürü yol vardı fakat çözüm elde edemedim yani bu sorunu yaşayan arkadaşlar var ise, fiziksel makinada donanım aygıtlarına girip network adaptorleri secenegine baksın orada vmware sanal network 'lerinin üzerinde ya sarı ünlem işareti olacak yada orada fiziksel ethernet ataptorünün dışında başka bir driver olmayacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocam bunu neden sanal makinaya kuruyorsun peki. Esxi ı direkt fiziksele neden kurmuyosun?

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Hocam bunu neden sanal makinaya kuruyorsun peki. Esxi ı direkt fiziksele neden kurmuyosun?

Gpu Passthrough yapmak için. Sanal makine 'de  fiziksel ekran kartını kullanamadığımız için bu şekilde aşırtma yöntemleri var fakat desteklediği ekran kartı modelleri sınırlı sayıda o yüzden bizim işte yattı.

Toplam Hit: 2073 Toplam Mesaj: 21
vmware workstation esxi