folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cross Motosiklet Kullanan Varmı ?

Cross Motosiklet Kullanan Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    merhaba arkadaşlar.

Motosiklet kullanmayı çok seviyorum. Şimdi yamaha ybr tipinde bir motosikletim var. Bu benim ilk motosikletimdi.

Cross tarzı bir motosiklete geçmeyi düşünüyorum. 2. el japon malı yada ramzey gibi sıfır çinli olabilir. Ayırabileceğim en fazla para 3.500 lira civarı.

genellikle hafif arazi şartlarında kullanacağım. Yani dağlarda yaylalarda gezmek, çamurlu ve hafif çukur yollarda tarlalarda felan gezmek istiyorum. Çok narin olmasın biraz da zorlamaya gelsin. Icabında iki kişi ile gezebileyim. Yani koltuk iki kişi için uygun olsun.

parçası ucuz olan ve kolay bulunan bir marka olsun. Ne önerirsiniz ?

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bu yaz almayı düşünüyorum bende motorun ruhu başkadır,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1. sakın ramzey yamoto mondial bisan tarzı cross felan alma yaklaşma bile gördüğün yerde kaç

2. parçası bulunan , tarihin en sağlam motor serlerinden olsan, sıfırı üretilmeyen YAMAHA RX 135 al derim (croos değildir ama ölüm makinasıdır çok seridir dağa taşa gelir yarı yolda bırakmaz balon lastik takar ralli yaparsın) kolay gelsın

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&biw=1024&bih=677&q=rx+135&aq=f&aqi=g4&aql=&oq=&fp=3405898bc8895081

kısaca bilgi:

hız: 3 kişi ile sınıfındaki çoğu makinalara kafa tutarsın

güç: 2 zamanlı olduğu için seri ve atiktir(cross lar gibi )

konfor: 4 kişi rahatlıkla binilebilir :D

yakıt: biraz yakıtı fazladır 2 zamanlılı tüm motorlarda böyle

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

selam üstad.ybr 125 mi var 250'lik mi?  bu arada bir arkadaşımda kullandı ybr 125.0 aldı paso beraberdik.sa3 sene kullandık.çok şahane bir aletti.limuzin gibi gidiyordu.şimdi klr 650 aldı kawasakı.(arazi)  sen sen ol sakın çin malı çun malı yanına bile yaklaşma derim.  yazık edersin yamaha'ya. takasa falan da girişme çin malı tayvan malı falan.    anlıyorum yamaha,suzuki ,honda falan pahalı ,nasıl alınır diyorsundur fakat biraz daha sık dişini. aldıktan sonra arkana bakmazsın.  

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

ybr tipinde bi motosikletim var demişsin. eger ybr varsa satıp çin malı almaya kalkıyosan açık ve net salaklıgına doyma. eger ybr yoksa cross istiyosanda paramda yok diyosan kanuni bakıcaksın yaklasık 3000 150cc motor senn işini görür sana fazla bile gelir sağlamdırda...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    tip olarak ybr tipinde lifan discovery 150 cc almıştım. Motosikletten memnunum henüz 1 yaşına gelmedi garantisi felan duruyor. Herşeyi iyi ama bunu satıp arazi motoru almak istiyorum. Tarz olarak cross yada enduro olsun dağlarda arazide doya doya gezeyim istiyorum. Lifan discovery yi dağlarda kullanıyorum bazen. Ama normal toprak yol, hafif arazi şartları felan. Cross yada enduro olursa direk yağmur çamur gezerim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    KTM 400 tek gecerim crossta aldığın zevki tahmin bile edemezsin şehir içinde bile kaldırımlardan gidersin :)

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı:
    ----------------------------- yamaha rx135 e baktım lifan discovery ye benziyor biraz. Sanırım bu tip motorlara touring diyorlar. Benim motor bu tip motorların tadını veriyor orda sorun yok. Ama arazi tipi motor almak istiyorum biraz yüksek olmalı, dişli tekerler, güç, rahatlık, yakıtı az olmalı, şehir içinde de kullanılabilir olmalı. Enduro gibi mesela. Tam spesial cross istemiyorum asfaltta da kullanabileceğim birşey olursa iyi olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Kanuni cross 150 aradığın fiyat aralığında bir motordur; arkadaşımda var daha geçen gün kullandım gayet başarılı bir motor ( fiyat / performans olarak ).   bende çin malı bi scooter var ... Motoru dahil her şeyini değiştirdim . Bana 3 katı paraya mal oldu çin malına tövbeliyim sakın alma... Kanuni alan arkadaşlarım genelde memnun , servisi garantisi falan var o yüzden güzel ...

İndia İndia !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    turuncu bunu yazdı:
    -----------------------------

ybr tipinde bi motosikletim var demişsin. eger ybr varsa satıp çin malı almaya kalkıyosan açık ve net salaklıgına doyma. eger ybr yoksa cross istiyosanda paramda yok diyosan kanuni bakıcaksın yaklasık 3000 150cc motor senn işini görür sana fazla bile gelir sağlamdırda...

Kanuni cross 250 tip olarak hoşuma gidiyordu. Biraz araştırdım motora iyi diyen çok az kişi var. Titreşim çokmuş 250 lik olana yaklaşma diyorlar. 150 cc yeni çıktı henüz yorumlar zamanla gelir. Şimdilik 150 cc kanuni almak gözü kapalı motor almak gibi olur diye düşündüm.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı:
    KTM 400 tek gecerim crossta aldığın zevki tahmin bile edemezsin şehir içinde bile kaldırımlardan gidersin :)
    Ktm 400 dehşetmiş :) bu motora iki kişi binilip gezilir mi ? Asfaltta nasıldır rahat olurmu ?titreşim durumu nasıl ? Ikinci el temiz ne kadara alınır ?

Toplam Hit: 8997 Toplam Mesaj: 23