Çukurova Üniversitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Okul hikaye santiye hayatı surunmek harika

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Okul hikaye santiye hayatı surunmek harika

Hocam sağlık olsun bide şantiyede işçi olarak çalışmakta var 

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

burda izmirden daha rahat edersin. Yemek olarak ege kültürüne alıştıysan buranın yemekleri sana birazcık ağır gelebilir. Onun haricinde herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Geldiğinde haber verirsen yardımcı oluruz.

@computerwolf ooo sen yaşıyon mu la :D

asıl sen yaşıyor musun la :( kaç yıl oldu görüşmeyeli amk. En çok görüşen ikimizdik. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

İstanbul'dan Adana'ya güzel bir ailenin yanına 4 aylık kalış yaşama süreci geçirdim 

Adana Seyhan Depo Durağıydı sanırım yada öyle bir şeydi :) Büyük adana yazısının oradaydık 

Karşıdan tren geçiyordu,

Aç kalamazsın, Kurban olduğumun şehri İstanbul gibi bir şehirden gidip 12 sonrası midesine damak tadına mezesine 

Keyfine düşkün çok güzel bir millet var şehirde.  Kuaförüm vardı adam İstanbul'dan taşındım diyince kral gibi geldi kaç yaş var aramız da 

Ağırladı, Kuaförü professional kişide olan biri olarak Adana'da hiç tanımadığım birinin ellerine bırakmaya gözüm kesmese de 

Bu yaşıma kadar böyle traş eden adam görmemiştim. Professional kuaöfürümden daha güzel yaptı hala tadı saç köklerimde saklıdır 

He şimdi atıp tutmaya gerek yok, Her şehir de olan öküzü, suratsızı meymeletisizi elbet var ben rastladım mı ? 4 ayda 1 tane'dir 

O bile o kadar siliktir ki anı olarak unuttum gitti. 

Tütün içerdim mübarek ne kadar tütüncü varsa, 40 yıldır karşılıklı tütün içen iki dede gibi yiğen dayıııııı ilişkisi gibi ağırlıyorlar insanı. 

Acıya dayanamıyorum burun akıyor ve akıntı durumuna dair de alerjim var gidersen " Yarım döner abi " dersen o döner bol acılıdır 

Bu yüzden belirt acı durumunu :) Yediğim dönerle yan masa da ki kızlara çaktırmamak için verdiğim içeriye doğru yangınlarım var benim nefes alışlarımı unutmam 

Gidersen " Kaktus Garden " var, Yanlarına taşındığım murit'in ( abimin ) Arkadaşıdır. Muhamet olacaktı adı güler yüzlü espirili ve mağurur biridir git selam çak güzel bir " süte kahve " iç :) 
    İstanbul'da sütlü kahve, Adana'da süte kahve diyorlar öyle gördüm :) Kafe büyük ve bir tane tas kesimli saç bulamazsın ki her masa da beklediğim o koca kafe de yüz şirket sahibi insan içeri de 
    Varmış gibi klasman en üstteydi. 

Gece dışarıya çık, Mersolar bmw'ler hızla geçenleri görürsün onlar hızlı yaşayanlardır ama kalkıp yanında ki kıza korna çalmaz, Hülooo diye bağırmaz müzik bile açmazlar diyebilirim 

Kaç defa çıktım, Herkesin kafası şu = " Herkes kendi dalgasın da " 

Seyhan da çarşı vardı, Bu çarşı da " buzlu muzlu süt " olması gerek yanlış olmasın kocaman bir bardaşa tozlaştırılmış buz süt ve mut karıştırıyorlar 

Adana'nın cehennem sıcağın da içtiğim en güzel cennet serinliği içeceğiydi. 

Kıyafet argümanları İzmir'den geliyorsun heral de hocam, İzmir gibi değil, Lakin huyumdur her şehir de böyle bir tane kusursuz detaya sahip 

Başka bir şehir de zor bulunacak son ürünü almak isterim asli şehrim de ben kalsın diye. Adana'da fiyatlar ucuz, Malzemeler kaliteli " Hala aldığım gömleği giyerim " 

Üstelik çeşit açısından farkındalık yaratacak şeyler de bulabilirsin. 

4 Aylık bir maceram da çok evden çıkmasam da, Ve orada yaşayan bir kaç muridin bilgisine erişemeyecek cahileyette de olsam 

Adana'yı sevmemiştim yıllarca bilmediğimden, Gittiğim de gördüm ki, İstanbul'un insanı kaçın kurası, Adana'lı da var bir samimiyet abi 

Dini ırkı kim ve neci olduğu önemli değil. Niyetin ne ise, karşındakinin niyeti de ona göre şekil alıyor Adana'da. 

İstanbul'da niyetler ne olursa olsun, Çıkarlar ön plandadır. 

Gene gitsem sokakta kalsam, İstanbul'da 6 ay bankta uyumuş biri olarak 

Adana sokakta kalan bir adam için, daha az tehlikeli ve yuva sahibi olunacak bir yerdir diyebilirim. 

Bu da böyle bir kısa maceram. 

Sivaslıyım/Doğma büyüme İstanbul'luyum. 
    Ülkemin insanının sevdiğim ve sevdiğim çok şeyi olsa da. 
    Bir fanatikliğim yoktur. Ama yazdıklarım içinde Adana'da samimiyet her şeyin ilerleyişini belirleyen güzel bir başlangıcı temsil ediyor. 
    Samimi ol, Kurnaz görünme, Dikkatli ol elbet ama paranoyak olma. Gerisi hoş ve naif 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

İstanbul'dan Adana'ya güzel bir ailenin yanına 4 aylık kalış yaşama süreci geçirdim 

Adana Seyhan Depo Durağıydı sanırım yada öyle bir şeydi :) Büyük adana yazısının oradaydık 

Karşıdan tren geçiyordu,

Aç kalamazsın, Kurban olduğumun şehri İstanbul gibi bir şehirden gidip 12 sonrası midesine damak tadına mezesine 

Keyfine düşkün çok güzel bir millet var şehirde.  Kuaförüm vardı adam İstanbul'dan taşındım diyince kral gibi geldi kaç yaş var aramız da 

Ağırladı, Kuaförü professional kişide olan biri olarak Adana'da hiç tanımadığım birinin ellerine bırakmaya gözüm kesmese de 

Bu yaşıma kadar böyle traş eden adam görmemiştim. Professional kuaöfürümden daha güzel yaptı hala tadı saç köklerimde saklıdır 

He şimdi atıp tutmaya gerek yok, Her şehir de olan öküzü, suratsızı meymeletisizi elbet var ben rastladım mı ? 4 ayda 1 tane'dir 

Tütün içerdim mübarek ne kadar tütüncü varsa, 40 yıldır karşılıklı tütün içen iki dede gibi yiğen dayıııııı ilişkisi gibi ağırlıyorlar insanı. 

Acıya dayanamıyorum burun akıyor ve akıntı durumuna dair de alerjim var gidersen " Yarım döner abi " dersen o döner bol acılıdır 

Bu yüzden belirt acı durumunu :) Yediğim dönerle yan masa da ki kızlara çaktırmamak için verdiğim içeriye doğru yangınlarım var benim nefes alışlarımı unutmam 

Gidersen " Kaktus Garden " var, Yanlarına taşındığım murit'in ( abimin ) Arkadaşıdır. Muhamet olacaktı adı güler yüzlü espirili ve mağurur biridir git selam çak güzel bir " süte kahve " iç :) 
    İstanbul'da sütlü kahve, Adana'da süte kahve diyorlar öyle gördüm :) Kafe büyük ve bir tane tas kesimli saç bulamazsın ki her masa da beklediğim o koca kafe de yüz şirket sahibi insan içeri de 

Gece dışarıya çık, Mersolar bmw'ler hızla geçenleri görürsün onlar hızlı yaşayanlardır ama kalkıp yanında ki kıza korna çalmaz, Hülooo diye bağırmaz müzik bile açmazlar diyebilirim 

Seyhan da çarşı vardı, Bu çarşı da " buzlu muzlu süt " olması gerek yanlış olmasın kocaman bir bardaşa tozlaştırılmış buz süt ve mut karıştırıyorlar 

Kıyafet argümanları İzmir'den geliyorsun heral de hocam, İzmir gibi değil, Lakin huyumdur her şehir de böyle bir tane kusursuz detaya sahip 

Başka bir şehir de zor bulunacak son ürünü almak isterim asli şehrim de ben kalsın diye. Adana'da fiyatlar ucuz, Malzemeler kaliteli " Hala aldığım gömleği giyerim " 

4 Aylık bir maceram da çok evden çıkmasam da, Ve orada yaşayan bir kaç muridin bilgisine erişemeyecek cahileyette de olsam 

Adana'yı sevmemiştim yıllarca bilmediğimden, Gittiğim de gördüm ki, İstanbul'un insanı kaçın kurası, Adana'lı da var bir samimiyet abi 

Dini ırkı kim ve neci olduğu önemli değil. Niyetin ne ise, karşındakinin niyeti de ona göre şekil alıyor Adana'da. 

Adana sokakta kalan bir adam için, daha az tehlikeli ve yuva sahibi olunacak bir yerdir diyebilirim. 

Bir fanatikliğim yoktur. Ama yazdıklarım içinde Adana'da samimiyet her şeyin ilerleyişini belirleyen güzel bir başlangıcı temsil ediyor. 
    Samimi ol, Kurnaz görünme, Dikkatli ol elbet ama paranoyak olma. Gerisi hoş ve naif 

Hocam o kadar guzel yazmışsınız ki zaten şurdan bile anladım sabah attım postu kim adanada bulunuyorsa gel kardeşim yardım ederiz modunda ve bu benim hayatta senelerdir insanlara verdiğim ama geri almayı bir türlü bulamadığım bir duygu cidden beni zaten çeken şey bu kurnazlık çıkarin am*k karşımdaki insana bisey olmasın dayi bide dediğim gibi kendi halimde bir insanım 

overlocker tarafından 10/Ağu/17 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

boş
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    overlocker bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı

Karşıdan tren geçiyordu,

Hocam o kadar guzel yazmışsınız ki zaten şurdan bile anladım sabah attım postu kim adanada bulunuyorsa gel kardeşim yardım ederiz modunda ve bu benim hayatta senelerdir insanlara verdiğim ama geri almayı bir türlü bulamadığım bir duygu cidden beni zaten çeken şey bu kurnazlık çıkarin am*k karşımdaki insana bisey olmasın dayi bide dediğim gibi kendi halimde bir insanım insallah orda görüşmek nasip olur 

Eyvallah hocam, Ben orada değilim ama benim de oraya gelmek için ziyarette bulunmak için 
    Çok değer arz eden dostlarım var, hatta @sLeymN muridinde orada olduğunu biliyordum da işten kafa kalkmayınca tanışmak için mesaj atmaya nail olacağım 
    Zamanı bulamadımda, sende git bir gün toplaşır kaynaşırız inşallah :) O buzlu muzlu sütü içççççç :) Şırdanı yeeee alkolün varsa öyle yap şırdanı,

Adana'nın sıcağında soğuk bira ama ziyadesiyle azında ve kararın da sohbetiyle bir kaç güzel adam oldum mu, Paris maris hikaye :)  

Edit ; İmla

EricNorthman tarafından 10/Ağu/17 01:53 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

Hocalar konu bir up olsun seyhanli kaymakamlık civarları nasıldır ( ortam , ulaşım ) en kötü ihtimalle oradaki Orduevine gideceğim ilk sene 

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Bir Mersinli olarak Adanalıları daha çok severim/severiz :) 

Adana güzel şehirdir hocam, sıcak kanlı insanlarla doludur, yolda kalmazsın orada yardımcı olurlar.

Bu arada madem bu kadar Adanalı mürit var aramızda la bir buluşma düzenleyinde Mersin'den bende katılayım, bir kısmet olmadı buluşmalara katılmak

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    overlocker bunu yazdı

Hocalar konu bir up olsun seyhanli kaymakamlık civarları nasıldır ( ortam , ulaşım ) en kötü ihtimalle oradaki Orduevine gideceğim ilk sene 

Hocam hayırlı olsun 

Seyhan kaymakamlığınin orda Askeriye var ama ordu evi olarak yok diye biliyorum ordu evi mendersin orda.

Eger dedigim gibi menderesin ordaki ordu evi ise okula otobusle max. 15 dakika nezih göl manzarali bir yer

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

8 ay önce açmışım konuyu şunu söyleyebilirim ki gelinip görülmesi ve yaşanması gereken bir memleket mekanda kavga dövüş olayından tut  dayının biriyle bankta dertleşme olayına çılgınca etkinlikleri ve güzel yemekleri ve paranınızın bitmemesi ulan süper şehirin sanları yardımsever 3 tl 5 tl peşine düşmüyor kimse bir olayımı anlatmak isterim yazamanlarda yemek yemek için girdiğim bir tavuk dönercide kartımın temasız özzeliğinde 8 tl gibi bir parası olması lazımdı dedim şurda bir döner yiyim tam 8 tl zaten menü girdim abla dedim içinde 8 tl olması lazım önce parayı çekerse yemeğimi alıyım dedim ablam kartıda almadı son 8 tl kalmış sigara paranı almıyım dedi cebinden olmaz abla falan cart curt kolumdan tuttu oturturdu baya bir duygulanmıştım bu dünyada bu şekilde güzel insanlar gördükçe paranın , lüksün , marka ve gösteriş merakından çok kendini güzel temiz insanlığa adamış birsürü insanla tanıştım burda tabi ki boktan kürekten insanlada denk geldim ama onların bile prensipliler dayı birde çok sıcak aminü 41 derece nefes alınmıyor . Salı günü memlekete dönüş 4 ay sonra görüşmek dileğiyle inşallah adana <3 <3

// Teşşekürler saygılar ve sevgiler :)

//f kalvye damn it 

overlocker tarafından 18/May/18 02:17 tarihinde düzenlenmiştir

boş
Toplam Hit: 2923 Toplam Mesaj: 25
çukurova inşaat