folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

TugrulBaba bunu yazdı:
    -----------------------------
    he amk :D huzura çıktı. Adam milyonlarca dolarlık harcama yaptı tr de. Bide bissürü ticari antlaşma + hac kontenjanı artırılması (sana belki bişey ifade etmez ama o kontenjan için bütün islam ülkeleri götünü veriyor) Varsın bizim reisi cumhur çıkmış olsun huzura geelecek olan paralara bakalım biz boşver gerisi hikaye.
    Hocam tüm saygımla sanırım taşlama yaptın, iyide neden o kral efendi bizim kralın huzuruna gelmedi hiç duymadım böyle bir şey ben, bu huzura yada huzurlara çıkmak kaderimiz mi bizim. Yoksa Yönetimin Huzura çıkmaya özel bir merakımı var.

Atatürk olsa bunlar huzura gelirlerdi bilirsiniz. İyi Yönetim kendini belli eder. Ardından uzun yıllar geçtikten sonra bile konuşulur. Hiç birisinin Tarihte adımız kalsın, bu fırsatı yakaladık, Allah her kese nasip etmez adam akıllı bir çivimizi çakalım diye bir derdi yok sanırım. Ne Turşu lahanasıdır anlamadım.

Edit=Tuğrul Baba Özür ikinci sayfadaki bilgiyi okumamışım Gelmiş demek. Jest olabilir bu durum haklısın.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Ulan sen nasıl bir başkomutansın. Lan Şerefsiz herifler asıl size değil sizi oraya oturtana saymak lazım ama cahil insan hepsi nediyeyim...

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

ula ossuruktan nem kapıyonuz ha harbiden... basın eğer gülün yaptığı devlet protokolüne uygun mu deği mi gibisinden

haber yapmasa hiç birinizin aklına bile gelmezdi bu eminim... şimdi bütün müridler diplomat kesildiya başımıza.. peahh!!!

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    c.başkanlıktan açıklama gelmiş okuyun.  ülke krtik dönemden geçiyor hassas olunmalı.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek

bu kralın dedesi şerif hüseyin yani ingilizlerde birleşip osmanlıyı satan orospu çocuğu bizim mehmetçik kabeyi korumaya gidiyo şerif hüseyin bizimkileri öldürüyo aradan 100 yıl geçio bi otel odasında torunun ayağına tc nin temsilccisi gidiyo bunlara su bile vermicen

tr nin bence müdür düzeyinde karşılayarak tepkisini ortaya koyması gerekiyodu ama nerde o kadr erkeklik

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:

ula ossuruktan nem kapıyonuz ha harbiden... basın eğer gülün yaptığı devlet protokolüne uygun mu deği mi gibisinden

haber yapmasa hiç birinizin aklına bile gelmezdi bu eminim... şimdi bütün müridler diplomat kesildiya başımıza.. peahh!!!

herkesi kendin gibi cahil/kandırılmış/duyarsız/medyanın gazına gelen sahıslar sanma. Bide genelleme yapma ozelliginize sokimm ya

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:
    jannissary bunu yazdı:

herkesi kendin gibi cahil/kandırılmış/duyarsız/medyanın gazına gelen sahıslar sanma. Bide genelleme yapma ozelliginize sokimm ya
    höst!!! ağzını topla ula dallama... ben senin gibi fos bıyıklı babanın dediklerini gelip burda tekrarlayan biri değilim hadi

kolay gelsin sana...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

yine tugrul baba

ve yine son nokta

çocuktum,büyüdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

antioksidan:

bazı yorumlardan sonra gördüm ki..
    yok arkadaş yok bu ülke eşek yerine konmayı hakediyo,kucağa alınmayı değer verilmemeyi seviyo.boşverin tartışmayın.onur,gurur gibi şeyleri "yatırıma" şuna buna değişen insanlarla birşeyin tartışması yapılamaz

----

gkhn759: 

Korkarım daha cok utanacaz, yorumları okudumda her zaman şanlı tarihimizle, kahramanlarımızla ovunen bizler para icin onuda yaparız bunuda yaparız demeye baslamıslar. Arkadaşlar nolur yorum yaparken (özellikle bole konulara) su siyasi kimliginizi bi kenara bırakın. Ya negatif bir ilk yasanmıs hala savunuluyor aq bu nasıl bi cehalet yada hıyanet die bi dusunelim. Bu ithamın kimlere kadar uzatılabilecegini de dusunun ayrıca 

----

demişsiniz. Hoş demişsiniz. 

Şimdi iki çift lafım var.

Siz ev geçindiriyormusunuz?

Ev geçindiriyorsanız kaç nüfus besliyorsunuz?

Yok henüz bu tip sorumlulukların altına girmedim diyorsanız lisede, ünide okuyorum diyorsanız

bir de şöyle sorayım. Evin bütçesine katkıda bulunmak için bir çabanız var mı? 

Yukarıdaki sorulara dürüstçe cevap verin lütfen. 

Şimdi ben kendimi örnekleyerek konuşayım. 

Ben inşaat taahhüt işleri yapıyorum biliyorsunuz. Ama masanın arkasından değil işimin başından. Elimden geleni kendim yaparım. 

Yeri gelir amele gibi çalışırım (ameleleri aşağılamak gibi bir şerefsizlik asla yapmam yapanında ta yedi ceddini sikeyim 

aldığı paranın her kuruşunu hak eder o çalışanlar.) Yeri gelir paşa gibi gezerim. Yeri gelir toz toprak içinde debelenirim. Hepsi ne için biliyormusunuz?

Ailem Allahtan başkasına muhtaç olmasın, elde  görüp gıptayla bakmasın. (maksat hava civa değil sadece örnek veriyorum)

ben böyle çalışarak kardeşime 100 liralık mont, kendime 200 liralık ayakkabı alıyorum. Ama ne çalışma. Ben bilirim.

Sinekten yağ çıkarmanın yollarını arar dururum. Ev geçindirenler bilirler. Ne demek istediğimi gayet iyi anlamışlardır.

Şimdi siz bir ev, 7 nüfus geçindirirken benim yaptıklarımı (aslında hiç anlamadınız görmediğiniz için hallerimi)  az çok bildiniz.

Ne sanıyorsunuz devlet yönetmeyi? 80 milyonu nasıl doyuracam, nasıl iş imkanları yaratırım, nasıl bu milleti birbirine düşürmeden geçindirip giderim

diye harcanan çabayı onur ve gururla sınırlandırıyorsunuz?

Onur ayağa gitmekle yerle bir olmaz. Gururda çok iyi bir şey değil. 

Gurur benim bir öğün ekmeğimi vermiyor kusura bakmayın.

Ayrıca  bizim c.başkanı ayağa gitmiş diyorsunuz ya, onu bunu eleştireceğinize iyi bir şeyler yaparak dünyaya açılmaya çalışsaydınız ya?

Başımızda "benden daha çok dolduran olursa bu hazineyi onun mührü vurula" dedikten sonra yüzlerce yıl mührü kullanılan bir padişah yokki? 

Yada dünyanın en büyük 2. donanmasını 1 senede inşa ettiren bir fatihte gelmedi? 

Ne gücünden bahsediyorsunuz siz allah aşkına? Hangi gücün gururuymuş bu? Geçmişinle övün iyi güzelde geçmişle övünmek maalesef karın doyurmaz.

Geçmiş sadece övünmek için değil bazende ibret almak içindir. Her oturuş kalkışınızda vay efendim avrupa sanayi devrimi yaparken osmanlı kuş uçuruyordu

diye atıp tutanlar bugün 10-15 milyar dolardan 100 küsur milyar dolara yükseltilen ihracat rakamlarını görmezden gelerek gururdan onurdan bahsetmesin. 

Oturup kalkıp abdnin nasıl süper güç olduğunu ballandıra ballandıra anlatanlar şapkalarını önlerine koyup bir düşünsünler

liberal ekonomi için yapılan herşey mübahmıdır değilmidir diye.

Diyeceğim bazen çok doğru konuşuyorsunuz lakin bazende cidden bu doğru sözlü arkadaşların sözleri neden beni bu kadar şaşırttı acep diye düşünüyorum. Enine boyuna 

ele almalısınız hadiseyi. Evet imparatorluk geleneği olan doğu kültürüne yatkın bir milletiz amma iş ayağa gitmeyle bitiyorsa gideceksin kardeşim.

Ben piyasa adamıyım piyasada iş varsa ki var bu hükümetin çalışıp çalışmamasıyla doğrudan ilintilidir. ecevitten devralınan borsa 8000 puandı. Bugün 50000 leri geçti.

Buyrun en basit hesap bu. 

(akpli değilim) (1100 kere söyledim yine söylüyorum) 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek
    Dış borcumuzuda görmemezlikten gelemeyiz herhalde?

Yakarız Bu Gezegeni...
Toplam Hit: 3821 Toplam Mesaj: 34