folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dalgıç Pompa, Sondaj İşlerinden Anlayan

Dalgıç Pompa, Sondaj İşlerinden Anlayan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Selam gençler;

konuya doğrudan, kafa üstü dalmak gerekirse; kayınpeder ben internetle çok haşir neşirim diye internetten dalgıç pompa bakmamı istedi.

Kayınpederin bir tarlası var ve yaklaşık 20-25 metreden dalgıç pompa ile su çıkarıp kullanıyor. Bu dalgıç pompa 100mm çaplı bir pompa, işin çileli yanı ise pompanın kuyuya indiği borunun iç çapı da 100mm. Böyle olunca da pompada bir sorun yaşandığında pompayı indirip çıkarması çok büyük eziyet oluyor, pompa boruya çok zor giriyor, çok uğraştırıyor, pompayı dibe indirene kadar ölüp ölüp diriliyorlar.

Bir tanıdığı başka bir ilden 70mm çaplı bir dalgıç pompa almış ve onu kullanıyormuş. Bana da bunu sordu, internetten bak dedi ama hiç anlamadığım bişey, baktım çıkan şeylerden de bi bok anlamadım, zaten bilirsiniz google aramalarına da google a en çok parayı veren ve pahalı satan popüler şirketler takılır. bu nedenle en sağlıklısının buradan birilerine danışmak olduğunu düşündüm.

istenilen özellikler;

20-25 metreden su çekip 50 metre uzağa su basabilecek, saatte yaklaşık 3-4 ton su çekme kapasiteli ve mümkünse 3 fazlı(bu özellikleri mono faze karşılıyorsa o da olurmuş) 70mm çaplı(7cm yani) bir pompa arıyoruz.

bilen/anlayan arkadaşlar direkt nokta atışıyla "al işte aradığın malzeme" diye link paylaşırlar mı?

ne kadar kısa tutmaya çalışsam da uzun oldu biraz, teşekkür ettim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ağçlar.net de sor

9200 feetde alınan ilk nefes...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

hafız bunlar işini görür hem hafif hem daha verimli
    http://www.kampa.com.tr/Keson-Kuyu-Pompasi,LA_602-2.html#labels=602-2

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Pancar motor deseydin çok iyi anlarım da dalgıç biraz sıkıntılı :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

4" ten aşağı dalgıç pompa hiç görmedim hocam şimdiye kadar öyle olsa bile o suyu basamaz teknik olarak iç motor pervaneleri zayıf kalır dış etine göre gene de araştır bakalım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

Ben geçen babama aldım 250 tl perpa b blok girişi yaprak dönerim yanındaki bu tarz şeyler satan bi yerden daha ucuza vardı ama bizimki is gördü git bi sor yardimci olurlar die düşünüyorum 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

beyler teşekkür ederim, dediğiniz sitelere bakıyorum şimdi.

DeepHouse hocam, istanbulda değilim ben iş gereği manisada yaşıyorum, kayınpeder de ıspartada. dediğin yerin bir internet sitesi, telefonu kartviziti varsa sana zahmet bir paylaşır mısın?

Tayga; haklısın ben de öyle düşünüyorum ama yine de araştırmak lazım.

0x656e;canın sağolsun:)

erdem358;hocam onlara da bakıyorum ama mevcut yapıya uyar mı uymaz mı onu bilemiyorum :(

Carlsaganandcat,bakıyorum hocam

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

beyler teşekkür ederim, dediğiniz sitelere bakıyorum şimdi.

DeepHouse hocam, istanbulda değilim ben iş gereği manisada yaşıyorum, kayınpeder de ıspartada. dediğin yerin bir internet sitesi, telefonu kartviziti varsa sana zahmet bir paylaşır mısın?

Tayga; haklısın ben de öyle düşünüyorum ama yine de araştırmak lazım.

0x656e;canın sağolsun:)

erdem358;hocam onlara da bakıyorum ama mevcut yapıya uyar mı uymaz mı onu bilemiyorum :(

Carlsaganandcat,bakıyorum hocam

nasıl bir sulama tertibatın var onuda bilmek lazım ama bu pompalar çapı küçük olsada randımanı eskiye göre iyi olacaktır vahşi sulamada sorun olmaz ama yağmurlama için ertibatı değiştirmesi gerekebilir sulamayı nasıl yapıyor resim atarsan daha iyi yardımcı oluruz

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çift Raylı Sistem yaparak pompa rahatlıkla takıp çıkarılabilir ancak yüksekliği de bayağı var. Bu kadar küçük pompa ile çalışmadım.

En son yaptırdığımız frekans konvertorlü  dalgıç pompa 25 m yükseklige saatte 700 metreküp su basıyordu. Ağırlığı 1285 kg dı. 1 senedir bana mısın demeden çalışıyor.

Program vardı adını hatırlayamadın su sisteminin bilgilerini giriyorsun kaç dönüş var yükseklik boru çapı vs vs. sana pompanın özelliklerini çıkarıyordu.

Edit :Sondajmış benim anlatımım serbest alan için

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Buyur hocam bu sanırım istediğin ebatlarda 100 lük kılıf boruya girer yazmışlar açıklamalarda

http://www.sanalpazar.com/Sumak-Marka-Sondaj-Dalgic-Pompa-3-Hp-37-Kademe__isp14000942

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

erdem358 hocam damlama sulama yapıyor, açıkçası bahsettiği tarlayı ben de görmedim, foto dersen şimdilik imkansız hocam, benim gidip foto çekmem lazım yoksa kendisinin telefonu bile eski anlamaz o işlerden.

yalnız şöyle bişey buldum ama verilen tabloyu anlayamadım;

http://www.kampa.com.tr/3-inc-Motorlu-Dalgic-Pompa,PR-2074.html

iş görür mü?

Toplam Hit: 3520 Toplam Mesaj: 19
dalgıç pompa