folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Darbe Yakın (Mıdır?)

Darbe Yakın (Mıdır?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    ilk olarak PKK'lı cenazeleri uzun aradan sonra tekrar evlerine gönderilmeye başlanıyor. ardından ayaklanmalar başlıyor. herkes sokaklarda. metropollerde otobüsler yakılıyor yollar kapatılıyor. herkes te bir panik var ama ne mutlu ki ayaklanmı diniyor. ardından bir şemdinli olayı patlak veriyor. ortaya tonla iddia atılıyor. millet sokaklara dökülüyor yine. üst düzey bir asker yargılanmak isteniyor. hükümetle asker karşı karşıya geliyor ve hükümetin götü 3,5 atmaya başlıyor. tam bu sırada ne hikmetse saldırılar şiddetleniyor ve cenazeler tekrar memleketlere gönderiliyor. ardından önce diyarbakır sonra batman vs. şehirlerde ayaklanmalar çıkıyor. halka ateş açılıyor. 4 tane çocuğun ve bir kaç yetişkinin öldüğü iddia ediliyor. tam bir kaos var ve kaos bu gün yaşadığım küçük ilçeye bir cenazeyle sıçrayacak öğlen saatlerinde.

burdan anlatmak istediğim şu, birileri kendi menfaati için kaos yaratıyor. nitekim bu kaosun ve olayların şiddetlenmesi ve artması tüyleri ürperten yeni bir askeri darbe söylentisini kuvvetlendiriyor. ve olası bir darbenin 12 Eylül'de yok ettiği gibi bir nesli nasıl yok edebileceği ve ülkeyi ne denli bir gerileme sürecine sokacağını hepimiz tahmin edebiliriz.

kısacası diyeceğim, kötü şeyler olacağa benziyor...

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    aslına bakarsan darbeye bile gerek yok.orda eylem yapanlar kaos yaratanlara bakıyorum.üstlerine sadece bir kez tsk gelsin.hepsi duman olur.
    tsk kaos yaratanları devlete kurşun sıkanları tükürüğüyle boğarda işte.yasalar yasalar.tayyip gitsin yerine bi deli gelsin.adam gibi adam gerçek bir Türk darbeye bile gerek kalmaz 2 güne halleder.bu devlet asalayı bitirdi beee.
    ha milletimiz gider yine tayyibe ya da onun gibi bi amerika köpeğine oy verirse.darbenin en alası olur

... sorcerer & musket ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    darbe olmaz, darbelik bir durum sözkonusu değil, hem zaten hilmi özkök darbe yapmaya niyetimiz yok olmayacak demişti
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    YAw ne darbesi hayatta en kötü ihtimal diyarbakırı felan o illeri tekrar sıkı yönetime alırlar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Sıkı yötim demek zaten darbe demek,ordaki valiliklere belediyelere subaylar yollanacak demek.yani ekonomi göte gelecek demek..

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    darbeye gerek yok.
    görevlilere yetkiyi ver gerisi kolay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    Ne darbesinden bahsediyorsunuz. 1980 de bir darbe yapıldı YÜRKİYEM 50 yıl geriye gitti heleki şuan bile avrupa ülkelerinden gerideyiz düşünemiyorum darbeyi

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    80lerde darbe yapılmasaydı dahamı iyiydi millet sağcı solcu diye ülkeyi parçalıyordu az kalsın.Ölenlerin haddi hesabı yok o dönemde

λ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bosverin ne darbesi...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    kelvin demiski

Ne darbesinden bahsediyorsunuz. 1980 de bir darbe yapıldı YÜRKİYEM 50 yıl geriye gitti heleki şuan bile avrupa ülkelerinden gerideyiz düşünemiyorum darbeyi

ulan adamı hasta etme kac kere darbe gordun hayatında da konusuosun bi bok bellemişsiniz 50 yıl geri gider.NAH gider 50yıl geri mal mal konusma darbe gormus bi insan olsan bişi demicem..ayrıca bir diger konu 80 darbesi ile olası bir darbe uzaktan yakından alakası olmaz 80lerde askerin sokak sokak dolasması sıkı yonetim olması neden biliomusun mercimek beyinli CUNKU ULKEDE İC SAVAS VARDI suanda bole bir durum soz konusu deil yani ole dusundugun gibi meclisi asker falan basmaz sokaklarda tanklar gezmez yonetim iner yerine baskasını cıkarırlar.beyninizin yetmicegi seyler hakkında yorum yapmayın.suanda devlet kademesinde bulunanların kacı kamu yonetimi mezunu?? ben sana soliim mi hicbiri peki devlet yonetimi hakkında bi bok bilmeyen biri basta dururken yerine asker gecse ki hayatı yonetmek uzerine kurulu ileri mi gider mi..nse fazla konusmaya luzum yok darbe ole zannettiginiz gibi ulkeyi geri fln goturmez

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    arkadaşların kaygısı darbe olunca alınacak kararlar ve kısıtlanacak özgürlükler olacaktır kaçtane darbe gördün demişsin anlaşılan sende görmemişsin bende görmedim fakat şu varki asker felan basmama olayında yanlışsın zaten devleti indirmek isteyen güçler var tsk çok akılı davranıyor sabırlı davranıyor devrim nasıl her yerde yapılıyorsa darbede kıvılcım gibi doğudan tüm türkiyeyi saracaktır çünkü isyan eden bölücü kürtlerin ülkemin her metre karesinden bir kez geçmiştirler.. bu ülke bölünemez ama sağcının solcunun elindede çocuk oyuncağı olamaz gerekiyorsa milliyetçi gerekiyorsa solcuyuz ama türküz darbeye karşı devrime MUHTAÇIZ!!!!

Software Developer
Toplam Hit: 4053 Toplam Mesaj: 19