folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Darbecileri Yargılamakta Nerden Çıktı?

Darbecileri Yargılamakta Nerden Çıktı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

TBMM aylarca cumhurbaşkanı seçemiyordu. Altı ay başka bir konuyu bile görüşemedi, karar alamadı. Türkiye’de her gün 10, 15, 20 genç öldürülüyordu. Sağdan da soldan her gün gençlerimiz hayatlarını kaybediyordu. Biz ne yapacaktık? Bu durumu seyredecek miydik? Seyredemezdik. Başka ne yapabilirdik?”
     Diyen Kenan Evrene sapına kadar katılıyorum.Sizinde görüşlerinizi almak istedim muridler.Akılları şimdi mi başlarına geldi şerefsizlerin?

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

ülkeyi 30 sene geri götürmekmi çözüm

çok iyi bi işmi yaptı evren  tabiki yargılanacak eğerki iyi bişe için yaptıysa zaten çıkar ortaya  ama iyi bişe yaptığıda söylenemez.

Ben şunu bilir şunu söylerimm :  suçlu insan kendini savunur her zaman ,doğru insan doğru olanın ortaya çıkmasını bekler ve hesabını sorar. 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Bencede Kenan Evren en iyisini yaptı. Darbe iyi birşey demiyorum ama darbe şart olduğu için iyi etmiştir...!!! 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Ya onu bırakında bu isteğin CHP'den gelmesi gerçekten komik.

Başka partsi olsa neyse, ama CHP'den böyle bir talep gelirse millet bilmem neresi ile güler :S

Tayyip ne demişdi, SULU ŞAKA :)

İsmet İnönüden beri darbe çığrtkanlığı yapan, darbeleri sürekli kendi lehine kullanmaktan çekinmeyen CHP istiyor bunu, hayırdır işallah !

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerkEt bunu yazdı:
    -----------------------------

taş çevirelim :D  öle yaparlarmış eskidenn:D 

imzayı bıraktım basıyorum artık
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

aydınları sindirmiş.

Kapitalist sistemin kucağına oturtuldu. ve bugün eğitimde üretimde gelişememizin sonuçlarını çekiyoruz.

Yargılansa ne olur yaşlanmış adamlar yarın bigün ölecekler zaten(Bunun altında başka bir oyun var)

60 Darbesi 71 Darbesi 80 Darbesi Hepsi amerikanın planıdır. Yıkma Bölme Yutma planı 

25 yıllık terörün sinyali 82 anayasasından sonra çıkmıştır, giden 400 trilyon küsür paralar.. onbinlerce şehitler...

kenan evrenden sonra özalın başa oturtulmasıda amerikanın planıdır. özelleştirmeyle kurumların elden çıkmasının başlanmasıdır...Yazılacak çok not var. lakin anlamak için geçmişi araştırmak gerekir. Yakın Tarih 12 Eylül Belgeselini izleyin.

not:: amerikanın planı halen uygulanıyor. değişen birşey yok.Sevre doğru...

2.not: 80 Darbesinden sonra gençlik susturuldu. 80 yıllardaki yaşayan gençler çok akıllı olduğunu ve sindirildiğini iyi biliyorum.yani oyıllardan sonra aileler çocuklarına hep aman sus aman devlet vardır aman yapma etme gitme deyip öğütlerde bulunup gençliği korkuluğa yönlendirmişler sanki. Bugün Gençliğe baktığımızda Ya SBS yada ÖSS sınavlarıyla geleceği kurtarma planıyla Ülke durumlarıyla ilgili ne kadar bilgisiz olduğunu iyi biliyorum.Öss sbs için aylarça çalışan kafaların içi eğitimde gördüklerini biraz daha geliştirmekden başka bi işe yaramıyor.

Bu toprak üzerinde doğduğunu bu toprağın şehitlerle alındığını ve kutsal toprak olduğunu bilmeyen gençliği oluşturanlar cezalandırılmalıdır. Akıllı gençliğin önünü kapatan ve bu sistemi değiştirmeyenlerde aynısıdır. Ulusal bir ülkenin yurttaşı olduğunu düşünemeyen Türk evladı olarak yaşadığını düşünemeyen binlerce genç var...kafaları zihinleri uyutulmuş gençliğin sorumluları elbette cezalandırılmalı.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı:

ülkeyi 30 sene geri götürmekmi çözüm

çok iyi bi işmi yaptı evren  tabiki yargılanacak eğerki iyi bişe için yaptıysa zaten çıkar ortaya  ama iyi bişe yaptığıda söylenemez.

Ben şunu bilir şunu söylerimm :  suçlu insan kendini savunur her zaman ,doğru insan doğru olanın ortaya çıkmasını bekler ve hesabını sorar. 

kenan evrende darbe yapmak istememiştir.ama yapacak bişey yoktu o dönemde.8 aydır cumhurbaşkanını seçememiş bir meclis.evren tbmm'ye sölemiştir zaten fakat hiçbir önlem alınmamıştır.

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

darbecileri savunmadan önce 3-5 bişey okuyun da en azından 2 mantıklı cümle kurabilin.

darbeyle yapılanın sadece kaos ortamını durdurmak olduğunu sanacak kadar saf mısınız?

Küfürlü yazsam çok daha iyi anlıcaksınız ama olmuyor.

Öyle şeyler yapıldı ki günde bilmem kaç gencin ölmesi 

Senin kaşın niye gözünün üstünde bahanesiyle  adam dövme sebebi gibi kalıyor yanında.

Hukuk devletinin gerektirdiği neyse o yapılmalı, geç de olsa.  

tigin59 bunu yazdı:
    kenan evrende darbe yapmak istememiştir.ama yapacak bişey yoktu o dönemde.8 aydır cumhurbaşkanını seçememiş bir meclis.evren tbmm'ye sölemiştir zaten fakat hiçbir önlem alınmamıştır.

bunu söylemek onun işi midir? hadi söyledi, darbe hakkı mıdır?

onun bunun adamını kimse çıkıp mecbur kaldı da yaptı yoksa hiç ister miydi diye savunmasın. Dangalaklığın luzümu yok. Bu kadar saf olunmaz.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

bırakın kafanızdan komplo teorisi bilmem ajanmış falan yapmayın ya bana göre de darbe haklıydı.iktidarın etkisizleştiği noktada asker el koyar ki o dönem öyle catışmalı bir dönemki.

unutmayın devlet güçlü olmak zorundadır bunun için şiddet illaki gereklidir. ( çok olmasa da.)

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

darbecileri savunmadan önce 3-5 bişey okuyun da en azından 2 mantıklı cümle kurabilin.

darbeyle yapılanın sadece kaos ortamını durdurmak olduğunu sanacak kadar saf mısınız?

Küfürlü yazsam çok daha iyi anlıcaksınız ama olmuyor.

Öyle şeyler yapıldı ki günde bilmem kaç gencin ölmesi 

Senin kaşın niye gözünün üstünde bahanesiyle  adam dövme sebebi gibi kalıyor yanında.

Hukuk devletinin gerektirdiği neyse o yapılmalı, geç de olsa. 

eğer size karşı olanlar kanunla salıdırıyorsa kanunla cevap verin kanun dışıysa kanun dışı yaptıkları kanun dışı işlerdi ki cezalandırıldılar.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Kaligula bunu yazdı:

bırakın kafanızdan komplo teorisi bilmem ajanmış falan yapmayın ya bana göre de darbe haklıydı.iktidarın etkisizleştiği noktada asker el koyar ki o dönem öyle catışmalı bir dönemki.

unutmayın devlet güçlü olmak zorundadır bunun için şiddet illaki gereklidir. ( çok olmasa da.)

bir önceki mesajımı editledim

sana armağan ediyorum boş zamanlarında okursun

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 5957 Toplam Mesaj: 62