DASK Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

abi mal gittimi . ne kurtarsan kardır . bütçe ayırabilen . ödesin 

özel yaptıran . şartları çok dikkatli okusun  . yandın söndürme tüpü yok deyip . kuruş ödemezler . yada yangın sensörü yok . gibi boş bahaneler uydurup sıyrılırlar  

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

77 bin lirayı inşaat için bile ödeseler bırakın daireyi gecekondu yapamazsınız. Sadece 1 ton inşaat demiri bile kalınlığa göre değişiyor ama olmuş 17-18 bin lira. 

Bu arada inşaat demirininde çakması çıkmış. Kalfalar İran demiri diyor. Demire bakıyorsun sağlam, nervürlü demir. Ama bükünce çat diye kırılıyor.

Videosunuda buldum. Kolonlara yapılan demirlerin ucunun bükülmesi şart ki deprem sırasında betonu tutsun. 
    https://vm.tiktok.com/ZMYyRo1gf/

Bunun ihracatını yapıp ülkeye sokan firmayı bulup direk kapatacaksın, işlemi yapanları da içeri alacaksın. Böyle şerefsizlik görmedim

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=f3rCAJCZXFw&t 

1. seneryo sanırım  biraz fikir verir 

videoyu baştan sona izlemeden yükledim olduysa bişiler ksura bakmayın artık :)

2.kiracıyım ben sadece eşyalarıma nasıl sigorta yaptırabilirim 

bundada tam tersi bina hariç eşya yangın ve deprem veriyosun

3. senerya kendi evim ve eşyam var

ikisini bir veriyosun

videolarla anlatacam

senin dask eski sanırım metre kare değer zeyilnamesi yaptır o teminat artar

tavsiyem: konut poliçelerini aşkına düşürün ama aşırı bir aşkın olmasın

yani ev değeri 7500 metre kare cinsinden ise 100 metre kare rayiç dersek 750,000tl olarak değil 1 mn yaptırın enflasyonla birlikte eksik poliçeye düşüyor bir süre sonra zeyil istiyolar

DJ_Alper tarafından 01/Mar/23 17:32 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

ikisini bir veriyosun

videolarla anlatacam

yani ev değeri 7500 metre kare cinsinden ise 100 metre kare rayiç dersek 750,000tl olarak değil 1 mn yaptırın enflasyonla birlikte eksik poliçeye düşüyor bir süre sonra zeyil istiyolar

Yanlış anladıysam metrekare önemli değil rayiç bedeline baktirip ona göre ödeme alabilirsin diyorsun ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

dask zaten öyle değil mi? evin normal değerinde görünen var mı? benim bitiyor sigortamnetten teklif aldım evin güncel fiyatının 5te1ini gösteriyor. m2 düşük yazmadım. evin 2-3 yıl önceki fiyatı çıkıyor gibi birşey. bunda kapsam genişletme falan da yok. hesaplamasını herhalde devlet belirliyor, sabit. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Sigorta ödemelerinde rayiç bedele bakılıyor. Araçlardaki kaskolarda da bu şekilde.

Örneğin ben 8 ay önce 420 bin tl ye clio aldım, kasko bedeli 400 bin tl. Şimdi araç 650 bin tl oldu, doğru orantılı olarak alınacak bedel de rayiç bedel arttığı için artacak.

Her ne olursa olsun 76 bin tl çok düşük. Şu an daire başına düşen ortalama maliyet 1 milyon tl. Çoook küçük bir daire bile olsa bu rakam 700 bin tl ye düşer. Bu rakam çok düşük anlayamadım açıkçası.

En yakın örnek olarak babamın evine dask yapıldı, 94 yapımı 134 m2 yüz ölçümüne 400 bin tl verdi. Üzerine de 800 bin tl lik özel sigorta yaptırdık. 1 milyon 200 bin tl toplam teminat ayarlandı.

Benim evin dask da mart sonu bitiyor @DJ_Alper hocam seni rahatsız edicem haberin olsun. :)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

77 bin lirayı inşaat için bile ödeseler bırakın daireyi gecekondu yapamazsınız. Sadece 1 ton inşaat demiri bile kalınlığa göre değişiyor ama olmuş 17-18 bin lira. 

Bu arada inşaat demirininde çakması çıkmış. Kalfalar İran demiri diyor. Demire bakıyorsun sağlam, nervürlü demir. Ama bükünce çat diye kırılıyor.

Videosunuda buldum. Kolonlara yapılan demirlerin ucunun bükülmesi şart ki deprem sırasında betonu tutsun. 
    https://vm.tiktok.com/ZMYyRo1gf/

Bunun ihracatını yapıp ülkeye sokan firmayı bulup direk kapatacaksın, işlemi yapanları da içeri alacaksın. Böyle şerefsizlik görmedim

https://www.youtube.com/shorts/orRbxJ0KT_Y

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Sigorta ödemelerinde rayiç bedele bakılıyor. Araçlardaki kaskolarda da bu şekilde.

Örneğin ben 8 ay önce 420 bin tl ye clio aldım, kasko bedeli 400 bin tl. Şimdi araç 650 bin tl oldu, doğru orantılı olarak alınacak bedel de rayiç bedel arttığı için artacak.

Her ne olursa olsun 76 bin tl çok düşük. Şu an daire başına düşen ortalama maliyet 1 milyon tl. Çoook küçük bir daire bile olsa bu rakam 700 bin tl ye düşer. Bu rakam çok düşük anlayamadım açıkçası.

En yakın örnek olarak babamın evine dask yapıldı, 94 yapımı 134 m2 yüz ölçümüne 400 bin tl verdi. Üzerine de 800 bin tl lik özel sigorta yaptırdık. 1 milyon 200 bin tl toplam teminat ayarlandı.

Benim evin dask da mart sonu bitiyor @DJ_Alper hocam seni rahatsız edicem haberin olsun. :)

Hayir hayir kaskolarda rayic vaardir eksik askin police 10 yil felan olmustur kaldirildi ama.oncesinde vardi

Branslari karistirmayalim

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

ikisini bir veriyosun

videolarla anlatacam

Yanlış anladıysam metrekare önemli değil rayiç bedeline baktirip ona göre ödeme alabilirsin diyorsun ?

Önemli olmaz mı primi teminatı etkiliyor :) bu sefer eksik poliçeye düşersin hem düşük teminat oranında fark % düşülerek öder

3 kuruş geçer eline

biliyorum yıllarca trafik kaskoya kafa yordunuz açık söyleyim youtube videolarımdada en çok istatistik onlardan aldığım için çektim 

ama konut işyeri biraz farklı sonuç yine teminat :)

yapacağın şey metre kare düşükse metre kareni düzelttir ek prim ödersin

Toplam Hit: 2822 Toplam Mesaj: 20
sigorta deprem dask