Database Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hocam bak şimdi gel ben seni bu konularda güzelce aydınlatayım... Senin arkadaşının abisinin kurduğu sistemler genellikle firmalar için kurulan ve bir takım yazılıımların çalışması için gerekli olan serverlar... işte web sitesi için web server sonra logo benzeri muhasebe yazılımları için database server vs...

Gelelim senin internet bağlantının yavaşlığına şimdi evet türk telekom santralinden uzakta olmak interneti yavaşlatıcı bir etkiye sahip.... zira bakır hat kullanıyorsundur o da normal olarak uzak mesafede veri kaybına yol açar... senin eksik bilgili arkadaşının söylemeye çalıştığı şey bu... Ancak sen diyorsun ki benim 3 tane parelel adsl hattım var.

bu durumda hocam senin kullanıcılara dosya download etme yeteneğini kısıtlayacak tedbirler alman lazım. nedir ? kurarsın bir firewall dosya boyutu 100 mb nin üzerine geçen dosyaları filtrelersin... sonra makinelerini adam gibi bir temizlersin işte ne bileyim virüstür trojandır bazıları download yapar gizli gizli... bir ara bu kota ayağına türk telekom un bile bir kaç tane yazdırdığı söyleniyordu... vatandaşın kotası dolsunda faturayı fazla ödesin diye. vs vs

bunların haricinde daha sağlam tedbir istiyorsan fiber internet çektireceksin... malesef süper online ın ki her şehirde yok :(

ama illaki istiyorum dersen türk telekom çekiyor ama gerçekten uçuk rakamlar alıyor bu hizmetin karşılığında.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek
    anladım arkadaslar çok saolun verdiğiniz bilgiler için peki bir şey daha sormak istiyorum kusuruma bakmayın cahillik zor zanaat :) ben bu 3 hattı tek hat varmış gibi mesela 3*8=24 mbit net hızını almam mumkunmu boyle bır sey yapabılırmıyım kafede yada gene tam olarak bilemiyorum ama bir sistem varmış butun makınalara esit olarak neti dağıtıyormus o andaki yogunluga gore ayarlıyormus gene siz daha iyi bilirsinizde

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

serioususer bunu yazdı:
    -----------------------------
    anladım arkadaslar çok saolun verdiğiniz bilgiler için peki bir şey daha sormak istiyorum kusuruma bakmayın cahillik zor zanaat :) ben bu 3 hattı tek hat varmış gibi mesela 3*8=24 mbit net hızını almam mumkunmu boyle bır sey yapabılırmıyım kafede yada gene tam olarak bilemiyorum ama bir sistem varmış butun makınalara esit olarak neti dağıtıyormus o andaki yogunluga gore ayarlıyormus gene siz daha iyi bilirsinizde
    -----------------------------

http://www.tahribat.com/Forum-2-Tane-Adsl-Hattini-Tek-Hatta-Cevirme-135218/ şuraya bak istersen hocam

Bittik biz bittik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

ben zaten sana bahsetmiştim hocam firewall sistemleri diye bunlarla birşeyler yapabilmen mümkün.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hocam server kurdurup bütün makinelrin o server üzerinden internete çıkmasından bahsediyor olmalısın. Biraz zahmetlidir çok ekonomik olduğu da söylenemez, filtre ve virüs problemlerini diğer pc lere bir şeyler yüklemeden aşmayı düşünüyor olabilirsin bu çok da kolay değil. Akınsoft gibi cafe yönetim programlarını kurmak daha kolay ve maliyetsizdir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2455 Toplam Mesaj: 16