folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Database Tavsiyesi Alayım

Database Tavsiyesi Alayım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Evet bana da pek multiuser ortamlar için iyi değil gibi geldi. Ben pek netteki yazıları okumam kendim test ederim böyle şeyleri

Çok basit şunu dene çakılacak, 1 milyon kayıt insert et sonra onları forEach(  ) ile update ederken bir yandan da aynı kayıtları silen bir sorgu çalıştır, bunu 2 3 kere dene mutlaka patlıyor.

Benim anladığım bu anormal hızı elde etmek için baya bişeyden feragat etmişler, doğru locklamıyo. az sayıda user olarak kullanacaksan müthiş. Fakat öyle 1000 online olan biryere kurmaya korkarım şu testlerimden sonra

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

linux + mysql dicem  okuyup üfleyip çarparsın diye  korkuyom. 

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

C# ile mysql neden kullanmıyorsun ki hocam böyle bir proje için mysql işini çapraz threadsiz durumlarda bile görür. Madem Linux kullanmayacaksın, Windows'ta mysql kullanabilirsin. Bu veritabanı bot için önceden tanımlı bi diktasyon mu acaba :)

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek

Hadoop + ElasticSearch tam aradığın şey. Düzgün yapılandırırsan terabaytlarca veri içinden bir sorguyu milisaniyeler içinde çeker.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

MSSQL den şaşma.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Mongo'nun son versionunu kullandığına emin misin? Ayrıca bu testi SSD'li, Linux üzerine kurulu mongo'nun wiredtiger motoru ile denersen sorun olmaması gerek. Birde Update vs. işlemler için önceden tanımlanmış index kullanman şart yoksa sıçarsın. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Holy ne ayak arkadaslar? adam ilk once AI robot yaziyor, sonrasinda buyuk database ayaklari falan.. aklima person of interest kokulari gelio :) Holy dunyaya hukmedecek

**EbMaRtEu**
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ebmarteu bunu yazdı

Holy ne ayak arkadaslar? adam ilk once AI robot yaziyor, sonrasinda buyuk database ayaklari falan.. aklima person of interest kokulari gelio :) Holy dunyaya hukmedecek

Bu botla tahribata bile hükmedemez :D 

Postgresql güzel gibi duruyor hocam, sqlite önermiş biriside sqlite sıkıntı yaratır belli bi aşamadan sonra çok fazla kayıt girdiğinde malformed database hatası alabiliten var yani en azından ben aldım öyle söylüyeyim .

Geliştiricileri size değerinin aslında çok büyük olduğüunu söylüyorlar ama nasıl bir performans verir orası sıkıntı.Adı üstünde sql lite 

https://www.sqlite.org/limits.html

0x656e tarafından 26/Eyl/16 19:09 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Eskiden Firebird vardı ona noldu. Bir de son gordugumde MongoDB relational değildi. 

krypt tarafından 26/Eyl/16 19:25 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
Toplam Hit: 4660 Toplam Mesaj: 29
mssql sqlite database big data portable ravendb