Database'im Silinmiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Abi aradım konuştum yedekler bizim tarafımızdan alınmıyor alınsa yardım ederiz vs ayağı yapıyorlar hiçbir şekilde geri dönüşü yok diyor.. Bu nasıl iş mk delirmemek elde değil hadi ben yedek almıyorum koskoca sistem nasıl yedek almaz mk

sallıyorlar illaki diskin yedeği yada snapshot'ı vardır oradan çıkarırlar tüm veriyi kaybetseler müşterilerine yedek almak sizin sorumluluğunuzda mı diyecekler

Mail attıkları için yasal hakkım da yok sanırım, sallıyorlar ama nasıl baş edeceğim ben bunlarla şimdi 2 senelik veriler gitti güme...

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı

Abi aradım konuştum yedekler bizim tarafımızdan alınmıyor alınsa yardım ederiz vs ayağı yapıyorlar hiçbir şekilde geri dönüşü yok diyor.. Bu nasıl iş mk delirmemek elde değil hadi ben yedek almıyorum koskoca sistem nasıl yedek almaz mk

sallıyorlar illaki diskin yedeği yada snapshot'ı vardır oradan çıkarırlar tüm veriyi kaybetseler müşterilerine yedek almak sizin sorumluluğunuzda mı diyecekler

Mail attıkları için yasal hakkım da yok sanırım, sallıyorlar ama nasıl baş edeceğim ben bunlarla şimdi 2 senelik veriler gitti güme...

son yedekten getirebilirlerse ödeme yapabileceğini söyle hocam sonuçta adamlarda haklı kısıtlı bir kaynağı birçok kişiye bölüp satıyorlar dolayısıyla ödemeyenin verisini uçuruyorlar ama illaki yedek vardır olmaması saçma olur

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamtartunga
    yamtartunga's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    yamtartunga bunu yazdı

Benimde ilgilendiğim sitede sıkıntı var siteyi eski haline getiremiyorum eski haline gelince veritabanı bağlanmıyor kaldım bir arada derede

Eger ssh ile konsoldan baglanma imkanin varsa

tail -f /var/log/apache2/error.log

komutuyla log'lari anlik goruntuleyip nerede hata var bakabilirsin (ustte yazdigim debian, ubuntu gibi linux surumleri icin)

Centos icin

tail -f /var/log/httpd/error_log

Onu bir şekilde hallediyorum ama veritabanını silinmiş eski hali duruyor.

Veritabanına baktığımda eski hali var yedekte yok var mıdır bir çaresi sitenin eski tasarımına ulaşamıyorum.

Eskilerden.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam geçmiş olsun öncelikle ellerinde mutlaka yedek olacağını düşünüyorum ama nasıl geri yüklerler onu bilmiyorum parayla mı bedava mı ne yaparlar çok bir şey diyemiyorum.

gelelim diğer konuya neden yedek almıyorsunuz ki bir çok kişiye bakıyorum çevremde abi bir şey olmaz abi bir şey olmaz ben bile kıçıkırık 5 MB Lik siteyi mutlaka yedekliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

abi illa yedek vardır.

şefleri mefleri kimse git ulaş yapacaklar mecbur

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

R10 hesabın varsa orada konu aç bence orada hesapları vardı. Bide oradan dene şansını 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

Snapshot vardır da uğramak istemiyorlardır. biraz dert yan halletmeye çalış ikna kabiliyetin önemli. Birader bu arada madem bu kadar önemli bu site sen niye yedek almıyorsun hadi faturayı yatırmadın mailleri farketmedin kısmını anladım. Çok geçmiş olsun umarım alırsın tekrar.

sırıtma la.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu çağda hosting falan kullanmayın ya dedicated yada vps alın kurun kendiniz 

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

şeyh adam developer değil ki, ne bilsin dedicated yönetmeyi. 

managed bişey almaya kalksa 50x fiyat farkı olacak .

vps ile konunun hiç alakasını da kuramadım.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Şeyhim herkes bizim gibi tam hakim değil ki çok normal bir durum. Ki şuda var herkes kendi sunucusunu kurarsa biz daş mı yiyek :D Tabi bu sayı arttı şeyhimiz gibi düşünen insan sayısı çoğaldı bizde o yüzden co-location, dedicated veya vds kiralama işlerine girdik. Böyle sorunlar yaşayanlar pm atabilir Ankara lokasyonlu ddos korumalı sunucularımız mevcuttur :)

Toplam Hit: 2507 Toplam Mesaj: 28
database