folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Debian'ın Kurucusu Ian Murdock İntihar Etti..

Debian'ın Kurucusu Ian Murdock İntihar Etti..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Debian'ın kurucusu Ian Murdock, dün, pek kullanmadığı twitter hesabından polis şiddeti ve adaletsizliği ile ilgili bazı şeyler yazıp intihar edeceğini söylemişti. Dün hesabının hacklendiğini falan düşünüyordum ama maalesef durum öyle değilmiş..

Yazdıklarına buradan ulaşabilirsiniz:

https://web.archive.org/web/20151229122811/https:/twitter.com/imurdock

http://pastebin.com/yk8bgru5

Topluluk:

https://news.ycombinator.com/item?id=10813524

http://blog.docker.com/2015/12/ian-murdock/

"I'm not committing suicide today. I'll write this all up first, so the police brutality ENDEMIC in this so call free country will be known."

"This was right after the female officer ripped off my underwear.. I guess that's not considered rape if you're not a woman being raped."

"The rest of my life will be devoted to fighting against police abuse.. I'm white, I made $1.4 million last year,"

Polis bir can daha aldı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ya ozur dilerim ama direkt kezbanlik bu. Tamam polis siddeti blabla desteklemiyoruz istemiyoruz vesaire ama zenci olmayanlarin basina gelenlere olay gozuyle bakilmiyor kadin degilsen ic camasirini yirtmak tecavuz sayilmiyor bana vurdular hucreye attilar sadece tuvalet vardi uhu uhu benim cok param var taaaam mi diye tonla yazip ustune kendini oldurduyse gercekten rezalet. Tirnagi kirildigi icin gunum mahvoldu diye olay cikaran kezbandan ne farki var simdi bunun? Senin maasin benim vergimle odeniyor diye sokakta bagrinan kamilden ne farki var?

SIS ZENGIN BEBESI diye agzina kurekle vurmak isterdim.

Edit. Tvitleri baz aliyorum altinda daha derin bir olay varsa bilemem de her seyi aciklayacagim tum dunya ogrensin diye bunlari yazmis ben de bu sonuclari cikardim. Icyuzu vardiysa da yazdiklari basarisiz olmus.

izzmarit tarafından 30/Ara/15 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

ingiilizce bilenler hayrına çevrsin be :)

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

adamı bir yandan haklı buldum da, öteki yandan intihar etmek de bildiğin vazgeçmek demek. nihayetinde hayatından vazgeçmiş adam, ne gerek vardı yani. zaten herifte para ganiymiş, rahat edemediyse kaldığı memlekette, çıksaymış ya dünya turuna. polisin işi daha çok fakirlerle.

AlbayHardal tarafından 30/Ara/15 22:35 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu renenin yazdığı şu meşhur hacker değil mi

bayağı uzun bir işler çevirmişti falan

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

izzmarit'in dediği doğru. Bildiğin kezbanlık yapmış. Ben yılda şu kadar kazanıyorum eğitimliyim, guruyum, vergimi veriyorum, polis cahildir, eğitimsizdir, o kimdir demeye getirmiş. Eğer sırf bu yüzden intihar ettiyse karaktersizin tekiymiş. 'I am a white male' diye özellikle belirtmesi de tüyü dikmiş.

Sırf bu muameleden intihar ediliyorsa Türkiye'de özellikle son 3 yıldır yaşananlara bakarsak nüfusun oldukça azalması lazımdı. 

"Eğitimli beyaz abimiz" eğitimini akıl edip gerekenleri yargı önünde yapmayı akıl etseymiş başka hiçbir şeye gerek kalmazmış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Bence bahane aramis, zaten intihar edecekti muhtemelen giderayak sosyal mesaj vermis. Ben de olmek istesem chp kadin kollarina intihar saldirisi duzenlerdim, bir kac boyali sacli emekli ogretmen oldurup oyle giderdim :)

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Olayın iç yüzünü bilmeden kezbanlık demek bence büyük bir yanlış. Sonuç olarak çoğumuzun ilkokul-ortaokul sıralarında olduğu yıllarda adam neler yapmış. Onu da geçtim neler yapmış.

Azıcık saygı! Ecnebilerin de dediği gibi: RESPECT!

https://bits.debian.org/2015/12/mourning-ian-murdock.html

Caliber tarafından 30/Ara/15 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Bizlere Debian efsanesini bıraktığı için minnettarız.

Bu güzel hikayenin içine sıçtıkları için o polisleri de kınıyoruz. Nefretle anılacaklar.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Mekanı cennet olsun.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

İntihar ederse ölür,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 4333 Toplam Mesaj: 26
debian ian murdock