Değişik Ve İlginç Durum Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar telefonu konuşturma işiyle uğraşmıştım, yaptımda. arama geldiğinde veya mesaj geldiğinde işte arama veya mesaj öncesi ne söyleyeceğini ben yazıyorum yazdığımı aynen söylüyor, hemen sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra yine ben arama veya mesaja ne yazdıysam onu söylüyor. özetle; arama geldiğinde: " yağız beeey arama vaaar arayan" yazdım işte söylüyor hemen sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu mesela; "annem" yazdım bunu söylüyor işte sonra "arıyor" yazdım bunu söylüyor.

aynı durum mesaj içinde geçerliydi. mesaj öncesi: " yağız beeey mesajın vaaar gönderen" yazdım bunu söylüyor, hemen sonra göndereni nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra ben "mesaj şöyle" yazdım bunu söylüyor hemen sonra mesajı söylüyor.

buraya kadar herşey normal olması gerektiği gibi çalışıyor ama önceki gün telefonu sıfırladım. bu yüklediğim programın ismini tam hatırlayamadım. zaten ilk bulurkende "arayan adı spiker" olarak aratmıştım play storede yine öyle aradım ama programı hatırlayamadım. nasıl olsa hepsi aynı amaç içindir diye yine "arayan adı spiker" arattım bu sefer yabancı bi tane denedim. nasıl olsa telefonun tts ayarlarını türkçe yapmıştım. konuşacağı zaman gayet rahat şekilde sanki bankacı bi bayanın sesiyle türkçe lisanıyla konuşuyor (((: ama işte bu yabancı program çok tuhaf, enteresan, ilginç, değişik bişey yaptı. şöyle bişey yaptı; ben türk telekomun teknoloji diye paketi var üyelik ücretsiz bana hergün bazen bir tane bazen iki tane teknolojik bilgilerin olduğu mesajı gönderiyor. işte bu yüklediğim program mesajı okuyacakya mesajın hepsini tamamen yabancı dilde okudu. yani bana gelen mesaj türkçe ama program yabacı dilde okudu (:

şimdik madem böyle bişey yapabiliyo bu telefon, benim yazdığımıda yabancı dilde okuyan bi program var mıdır? şuan için konuşuyorum; ben türkçe yazacam telefon arapça okuyacak. çok mu uçtum? (:

bu arada ben başka program bakacaaam. böyle kullanacak değilim (: bu aradığım programı bilen varsa söyleyebilir mi? çağrı veya mesaj geldiğinde önce ve sonra ben ne yazarsam onu türkçe söyleyen programı arıyorum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İsmini hatırlayamadığın uygulama için Google Playden kitaplık kısmına bakabilirsin. O Gmail hesabıyla indirdiğin tüm uygulamaları görebilirsin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İsmini hatırlayamadığın uygulama için Google Playden kitaplık kısmına bakabilirsin. O Gmail hesabıyla indirdiğin tüm uygulamaları görebilirsin. 

hocam o kitaplık listesinde yüklediğim her program var ama işte ben hangisi olduğunu haturlayamadımki. galiba son çare hepsini tek tek deneyecem (:

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Simgesinden falanda mı hatırlayamıyorsun hocam? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Simgesinden falanda mı hatırlayamıyorsun hocam? 

hepsini denediğim için hepsinin simgesi tanıdık hocam (: 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu olabilir mi ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.codefactory.vocalizertts&hl=tr

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bunu yüklemiştim ama ücretli bu 26.99 tl gibi bişeydi. yani kullanamamıştım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Sa. arkadaşlar,

Telefonu konuşturma işiyle uğraşmıştım, yaptım da. Arama geldiğinde veya Mesaj geldiğinde, işte arama veya mesaj Öncesi, ne söyleyeceğini ben yazıyorum, yazdığımı Aynen söylüyor, hemen sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra yine ben arama veya mesaja ne yazdıysam, onu söylüyor.

Özetle; arama geldiğinde: " yağız beeey, arama vaaar, arayan ..:" yazdım işte, söylüyor hemen. Sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu söylüyor.  Mesela; "annem" yazdım, bunu söylüyor işte. Sonra "arıyor" yazdım, bunu söylüyor.

Aynı durum Mesaj için de geçerliydi. Mesaj öncesi: " yağız beeey, mesajın vaaar, gönderen..:" yazdım bunu söylüyor, hemen sonra göndereni nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra ben "mesaj şöyle" yazdım bunu söylüyor, hemen sonra mesajı söylüyor.

Buraya kadar herşey normal, olması gerektiği gibi çalışıyor ama, önceki gün telefonu sıfır'ladım. bu yüklediğim program'ın ismini tam hatırlayamadım. Zaten ilk bulurkende "arayan adı spiker" olarak aratmıştım play store'da, yine öyle aradım ama programı hatırlayamadım. nasıl olsa hepsi aynı amaç içindir diye, yine "arayan adı spiker" arattım, bu sefer yabancı bi tane denedim. nasıl olsa telefonun TTS ayarlarını Türkçe yapmıştım. Konuşacağı zaman, gayet rahat şekilde sanki, bankacı bi bayanın sesiyle (Sende az değilsin ha ^^`), Türkçe lisan'ıyla konuşuyor (((:

Ama işte bu Yabancı Program çok tuhaf, enteresan, ilginç, değişik bişey yaptı. şöyle bişey yaptı; ben türk telekomun Teknoloji diye paketi var, üyelik ücretsiz. Bana hergün bazen bir tane, bazen iki tane ,teknolojik bilgilerin olduğu mesajı gönderiyor. İşte bu yüklediğim program mesajı okuyacak ya,  mesajın Hepsini tamamen yabancı dil'de okudu.

Yani bana gelen mesaj türkçe, ama program yabacı dilde okudu (:

Şimdik madem böyle bişey yapabiliyo bu telefon, benim yazdığımı da "yabancı dilde okuyan" bi program var mıdır? şuan için konuşuyorum; ben 1. Türkçe yazacam, telefon Arapça okuyacak. çok mu uçtum? (:

Bu arada ben Başka Program bakacaaam. Böyle kullanacak değilim (: bu aradığım programı bilen varsa söyleyebilir mi? 2. çağrı veya mesaj geldiğinde "önce ve sonra" ben ne yazarsam, onu Türkçe söyleyen program'ı arıyorum.

1ncisi için birşey diyemeyeceğim de, 2ncisi için KİTAPLIĞINdaki programların bi listesini,  buraya Metin veya "Scrolling Screen Capture" olarak bi' atabilir misin?

olmadı , "ekran video kaydı(Scrolling Screen Video)" olarak at. Belki daha önce deneyen birileri olmuştur, adını görünce söyleyebilir. 

---- 

(2)sonra, (1)önce, işte ; @.o,) beynim döndü and' içerim ^^`,)

---

Sonra, 1. bu TTS ((Türkçe)text to speech(?Arapça)) için,  ilgilendiğin çift'li Dil'ler için gerekli Seslendirme Kütüphanelerini telefon'una indirdin mi? 

RitmFarbRacourci tarafından 08/Ara/19 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

Sa. arkadaşlar,

Telefonu konuşturma işiyle uğraşmıştım, yaptım da. Arama geldiğinde veya Mesaj geldiğinde, işte arama veya mesaj Öncesi, ne söyleyeceğini ben yazıyorum, yazdığımı Aynen söylüyor, hemen sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra yine ben arama veya mesaja ne yazdıysam, onu söylüyor.

Özetle; arama geldiğinde: " yağız beeey, arama vaaar, arayan ..:" yazdım işte, söylüyor hemen. Sonra numarayı nasıl kaydettiysem onu söylüyor.  Mesela; "annem" yazdım, bunu söylüyor işte. Sonra "arıyor" yazdım, bunu söylüyor.

Aynı durum Mesaj için de geçerliydi. Mesaj öncesi: " yağız beeey, mesajın vaaar, gönderen..:" yazdım bunu söylüyor, hemen sonra göndereni nasıl kaydettiysem onu söylüyor, sonra ben "mesaj şöyle" yazdım bunu söylüyor, hemen sonra mesajı söylüyor.

Buraya kadar herşey normal, olması gerektiği gibi çalışıyor ama, önceki gün telefonu sıfır'ladım. bu yüklediğim program'ın ismini tam hatırlayamadım. Zaten ilk bulurkende "arayan adı spiker" olarak aratmıştım play store'da, yine öyle aradım ama programı hatırlayamadım. nasıl olsa hepsi aynı amaç içindir diye, yine "arayan adı spiker" arattım, bu sefer yabancı bi tane denedim. nasıl olsa telefonun TTS ayarlarını Türkçe yapmıştım. Konuşacağı zaman, gayet rahat şekilde sanki, bankacı bi bayanın sesiyle (Sende az değilsin ha ^^`), Türkçe lisan'ıyla konuşuyor (((:

Ama işte bu Yabancı Program çok tuhaf, enteresan, ilginç, değişik bişey yaptı. şöyle bişey yaptı; ben türk telekomun Teknoloji diye paketi var, üyelik ücretsiz. Bana hergün bazen bir tane, bazen iki tane ,teknolojik bilgilerin olduğu mesajı gönderiyor. İşte bu yüklediğim program mesajı okuyacak ya,  mesajın Hepsini tamamen yabancı dil'de okudu.

Yani bana gelen mesaj türkçe, ama program yabacı dilde okudu (:

Şimdik madem böyle bişey yapabiliyo bu telefon, benim yazdığımı da "yabancı dilde okuyan" bi program var mıdır? şuan için konuşuyorum; ben 1. Türkçe yazacam, telefon Arapça okuyacak. çok mu uçtum? (:

Bu arada ben Başka Program bakacaaam. Böyle kullanacak değilim (: bu aradığım programı bilen varsa söyleyebilir mi? 2. çağrı veya mesaj geldiğinde "önce ve sonra" ben ne yazarsam, onu Türkçe söyleyen program'ı arıyorum.

1ncisi için birşey diyemeyeceğim de, 2ncisi için KİTAPLIĞINdaki programların bi listesini,  buraya Metin veya "Scrolling Screen Capture" olarak bi' atabilir misin?

olmadı , "ekran video kaydı(Scrolling Screen Video)" olarak at. Belki daha önce deneyen birileri olmuştur, adını görünce söyleyebilir. 

---- 

(2)sonra, (1)önce, işte ; @.o,) beynim döndü and' içerim ^^`,)

---

Sonra, 1. bu TTS ((Türkçe)text to speech(?Arapça)) için,  ilgilendiğin çift'li Dil'ler için gerekli Seslendirme Kütüphanelerini telefon'una indirdin mi? 

seslendirme kütüphaneleri konusunda haklısın hocam. böyle durum benim aklıma gelmemişti. ben öyle bişey indirmedim. acaba o an telefon internetten online olarak mı bu tts muhabbetini kullandı?

2. muhabbet için programı buldum hocam. yani tamamen şansıma kitaplıktan denedim eski yüklediklerime bakarken budur heralde dedim birine, yükledim denedim tam istediğim gibi çalışıyor (; program şu:

"arayan adı spiker" bu isimle play storede arattığınzda çok fazla program bulacaktır, programın simgesini anlatmaya çalışayım onu deneyin; kare olarak mavi arka planda iphone benzeri bi telefon var, telefon ekranının tam ortasında hoparlör simgesi var bu simgenin hemen sağında en üstte kırmızı baloncuk altında sarı baloncuk altında yeşil baloncuk var.

ilgin alakan için sağolasın hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Seslendirme Kütüphaneleri konusunda haklısın hocam. Böyle durum benim aklıma gelmemişti. Ben öyle bişey indirmedim. Acaba an telefon internetten online olarak mı bu tts muhabbetini kullandı?

2. muhabbet için programı buldum hocam. yani tamamen şansıma kitaplıktan denedim eski yüklediklerime bakarken budur heralde dedim birine, yükledim denedim tam istediğim gibi çalışıyor (; program şu:

"arayan adı spiker" bu isimle play storede arattığınzda çok fazla program bulacaktır, programın simgesini anlatmaya çalışayım onu deneyin; kare olarak mavi arka planda iphone benzeri bi telefon var, telefon ekranının tam ortasında hoparlör simgesi var bu simgenin hemen sağında en üstte kırmızı baloncuk altında sarı baloncuk altında yeşil baloncuk var.

ilgin alakan için sağolasın hocam.

Kütüphaneler için, O an, O şekilde de olmuş olabilir. lâkin ben, telefonumun ilgili menüsünden, indirdim diye hatırlıyorum. 

RitmFarbRacourci tarafından 09/Ara/19 05:59 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1134 Toplam Mesaj: 10
telefonu konuşturma