Dell Laptop Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,Dell n5010 mevcut elimizde,Pc nin açma kapama düğmesine bastığımda ışıklar yanıyor fakat siyah ekranda kalıyor,cihaza elektirik geliyor,fan çalışıyor fakat simsiyah bir ekran karşılıyor beni.Power düğmesine bastığım zamanda makina direk kapatıyor kendini.

Kimi zaman ekran geliyor sorunsuz bir şekilde saatlerce kullanıyorum cihazı,ama çoğu zamanda bu şekilde bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz,sattlerce cihazın açma kapama düğmesine basıyoru,aklı esince cihaz kendini başlatıyor :)

Cihaz Dell n5010,İnternette bir video ya denk geldim ekran benim gibi açılmayanlar için Windosw + D duşuna basılı iken power tuşuna basınca kısa bir ekran testinden sonra düzeldiğini yazıyor ama bende işe yaramadı.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Dell logosu geçiyor mu ? 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Yok hayır hocam logo falan gelmiyor,hatta ekrana ışık dahi gelmiyor. :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Bataryayı ve adaptörü çıkarıp cihazın açma düğmesine 10 sn kadar basılı tut. Sonra açmayı dene. 

Bir sebepten dolayı post aşamasını geçemiyor. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Onuda denedim hocam,cihazdaki elektiriği komple bitirdim,hatta içini söküp pili bile çıkardım ama nafile

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Şu durumda cihazı en temel donanımlarıyla çalıştırıp denemen lazım sorunu bulmak için.

Bütün bağlı olan donanımlar, boardları çıkartıp sadece anakart + 1 tane ram(farklı ram slotuda denenmeli) + işlemci olarak çalıştırmayı deyebilirsin teknik bilgin varsa. Şu halde bile açılmamazlık yapıyorsa anakart problemlidir.

Bu şekilde sorunsuz açılıyorsa diğer donanımları teker teker deneyerek açmayı deneyebilirsin. Bir donanımı taktığındabilgisayar açılmılyorsa o donanım ya da board da problem olabilir. 

hypnot1c tarafından 28/Mar/23 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Ramleri daha önce söküp tek tek ve farklı slotlarda denemiştim,yarın tekrar bir ameliyat yapayım o halde.Bakalım belki usb girişlerinden biri falan hataya sebep olmuş olabilir mi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    DjBlueMaN bunu yazdı

Ramleri daha önce söküp tek tek ve farklı slotlarda denemiştim,yarın tekrar bir ameliyat yapayım o halde.Bakalım belki usb girişlerinden biri falan hataya sebep olmuş olabilir mi ?

Olabilir. Dediğim gibi sadece temel donanımlarla çalıştırmayı dene. Bağlı bütün boardları(power DC gibi) ve bütün donanımları (CD sürücüsü vb) çıkar. Sorun aynıysa ankarttır. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Cihazın anakartı sizlere ömür. Ya yeni anakart bulup devam edecen yada yapan olursa tamirini yapacan . Tamirde 6 ay sonra tekrar. Patlar oyun filan oynuyorsan. 

Dur be kadınnnn....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam Selam,

XPS ve Latitute cihazlarda da aynı sorun zaman zaman oluyor. 1 dakika kadar parmağını çekmeden basılı tut. Eğer donanımsal yada yazılımsal sorun yoksa açılacaktır.

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

bence sorun ram

Toplam Hit: 936 Toplam Mesaj: 13
dell n5010