folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Dell Latitude Vs Lenovo Thinkpad T Serisi

Dell Latitude Vs Lenovo Thinkpad T Serisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Lenovo yoga 3 pro almıştım, alalıdan beri memnun değilim, intelin mobil işlemcilerinden kullanmışlar, sanırım artık intel bunu kullanmıyo, kronik bir problem olarak wifi den kaynaklı bilgisayarı hareket ettirdiğiniz an bilgsayar donuyor, power tuşuna basılı tutarak leniden başlatmanz gerekiyor, gerçi onun çözümüne de buldum yarın bir bilgisayarcıya gidip kasayı açtırıcam, wifi aygıtının kablosu çıkınca yapıyormuş.

Soruma gelecek olursak, ikinci el almayı düşünüyorum ama tabi sıfır ayarlarında bakıyorum, öyle yok ince olsun yok düreyimde cebime katayım yok sarjı 3 ay yetsin yok pıçak bulamadmmıydını bunu kullanabeyim innnncecik olsun ayaklarına girmiyorum, laptop laptop gibi olsun, kullanamadıktan sonra 1 kg olsa ne olur ince olsa ne olur katlansa ne olun(şekil a). 

Lenovo ve Dell in bütün modellerine baktım bu X li modelleri ince iş istasyonları felan hiiiç kanmayacağım, yabancı sitelerde de okuyorum, ince şık diye almışlar zorlamaya gelmiyor, en stabil bu iki sınıf var. 

Biliyorsunuz, mesele malzeme kalitesi, tasarım ve servis, sizce bu yüzden Dell Latitude mu seçmeliyim yoksa Lenovo Thinkpad T serisi mi?

Marka olarak baktım mı ekşi dell ci, ama thinkpad i de çok övmüşler T serilerini tabi

Tabi tahribat buna ne der o önemli...

Türkiyede Dell ci mi olalım Thinkpad ci mi?

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Thinkpad tabiki de 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

t for thinkpad

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam thinkpad yedek parça bulunurluğu ve tamir/upgrade kolaylığı konusunda dell i geçer. 20 yaşında thinkpadin bile yedek parçasını ebayde falan bi şekilde bulursun. bir de pek tamire ihtiyaçları olmaz. 

bütçe ve ne amaçla kullanacağını söylersen 10+ yıllık thinkpad kullanıcısı olarak model önerebilirim. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam thinkpad yedek parça bulunurluğu ve tamir/upgrade kolaylığı konusunda dell i geçer. 20 yaşında thinkpadin bile yedek parçasını ebayde falan bi şekilde bulursun. bir de pek tamire ihtiyaçları olmaz. 

bütçe ve ne amaçla kullanacağını söylersen 10+ yıllık thinkpad kullanıcısı olarak model önerebilirim. 

aslında model belirledim ben lenovoda sedece gidip bi bilgisayarları görmemlazım, T480 ve T580 arasında kaldım, bu X1 gen2 de güzel ekran kartı da var ama yeni çıktığından ikinci ele düşmez.

T480 14 inc  ve klavyesinin sağında numaralar yok T580 da 15inch numaralı, geri hemen hemen aynılar, dediğim gibi bitek görmem kaldı geriye.

Ha ama bulsam ya da param olsa X1 extreme Gen2 alır geçerim ama daha yeni çıktı

erebos tarafından 05/May/20 00:40 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

Bizim şirkette kullanıcılara(~1000+) Dell Latitude 5580 ve Lenovo T580 T590 ve X1 Yoga Gen 4 veriyoruz   gözlemlediğim kadarıyla Dell performans açısından gerçekten lenovonun önünde kronik olarak batarya şişmesi vs gibi sorunları olsada tamir  konusunda yerinde servis olayı gerçekten iyi. Gelelim Lenovoya T580 gerçekten hantal, latitude ile aynı nesil işlemciye sahip olmasına göre vasat bir performansı var, T590 neredeyse latitude ile eşit olmuş  fena sayılmaz ama ben yinede Dell tercih ederim. X1 Yogaya laf yok harbiden iyi bilgisayar yakın zamanda XPS 15 den geçiş yapmayı düşünüyorum. Thinkpadin yeni serileri eskisi gibi iyi değil bence.

hawk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

valla dell hp ve lenovo kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki dell performans olarak diğer markalara göre çok daha iyi. aynı config. olmamsına rağmen dell çok daha iyi bir performans sergiliyor. kolay kolay arıza yapmıyor. dell den başka bir markayı kullanmayı artık hayal bile etmiyorum.

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

valla dell hp ve lenovo kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki dell performans olarak diğer markalara göre çok daha iyi. aynı config. olmamsına rağmen dell çok daha iyi bir performans sergiliyor. kolay kolay arıza yapmıyor. dell den başka bir markayı kullanmayı artık hayal bile etmiyorum.

abü senin hayal gücün zayıflamıs demek ki :D

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    erebos bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

aslında model belirledim ben lenovoda sedece gidip bi bilgisayarları görmemlazım, T480 ve T580 arasında kaldım, bu X1 gen2 de güzel ekran kartı da var ama yeni çıktığından ikinci ele düşmez.

T480 14 inc  ve klavyesinin sağında numaralar yok T580 da 15inch numaralı, geri hemen hemen aynılar, dediğim gibi bitek görmem kaldı geriye.

sonunda S olan modellere bak hacım. lakin şu an ikinci el thinkpad almak saçma, amd nin yeni ryzenları çok ucuz ve intelin fp olarak amına koyuyor. gidip amd li sıfır thinkpad almak çok daha mantıklı. 

şu guidelara bak hacı, : https://www.bobble.tech/free-stuff/used-thinkpad-buyers-guide

https://contemporary-dad.com/the-best-laptop-for-your-family/

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    gamahawk bunu yazdı

Bizim şirkette kullanıcılara(~1000+) Dell Latitude 5580 ve Lenovo T580 T590 ve X1 Yoga Gen 4 veriyoruz   gözlemlediğim kadarıyla Dell performans açısından gerçekten lenovonun önünde kronik olarak batarya şişmesi vs gibi sorunları olsada tamir  konusunda yerinde servis olayı gerçekten iyi. Gelelim Lenovoya T580 gerçekten hantal, latitude ile aynı nesil işlemciye sahip olmasına göre vasat bir performansı var, T590 neredeyse latitude ile eşit olmuş  fena sayılmaz ama ben yinede Dell tercih ederim. X1 Yogaya laf yok harbiden iyi bilgisayar yakın zamanda XPS 15 den geçiş yapmayı düşünüyorum. Thinkpadin yeni serileri eskisi gibi iyi değil bence.

peki dell 5480 le lenovo t480 i karşılaştırsak yine aynısı söz konusu mu?

Mesela t480 t490 dan daha iyi diyolar, ram 64 e kadar çıkabiliyo, pil değişebiliyo, del latitude de 16gb max modeler var anlamadım niye ram yükseltilemiyo. X mdeli de çok iyi grünüyo ama ince olmasının verdiği dez avantajlar var bir de çok pahalıya geliyor, t480 6 7 bin tl ye var x1 dedimmi 11 den başlıyor.

ama dediğin doğru iş sadece donanımda bitmiyo, acer de kağıt üzerinde süper ama kullanılmıyo işte,  bu arada lenovonun bilgisayarları ekrankartsız olabiliyo isteği bağlı acaba  lenovolar ekrankartsız deller ise ekran kartlı denk gelmiş olabilir mi?

bir de klavyesi ve kasa kalitesine bakınca hangisi daha iyidi sence?

yolbulucu bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

sonunda S olan modellere bak hacım. lakin şu an ikinci el thinkpad almak saçma, amd nin yeni ryzenları çok ucuz ve intelin fp olarak amına koyuyor. gidip amd li sıfır thinkpad almak çok daha mantıklı. 

şu guidelara bak hacı, : https://www.bobble.tech/free-stuff/used-thinkpad-buyers-guide

https://contemporary-dad.com/the-best-laptop-for-your-family/

hocam T480 bakıyorum sıfırları ekrankartsız olanları bile 8 9 bin tl civarı , amd li t serisi t495 görünüyo sadece,  2. el t480 ler 6 7 bin civarı ve ekrankartı var, sence t480 nasıl?

erebos tarafından 05/May/20 17:32 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

latitude da deri kısımlar bir süre sonra erimeye başlıyor maalesef

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 1754 Toplam Mesaj: 17
latitude lenovo thinkpad dell