folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dell N5010 Başlangıç Sorunu

Dell N5010 Başlangıç Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek

bilgisayarımın youtube'dan izlediğim bir videonun gazıyla bir fanını temizleyeyim dedim bir dahada açamıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=_lpC4aEZDXo

bilgisayarımın sorunu açılırken ekran gelmiyor ve 2 tane kısa dıt dıt ve bu 2 kısa dıt dıt sesi seri bir şekilde devam ediyor.

bu bilgisayar kurtulur mu ne olur kurtulur deyin bilgisayarımı çok seviyorum :)))

Prens olmam için prensese ihtiyacım yok. Ben zaten kralın oğluyum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

fan kablosunu taktın mı ramleri iyice oturttun mu

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

evet bağlantılarda sıkıntı yok fan çalışıyor ekran gelmiyor ve 2 dıt sesi. İnternetten baktığım bilgilere göre 2 dıt "bellek parite devre hatası" demekmiş. çözümü nasıl acaba

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    akpinarli bunu yazdı
    swordfish bunu yazdı

evet bağlantılarda sıkıntı yok fan çalışıyor ekran gelmiyor ve 2 dıt sesi. İnternetten baktığım bilgilere göre 2 dıt "bellek parite devre hatası" demekmiş. çözümü nasıl acaba

ramleri kontrol et hocam

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Bende de aynı aletten var , ramlarin oturması sıkıntıdır tam oturttum sanarsın ama yapamamışsındır. Dikkatli tak muhtemelen ondandır. Şayet ondan değilse söküp diğer bağlantı kablolarını incele derim.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

Bende de aynı aletten var , ramlarin oturması sıkıntıdır tam oturttum sanarsın ama yapamamışsındır. Dikkatli tak muhtemelen ondandır. Şayet ondan değilse söküp diğer bağlantı kablolarını incele derim.

Dediğin gibi ram yerini öyle bir yapmışlarki meletin sanki boşlukta duruyor gibi hiç bir koruması yok dokunsan çıkıyor zaten ama ramleri söküp taktım olmadı yine sor nerde acaba

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    akpinarli bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Dediğin gibi ram yerini öyle bir yapmışlarki meletin sanki boşlukta duruyor gibi hiç bir koruması yok dokunsan çıkıyor zaten ama ramleri söküp taktım olmadı yine sor nerde acaba

Vallahi hocam ben 3-4 defa söküp taktım komple bir sorunla karşılaşmadım , sen de muhtemelen toplarken bir yerde hata yapmışsındır. Malesef ben yardımcı olamayacağım bundan öte. Kolay gelsin.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    akpinarli bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

Vallahi hocam ben 3-4 defa söküp taktım komple bir sorunla karşılaşmadım , sen de muhtemelen toplarken bir yerde hata yapmışsındır. Malesef ben yardımcı olamayacağım bundan öte. Kolay gelsin.

bende yeniden bir kez daha komple söküp takıcam bakalım devam edecek mi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

fan soğutucusunun vidalarını falan sıkarken umarım kartı kastırmadın. ramlerden olmazsa çipten çıkacak sıkıntı :(

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akpinarli
    akpinarli's avatar
    Erkek

vay arkadaş siz siz olun video izleyip tahrik olup :) böyle şeylere kalkışmayın. (üst tarafki konuyu okumayan yanlış anlamasın)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

fan soğutucusunun vidalarını falan sıkarken umarım kartı kastırmadın. ramlerden olmazsa çipten çıkacak sıkıntı :(

en sevdiğim arıza :) fanı temizlerken uzun vida takıp bordu delenler sonrada getirenler yokmu :)

sorarsın birde hiç kimsede açtıp topladım çalışmadı demez.hep durup duruken olmuştur.Bi açar bakarız uzun vida takıp bordu delmişler :9

ondan sonra haşırtttt geçirmasyon..

Toplam Hit: 1739 Toplam Mesaj: 16