Dell XPS Format Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

Dell XPS 15 9560 model bilgisayara format atmaya çalışıyorum, Windows 7 professional yükleyeceğim. Redditte başlık açmışlar fakat bir adımda takılıyorum.

Rufus ile Windows 7'yi USB 2.0 olan bir flash belleğe kurdum, elimde USB 3.0 bir flash bellek yok. F12 ile bios ayarlarını söylenildiği gibi yaptım.

f6flpy-x64.zip dosyasını indirdim, önce klasör içinde win7 kurulum usbsine attım olmadı, sonra dosyaları attım, yine olmadı.

Kurulum ekranına geliyorum, dili falan seçip kur diyorum fakat harddiski bulamıyor. Sanırım SSD var bunda. 

Teker teker Legacy ve UEFI modlarını denedim, bi işe yaramadı. Harddiski bulsam gerisi zaten çorap söküğü.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

modeli doğru yazdığına eminmisin ? 10 bin tl lik makınadan söz ediyoruz.

ve sen bu makınaya zorla hantallaştırmak için win7 kurmaya çalışıyorsun ve yardım mı istiyorsun ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

ve sen bu makınaya zorla hantallaştırmak için win7 kurmaya çalışıyorsun ve yardım mı istiyorsun ?

model doğru, win7 kurmak istiyorum ve hantallaşacağını düşünmüyorum.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam flash belleğin 2.0 olmasından değil bağladığın usb noktasının 3.0 olmasından kaynaklı problem yaşıyorsun. Eğer flash diski usb 2.0 bağlantı noktasına takar çalıştırırsan bu problemi yaşamazsın. (Dell Inspiron 5550 de bende aynısını yaşadım sorunu bu şekilde çözdüm) Ancak aldığı güncellemelerden mi yoksa kullandığım crackden mi bilinmez tüm güncellemelerden sonra makine kendi kendine kapanıp açılıyor ve 6008 hatası veriyordu. Windows 10 a geçtim şimdi hiçbir problem yaşamıyorum.

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

model doğru, win7 kurmak istiyorum ve hantallaşacağını düşünmüyorum.

ben 3.5 yıllık ve o zaman 1600 tlye aldıgım i7 li makınama bile hem oyun hem ofis hemde tüm programlarda daha hızlı oldugu için win10 kurup kullanıyorum tabiki ssd güncellemesi yaptım. 

sen belki o makına için driveri bile hayal edilmemiş işi yapmak istiyorsun.

Neyseki bazı bilgisayarların donanımları eski işletim sistemlerini desteklemiyor da insanlar tekrar win8 veya 10 a düzgünce geçiyor.

uzun uzun yazmayacağım.  o aleti bana gönder sana 1000 tl lik bir laptop alalım xp kuralım onla idare et hocam o donanıma yazık başka hiç birşeye değil.

tekrar yazayım. Bir çok güncel yazılımın driver desteği bile yok , yapmayın şöyle şeyler. 

PanxeR tarafından 24/Eyl/17 01:08 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

hocam flash belleğin 2.0 olmasından değil bağladığın usb noktasının 3.0 olmasından kaynaklı problem yaşıyorsun. Eğer flash diski usb 2.0 bağlantı noktasına takar çalıştırırsan bu problemi yaşamazsın. (Dell Inspiron 5550 de bende aynısını yaşadım sorunu bu şekilde çözdüm) Ancak aldığı güncellemelerden mi yoksa kullandığım crackden mi bilinmez tüm güncellemelerden sonra makine kendi kendine kapanıp açılıyor ve 6008 hatası veriyordu. Windows 10 a geçtim şimdi hiçbir problem yaşamıyorum.

fakat 2.0 usb bağlantı yeri yok, 2 tane usb 3.0 girişi var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hardalcım hardiski bulamadığı noktada usb'yi çıkarıp diğer usb soketine tak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

gusfringcim, olmuyor. her yolu denedim.

@PanxeR hocam, yazmış olmak için yazma gözünü seveyim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Hocam konu ile ilgili şunu buldum. Ancak bana sorarsan windows 10 denemeni tavsiye ederim

https://community.spiceworks.com/how_to/125921-how-to-add-drivers-manually-to-a-usb-drive-to-install-windows-7-using-a-usb-3-0-port

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı

Hocam konu ile ilgili şunu buldum. Ancak bana sorarsan windows 10 denemeni tavsiye ederim

https://community.spiceworks.com/how_to/125921-how-to-add-drivers-manually-to-a-usb-drive-to-install-windows-7-using-a-usb-3-0-port

adamındibi, win10 hazırlıyorum şimdi zaten. teşekkür ederim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

gusfringcim, olmuyor. her yolu denedim.

@PanxeR hocam, yazmış olmak için yazma gözünü seveyim.

Hardalcım aynı sorundan bende kafayı yemiştim bu şekilde çözebilmiştim, win7'de kronik bir sorun bu. Pc'de kaç tane usb girişi var bilmiyorum ama olmadıysa çıkardığın soket hariç  diğer sokete takıp dene.

Toplam Hit: 3396 Toplam Mesaj: 13
windows 7 format dell xps