folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi Kitap İsmi (İstek)

Delphi Kitap İsmi (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

arkadaşLar çoğu kişi bu ikilinin kitaplarını öneriyor İhsan karagülle ve zeydin pala'nın hemen hemen her programlama dili hakkında bi kitabı var

bana lazım olan delphi kitabı onlarıda buldum ama hiç birinde başlangıç için veya orta seviye vs... için yazmıyor

bunların delphi için yazdığı kitabın hangisi sıfırdan başlamak için yardımlarınızı bekliyorum ayrıca delphi hakkında başka kitap önerileriniz varsa onlarıda yazarsanız ii olur :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hoca yuksel inan in kitaplari ki bitanesi pdf formatinda internete dustu ,sitede aratirsan bulursun.giris icin delphi ide yi ogrenmek icin guzel kaynak...ileri seviye icin ,marco cantu nun delphi mastering serisi isini gorur.Universite ogrencisiysen universite kutuphanelerinden bulursun...memik yanik gibi adamlarin kitaplarina bulasma sakin...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

Hocam tavsiye için teşekkürler pdf formatında çok kitap var programlama ile ilgili ama notebook diil masaüstü kullanıorum

notebook olsa uzan oku da masaüstünde bilmem kaç sayfalık kitap oku oku bitmez:)

marco cantu'nun kitabınıda bu zeydin pala'nın kitabını bitirdikten sonra tavsiye ettiler..

Zeydin pala'nın kitabı inşaat için gerekli malzeme; kum,çimento,tuğla filan Marco cantu'nunki ise o malzemelerle neler yapılacağını öğretiyormuş..Bakıcaz artık bişeyler napalım^^

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ben Delphiye baktıgımda Marcu Cantu diye bir adam vardı çok ünlüydü ne oldu acaba bir onun kitaplarına bak

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

bence daha önceden hiç pascal kasmadıysan biraz pascalla uğraş derim..

pascal için de kitap olarak Galip Özel in kitapları rulz :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam baya araştırdım eleye eleye c++ ve deLphi kaLdı bende deLphiden başLamak istedim..DeLphiye başLamak için iLLa pascaL temeL şartmı :)?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Alakası bile yok C# ögrenmek yada Php ögrenmek için ne kadar C++ bilmen gerekiyorsa Delphi içinde o kadar pascal lazım......Hiç yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gladiator
    Gladiator's avatar
    Erkek
    RevengeX bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:

Hocam baya araştırdım eleye eleye c++ ve deLphi kaLdı bende deLphiden başLamak istedim..DeLphiye başLamak için iLLa pascaL temeL şartmı :)?

yok deell eskiden koca üniversilerde bile bu mana vardı ama artıkk zaman kaybı olduğunu anladılar mesele mantık kapmaysa DElphide bunu başara bilirsinnn ...

kitap olarakta İhsan Karagülle, Zeydin Pala Türkmen Kitabevi kullanabilirsin başlamak için bundan daha iisini bilmiyorumm en son hangi tarihte çıkardılar bilmiyomm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek
    Gladiator bunu yazdı:
    RevengeX bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:

yok deell eskiden koca üniversilerde bile bu mana vardı ama artıkk zaman kaybı olduğunu anladılar mesele mantık kapmaysa DElphide bunu başara bilirsinnn ...

kitap olarakta İhsan Karagülle, Zeydin Pala Türkmen Kitabevi kullanabilirsin başlamak için bundan daha iisini bilmiyorumm en son hangi tarihte çıkardılar bilmiyomm.

hah işte bende bu kitabevinin bu yazarLarının kitabının ismini arıyorum ama deLphi iLe iLgiLi 6-7 kitapLarı var ben başLangıç seviyesi için oLanı istiyorum ama buLamadım ismini..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek
    C++ ve Java için varmı kitap önerileriniz. C++ yı orta seviyede biliyorum ama Javayı hiç bilmiyorum. Bu ikisi hakkında Bildiğiniz anlaşılır kitaplar varmı ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    C++ iyi biliyorsan Javayı çabuk kaparsın Herbert Schildt'ın Java kitabı iyidir aynı zaman C++ kitabıda hiç fena degil zaten adam baya saglam bir programcıdır.

Toplam Hit: 6074 Toplam Mesaj: 13