Delphi Öldü Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

Bu delphi dilinin popularitesi azaldı mı? Mecazi olarak, eski durumuna göre şu an ölü mü? Bir de son versiyonu prism çıkmış onu indirdim ki ne göreyim, microsoft visual studio entegresi olarak kuruluyor, bu dilin kendi görsel platformu yok muydu da microsofttan faydalanıyor?

enjoy i'm vaccinated
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla desteği durduruldu artık yeni objeler falan çıkmayacak en son ne varsa onlarla idare edilmesi gerekiyor.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

yaşıyor muydu ki ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

delphi nin popülaritesi azaldı hemde çok ciddi olarak. sebebi nedir bilmiyorum ama benim fikrim daha hızlı şekilde insanların yazılım ihtiyacını karşılamak için daha basit bir dil ile bunların yapılıyor olmadı. visual basic gibi. delphi daha karmaşık geliyor bana. tabi bu benim kişisel tahminim.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

interfector bunu yazdı:
    -----------------------------

delphi nin popülaritesi azaldı hemde çok ciddi olarak. sebebi nedir bilmiyorum ama benim fikrim daha hızlı şekilde insanların yazılım ihtiyacını karşılamak için daha basit bir dil ile bunların yapılıyor olmadı. visual basic gibi. delphi daha karmaşık geliyor bana. tabi bu benim kişisel tahminim.

bir de hep derler ki delphi visual basic kadar basit. hiç uğraşmadım delphiyle ama kodları pek bi karmaşık görünüyor gözüme.

enjoy i'm vaccinated
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Fatih bunu yazdı:

interfector bunu yazdı:

bir de hep derler ki delphi visual basic kadar basit. hiç uğraşmadım delphiyle ama kodları pek bi karmaşık görünüyor gözüme.

bu birazda alt yapı ile alakalı bence. misal bende asp alt yapısı var. visual daha anlaşılır geliyo bana. :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

delphi ile büyüyen ( babam biliyor ben hiç çakmam)biri olarak çok karmaşık her şey birbirine milyonalrca yoldan bağlı 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bana visual basic daha basit geliyor evet bir ara delphi adeta bir furyaydı  2008 -08 yılları arasında özellikle son zamanlar denil diği gibi çok fazla ağırlıı yok

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

günün birinde c#, vbasic, python, java, aspx te ölecek ...

Herhalde hiç eskimeyecek tek dil c/c++ :/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

ıssız acun kaldi mi

vb öcün aldi mi

imdi ürek yırtlir

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

günün birinde c#, vbasic, python, java, aspx te ölecek ...

Herhalde hiç eskimeyecek tek dil c/c++ :/

zumsuk sence php de ölür mü :)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 11730 Toplam Mesaj: 39