folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Deniz Feneri Hakkında!!!

Deniz Feneri Hakkında!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kanal 7'de DENİZ FENERİ şoku !
    Deniz Feneri'ndeki yolsuzluk iddialarının ucu Kanal 7'ye dayandı...

Deniz Feneri iktidarın başını çok ağrıtacak

Geçenlerde Almanya’da yaşayan ve oradaki Türkler’in hukuk sorunlarıyla ilgilenen bir arkadaşım İstanbul’a gelmişti. Çok ilginç şeyler anlattı. En ilgimi çeken konu Almanya’da hakkında soruşturma başlatılan Deniz Feneri Derneği ile ile ilgili olanıydı.

Arkadaşım “Deniz Feneri olayı göreceksin çok büyüyecek, hatta iktidarı bile sıkıntıya sokacak” dedi. Tabii “Neden?” diye sordum. Şöyle anlattı: “Şu anda bu derneğin üç üyesi tutuklu. Bu çok önemli. Ayrıca Kanal 7’de çalışan hemen herkes soruşturma kapsamında.”

Ben de “Tutukluluğun önemi nedir?” dedim. Arkadaşım “Bu kişiler 8 aydır tutuklu. Almanya’da bugüne kadar mahkemeye çıkarılmadan 8 ay tutuklu kalan üç ya da dört dava vardır. Kimse bu kadar süre tutuklu kalmaz. Demek öyle bir soruşturma var ki Alman infaz sisteminde görülmemiş bir uygulama yapılıyor” cevabını verdi.

Hukukçu arkadaşım bu arada Deniz Feneri yolsuzluğu ile ilgili dosyaların da bir bölümünü okumuş. “Facia” dedi ve ekledi: “Bosna, Kosova ve Pakistan’a yapıldığı söylenen yardımların hiçbiri yapılmamış. Alman uzmanlar Kosova’da köylerde araşırma yapıyormuş. Makbuzlarda verilen adresleri geziyorlarmış. Bu adresler ya hiç yokmuş ya da bulunan adreslerde yardım aldığını söyleyen kimse çıkmamış.”

Arkadaşıma göre şu anda Türkiye’nin en önemli kurumlarının başında oturan bir kişi de “para taşıyıcısı” olarak dosyada yer alıyormuş ve bu yüzden de Avrupa ülkelerine gidemiyormuş.

Vatan

Bundan nerdeyse tam 1yıl önce mevzusu geçtiğinde

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=1&folderid=37335

yalan haber denmişti... adamlar aklandı denmişti... olur mu canım filan denmişti... vs. vs..   hep derler zaten :)
    Olayı çekmek istediğim nokta  aslında başka...    Akpye filan çatmıcam siyasete girmicem zaten mileti nasıl uyuttukları,işlerine gelmyen şeyleri medyadan nasıl sakladıklarını filan sağır sultan bile biliyor artık...

Yani diceğim şu ki Vatan gazetesinde de bu tarz haberleri artık göremicez :s bakın anlarsınız :)

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=132533

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Türkiyenin kızılaydan sonra en büyük derneği çok büyük yardımlar yapılıyo deniz feneri bunları dağıtıyormu evet dağıtıyor kendim de denizfeneri gönüllüsü olarak biliyorum sırf manisada 700 aileye yardım ulaşıyor aylık 3 aylık olarak

Yurt dışı ayağı nasıldır denetimi nasıldır bilmem.  ama içinden bir kaç çürük çıktıysa bölge müdürü olabilir o yerim sorumlusu olabilir bunuda Tüm derneğe bağlamak yanlıştır.  Çünkü sistem genel merkez bölge müdürlüğü il müdürlüğü ilçe ler sorumluluğu gönüllüler diye gitmektedir.  

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    ne bolge sorumlusu nede mudur milyon dolarlar kaldıramaz. elbetteki yardımlar ulasacak yuz milyon dolarlar donen bir yardım kurulusunun tum geliri daga kaldırmasının imkanı yok. o yuzden yardım yapılıyormu yapılıyor diye sacma bir gorus belirtmeyin. bir kurus dahi olsa yetim hakkı yemektir bu kaldıki 6-7 trilyondan bahsediliyor yanlıs hatırlamıyorsam. insanların ekmeginden keserek baskasına ekmek olsun diye verdigi paralar bunlar. kırıntısını almaya hakları yok. yardım yapıyormu yapıyor ozaman calsın kardesim. zihniyete bak... senin iş vereninde senin evinden eşya çalsın ozaman tovbe ya rabbim

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    almayada ki ile türkiye deki deniz feneri dernekleri birbirinden farklı dernekler değilmiydi?

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Ufak çaplı bölge sorumluların kolpalığı olabilir. Ama sonuçta eski bi geçmişi var. En az unicef kadar tanınan ve saygın bir yardım kuruluşu. Kolpa iş yapacağını sanmıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=306098

Sorumluluğun lideri Deniz Feneri

Türkiye'nin Sosyal Sorumluluk Liderleri araştırmasının bu seneki sonuçları yayınlandı. Halk Nezdinde En Başarlı Sivil Toplum Kuruluşlarının lideri yine Deniz Feneri oldu.

Capital dergisinin 2005 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye'deki Sosyal Sorumluluk Liderleri Araştırmasının bu seneki sonuçları derginin Mart 2008 sayısında yayınlandı. Halk gözünde 2007 KSS liderleri ketegorisinde Sabancı Holding liderliğini sürdürürken onu Koç Holding, Turkcell, Ülker ve Arçelik takip etti.

Halk gözünde en sorumlu liderler sıralamasında ise ilk sırayı Güler sabancı ve Dilek Sabancı alırken onları Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı ve Ahmet Nazif Zorlu takip etti.

Hakl nezdinde en başarılı sosyal sorumluluk projesi Baba Beni Okula Gönder seçilirken, Haydi kızlar okula ikinci, Kardelenler projesi üçüncü oldu.

Halk Nezdinde En Başarlı Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde ise Deniz Feneri bu senede liderliğini korudu. Deniz Feneri derneğini Türk Kızılay'ı TEMA, AKUT ve AÇEV takip ettiler.

Eğer Deniz Ferinin adını kullanarak usuzsüzlük yapan varsa muhakkak cezalandırırlar , birkaç kişi yüzünden Deniz Fenerini karalamamak lazım.Binlerce kişiye yardım ediyorlar.3-4 soysuz yüzünden binlerce kişiye yardım eden bir kuruluış karalanırsa  , yardıma muhtaç olan kişilere kötülük yapmış oluruz.

selam ve dua ile, 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

Deniz Feneri değil o derneğin adı. Para feneri! 6-7 milyon dolar bu işin görünen kısmı. Su yüzüne çıkan kısım. Buzdağının altında neler var kimbilir? Bu dernek AKP iktidarının insanları fakirleştirip, sonra 1 somun ekmeğe muhtaç kaldığında devreye sokmak için oluşturduğu bir yapı. AKP nin oy aldığı bölgelere iyi bakmak lazım. Karnı aç, ekonomik durumu kötü olan bölgelerden özellikle varoşlardan oy toplamıştır AKP. Bunun farkına varan AKP insanları ekonomik yönden kalkındaracağına, sadaka vererek kendine bağlamaya çalışıyor. Karnı aç insanın dini duygularını istismar ederek oy topluyor. Bunu da bu tür derneklerle yapıyor. Ama parayı çok seven yapı, 1 dağıtıyor, 10 cebe indiriyor. Ahh güzel ülkemin güzel insanları! Birgün farkına varacaksın ama geç olacak! (Hedef çok çocuk doğurup, daha çok aç yaratmak! durmak yok, yola devam)

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    teodos ordan bakınca Antalya karnı aç ve yoksul bir memleket gibimi görünüyor ?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek
    bu yolsuzluğu deniz feneri adı altında başkalarının yaptığını duymuştum. Ne kadar doğrudur bilmem.

Ses Etme Hallederiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    student bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=306098

Sorumluluğun lideri Deniz Feneri

Türkiye'nin Sosyal Sorumluluk Liderleri araştırmasının bu seneki sonuçları yayınlandı. Halk Nezdinde En Başarlı Sivil Toplum Kuruluşlarının lideri yine Deniz Feneri oldu.

Capital dergisinin 2005 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye'deki Sosyal Sorumluluk Liderleri Araştırmasının bu seneki sonuçları derginin Mart 2008 sayısında yayınlandı. Halk gözünde 2007 KSS liderleri ketegorisinde Sabancı Holding liderliğini sürdürürken onu Koç Holding, Turkcell, Ülker ve Arçelik takip etti.

Halk gözünde en sorumlu liderler sıralamasında ise ilk sırayı Güler sabancı ve Dilek Sabancı alırken onları Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı ve Ahmet Nazif Zorlu takip etti.

Hakl nezdinde en başarılı sosyal sorumluluk projesi Baba Beni Okula Gönder seçilirken, Haydi kızlar okula ikinci, Kardelenler projesi üçüncü oldu.

Halk Nezdinde En Başarlı Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde ise Deniz Feneri bu senede liderliğini korudu. Deniz Feneri derneğini Türk Kızılay'ı TEMA, AKUT ve AÇEV takip ettiler.

Eğer Deniz Ferinin adını kullanarak usuzsüzlük yapan varsa muhakkak cezalandırırlar , birkaç kişi yüzünden Deniz Fenerini karalamamak lazım.Binlerce kişiye yardım ediyorlar.3-4 soysuz yüzünden binlerce kişiye yardım eden bir kuruluış karalanırsa  , yardıma muhtaç olan kişilere kötülük yapmış oluruz.

selam ve dua ile, 

-----------------------------

:D:D:D Aynen hocam (F)(F)(F)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    olaya farklı bi boyuttan bakayım ünlü aytaç ın denizfenerinin olduğunu olduğunu biliyomuydunuz ? kimseye çamur atmak istemiorum ama o televizyonda görünenlerin birde arkası var adamlara gelen yardım öyle böyle değil yani :))

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
Toplam Hit: 2721 Toplam Mesaj: 14