folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Deri İşleme İle İlgilenen Var Mı?

Deri İşleme İle İlgilenen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Youtube'da karşıma deriden cüzdan, kılıf, kemer yapımına ilgili videolar çıkıyordu. Bir kaçını izleyince daha çok önerdi. Daha çok önerince daha çok izledim. Hem yapılan ürünler hoşuma gitti hemde boş vaktim olduğu için hobi amaçlı bu işe başlamayı düşündüm.

Cüzdanım yıprandığı için yeni cüzdan bakıyordum. Dedim o kadar video izledim niye kendim yapmayı denemiyorum.
    Hobi amaçlı başlamak istiyorum ama hazır başlamışken bundan parada kazanmak istiyorum. Önce eşe dosta sonrasında sipariş usulü veya hazır kalıplardan bir kaç parça çıkarıp internette satmayı düşünüyorum.

Bu iş ile uğraşan varsa değer mi değmez mi artısı eksisi vs bilgilerini aktarırsa memnun olurum.

Örnek bir video:
    https://www.youtube.com/shorts/DV58_rJg_Rs

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@muaythaist

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

@mehmetdiyebiri

Hocam bahsettiğin sektörde alaylı. Cüzdan ve 2 adet saat kayışı aldım kendisinden. 6 sene olmuş halen sapasağlam kullanıyorum. :)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Sağolun. Etiketlediğiniz kişilerede belki konuyu göremezler altlarda kalırsa diye özel mesaj gönderdim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Hocam ben de malzemeleri aldım, deri ile uğraşmak için, sırf hobi diye. 1,5 yıldır bazı kişisel sebeplerden dolayı bakamadım başlicam gene. Önceden söylim pahalı bi hobi :) bütçeni oluştur, giderlere bak, ona göre gir, ama zevkli. Ben de teknolojiden bıktığım için yapmak istiyorum. Çok yordu dijital şeyler :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Hocam ben de malzemeleri aldım, deri ile uğraşmak için, sırf hobi diye. 1,5 yıldır bazı kişisel sebeplerden dolayı bakamadım başlicam gene. Önceden söylim pahalı bi hobi :) bütçeni oluştur, giderlere bak, ona göre gir, ama zevkli. Ben de teknolojiden bıktığım için yapmak istiyorum. Çok yordu dijital şeyler :) 

Aynı şekilde bende sıkıldım bilgisayardan. Farklı bir hobim olsun istiyorum. Alet edevatlar için setler satılıyor 1k-3k arası. Setler biraz daha pahalı oluyor diye tek tek ihtiyaca göre temel şeyleri almayı düşünüyorum.

Araştırma sürecindeyim bakalım. Kendime cüzdan yaparsam konu altında paylaşırım resimlerini.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bedeng
    bedeng's avatar
    Erkek

Bende biraz merak saldım https://www.parcaderi.com/ bu siteden hem parça hem kilo işi fire deri aldım ama işgörecek parçalar hatta adam deprem dolayısıyla fazla yolladı bir kaç cüzdan yaptım bıçak kılıfı falan yaptım işimi görecek aletleri idare edecek şekilde kendim yaptım yani çok profesyonel değil 

Ama anladığım kadarıyla yapan çok ve yapılan malzeme çok pahallı değil dolayısıyla emeğe değmiyor fikrimce herhalükarda çok zevkli bir iş birşeyler başarmk çok güzel.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı

Aynı şekilde bende sıkıldım bilgisayardan. Farklı bir hobim olsun istiyorum. Alet edevatlar için setler satılıyor 1k-3k arası. Setler biraz daha pahalı oluyor diye tek tek ihtiyaca göre temel şeyleri almayı düşünüyorum.

Araştırma sürecindeyim bakalım. Kendime cüzdan yaparsam konu altında paylaşırım resimlerini.

Her nasıl yaparsan yap ama hiç bişey almadan önce ne kadar Bi para gider hesapla bence, aldıkça başka şeyler de çıkıyor alıyorsun da alıyorsun :)

Özellikle deriyi delmek için kesmek için kaliteli ürünler almaya çalış :)

Benim de amacım satış değil, hobi. Ama biraz daha iyi yapınca elimdekileri mecburen satacağım ( o kadar kılıf, deri ürünü yapacak bir şey yok) o yüzden satacağım çünkü yeni deri de almak istiyorum :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

malzemelerini iyi seç bütçene dikkat et direk bütün deriye girme ilk başta sonra rezil edersinki öğrenene kadar yapmamanı tavsiye ederim

malzemelere küçük bir örnek deriyi delmek için Zımba kullanıcaksın ev apartmansa hayvan gibi ses  çıkıyor bilgin olsun :)

Living Death
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

Arkadaşlar konusu denk gelmişken yazayım dedim benim yillardir kullandığım deri bir cüzdan var düz siyah ozelliksiz bir şey ama hem hatırası var hem iç düzenine çok alıştım bu cüzdanın dış yüzeyindeki deri katlanma yerinden yırtıldı ama içi sağlam acaba dışındaki deriyi söküp yenisini dikebilecek bir murid var mıdır bütçem pek yok ama teklifleri bekliyorum 

om mani padme hum
Toplam Hit: 763 Toplam Mesaj: 14
deri deri işleme deri işçiliği