folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Derin Devlet Ve Dünya Düzeni

Derin Devlet Ve Dünya Düzeni

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek

Hocam illaki karşıt görüşler olucak bana fırsat eşitliğinden bilmemneden bahsedilcek ama para düzeninin en büyük düşmanı hatta düşmandan ziyade çözümü marxizmdir sosyalizmdir.Milliyetçi arkadaşlar gene eleştiri ve monarşik içerikli bi takım tepkiler verebilecek ancak sosyalizmin milliyetçi yorumlarıda mevcut.Düşünün tıpkı dinlerin mesheplere ayrılması gibi bişey bu.Milliyetçi vatancı kaygılara alternatif olan milliyetçi sosyalist tavırlarda mevcuttur.Maoizm,leninizm ve hatta faşist bi boyut olarak bile kabul edilebilecek stalinzm bile.Geçen açtığım zeitgeist addeneum içerikli bi başlıkta bile VENUS projesi dedikleri şey bi takım enerji ve gıda sektörlerinin devlet kontrolünde arz edilemsi sosyalizmle çok benzerlikler gösteren hatta çok yakın diyebileceğim bi konu.Bu projede mülkiyetli sosyalizm yaratılma çabası oluşmuş ama iktisadi değerlerle paradox halinde olmasıda cabası.(bkz. Frederick Engels mülkiyet kavramı).İşte bahsettiğiniz bu dünya düzenini yöneten insanlar ve bu örgütlerin istifade ettikleri şey insan açgözlülüğü,milliyetçilik bilinci,çok önemli bi faktör din ve zaaflar serisi.Ben milliyetçi değilim mutlaka milliyetçi olan arkadaşlara saygım muhtemel çünkü insanlık tarihi boyunca klanlar aileler aşiretler derebeyler krallıklar ve imparatorlukları reddetmek demek onaylamamak yada onaylamak demiyelim sentezlememek tarihe karşı büyük ayıp olur.Ama bilinçsiz önyargılarla Türk soluna ve dünya soluna acımasız yaklaşım inanın bu tip örgütlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bişey değil.Çünkü onlarında isteği bu.Birbirimizi yargılamaya çalışacağımıza birbirimizi anlamaya çalışsaydık,bugun beyenmediğimiz İran kadar olabilirdik.İçimize kapanabilirdik biz üretirdik biz tüketirdik.Çok sert hükümlerle yabancı yatırımlara kısmen ihtiyaç kadarını açabilirdik.Yani arkadaşlar kısacası kendimizi planlayabilirdik.Din konusunda kısaca size şunu diyorum.Kübada müslümanların cami taleplerine ayrıyetten dernek binası hediye eden castronun savunduğu bir özgür düzen savunuyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

"Gençken, düşlerim sonsuzken, dünyayı değiştirmek isterdim.
    Biraz yaşlanınca dünyanın değişmeyeceğini anladım, bunun üzerine düşlerimi biraz kısıtlayarak sadece ülkemi değiştirmeye karar verdim.
    Ama o da değişeceğe benzemiyordu. İyice yaşlandığımda, artık son bir gayretle sadece ailemi ve yakınlarımı değiştirmeyi denedim.
    Maalesef bunu da başaramadım...

Şimdi, ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki, önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi de değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla ülkemi daha ileri götürebilirdim. Kimbilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim..."

All is well
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:
    -----------------------------

Biraz yaşlanınca dünyanın değişmeyeceğini anladım, bunun üzerine düşlerimi biraz kısıtlayarak sadece ülkemi değiştirmeye karar verdim.
    Ama o da değişeceğe benzemiyordu. İyice yaşlandığımda, artık son bir gayretle sadece ailemi ve yakınlarımı değiştirmeyi denedim.

Şimdi, ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki, önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi de değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla ülkemi daha ileri götürebilirdim. Kimbilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim..."

Kesinlikle düşüncelerine katılıyorum. Arkadaşlar, birşeylerin yapılması gerektiğine hemfikiriz. Ama; ortadaki sorunları tekrar tekrar dile getirmek yerine, bu sorunları çözüme ulaştıracak fikirlere ihtiyaç vardır. Ancak bizlerin elinde devletin verdiği (askeri, diplomatik, hükümet ile alakalı vs.) bir güç yok, bir yetki yok. "Bizim gençlerimiz bizim geleceğimizdir" deniyor, sonra üniversitelere başörtüsü getirilerek üniversiteliler arasına nifak sokulmaya çalışılıyor, sözleri yukarıdakiler tarafından dinlenmiyor. Bugün mualefet partisinin sözleri bile hükümet tarafından dinlenemezken biz ne yapabiliriz fiziki olarak? Bugün bir üniversitede olay çıkarsan; ya ergenekona bağlarlar, ya da seçim kavgasına... Yukarıdakilerin hiçbirşeyden alakası yok. Herkes seçimlerin derdinde. Aslında neden olmasın? Bu ülkede bir torba kömüre, evinde elektrik-su olmadığı halde bir beyaz eşyaya oy satanlar var. Kimse "bu adamlar ülke için ne yaptı" diye sormuyor, sordurmuyor. Bazen televizyonda AKP yanlılarının partilerini savunucu söylemlerini dinledikçe hem sigortalarım atıyor, hem de içim kan ağlıyor. Benim gibi bu ülke için kaygılananları gördükçe seviniyorum. Bu konudaki tek sevinç kaynağım da bu aslında...

Benim düşüncem de şu: Özellikle mualefet partisinin ve girişimci kişiler ve kurumların hazırladığı ve düzenlediği yürüyüşlerin, sloganların, milyonların haykırmasının bir işe yaramadığına göre şu an beklemek ve olacakları izlemekten başka bir çare yok. Bizim yapabileceğimiz tek şey, etrafımızdaki örümcek ağı beyinleri aydınlatarak, bilgilendirerek, ülkeye ve topluma yararlı düşüncelerle donatmaktır. Bunun dışında yapılması gerekenlere gelirsek; elbet bizlerin de sırası gelecektir.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    god bunu yazdı:

ölüm döşeğinde bile seni değiştirmeyi hayal edicem sevgili god.o zaman başka dünyalara çoktan göç etmiş olacağım =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    rektaltuse bunu yazdı:
    arkadaşlar bir takım derin güçlerin olduğu ve etkili faaliyetlerde bulundukları doğrudur, ancak her zaman halk yığınları kazanır. bunların borusu bir süre öter ancak halkla ters düştükleri anda yok olurlar. bunun en önemli örneği Kurtuluş Savaşımız değil mi...
    her zaman mucizeler olamaz bizimle bıçak kemiğe dayanmadan bişeyler yapmaya çalışmalı yoksa olduğumuz yerde sayar yığından başka bişey olamayız evet kuru kuru milliyetçilikle hiç bişey olmaz boş yürüyüşlerle kuru slogonlarla hiç biyere varılamaz demiyorum ki bunlar yapılmasın ama bi özümsemeye çalışmalı bunları aldığımız eğitimde kaçımız kendimi geliştirip vatanıma faydalı bi insan olucam düşüncesiyle kaçımız kamu malına verilen zararın ülkemize dolayısıyla bize zarar verdiği düşüncesiyle hareket ediyor @Davos gayet güzel düşünmüşsün fakat bunlar anlık müdahale edebileceğimiz şeyler değil genç esil gözünü ve zihnini açık tutar ilerisi için çabalarsa ancak değiştirmek lehe dönüştürmek mümkün olur aksi halde ezbere kuru kuru sloganlarla vatan millet kurtarmaya çalışırız saçmalıklar genelde insanların anlayamadıkları şeylerdir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bazı arkadaşları anlamakda ciddi zorluklar çekiyorum.Sanırım bu arkadaşlar soner yalçın kitapları okuyup kürtler vadisi izleyenler olmalı...

Dünyayı gizli güçlerin yönettiğini filan iddia edenimi ararsın, yahudilerin yönettiğini mi.. Dünyayı tek bir şey döndürüyor ve dengeleri o değiştiriyor.Bilgi ve para...Eğer bilgin varsa veya bilgi yarışında hamleler yapabiliyorsan zamanla bilgi toplumu olursun (Türk toplumu rönesans ve reform hareketlerini gerçekleştirebildi mi veya sanayi devrimini? Düşünün biraz) bilgin olursa fikrin olur ve fikir dünyada en iyi para eden şeydir.Fikrini paraya çevirirsin paranda olur.Yani artık güç sendedir.Canın ne istiyorsa onu yaparsın.Birda ahmakları oyalamak için bazı saçmalıklar at ortaya tamam.Onlar seni konuşurken sen analarını ağlat.

Birileri senin olmayan süper teknolojik silahlarından muhteşem ordundan bahsederken sen para spekülasyonlarıyla borsalarının a..na koy.Bankalarını satın al.Askeri üsler kur.Haa bu arada saplandığın bataklığı anlamamaları içinde propaganda yapman gerekecek.Çünkü sen demokrasi için savaşıyorsun!...

Neyse bu mevzu uzar gider.Yapılacak en iyi iş; bildiğinin işde en iyi olmaya çalışmaktır.Dünyayı,memleketi kurtarmak için önce kendinizi kurtarmanız lazım.

Saygılar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
Toplam Hit: 3476 Toplam Mesaj: 27