Desktop Pc Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

Yeğenim bilgisayar almak istiyor. 14K kadar bir bütçe var.
    Kendi bulmuş birtane 12,8k fiyata özellikleri şöyle 
    Fiyata göre sizce nasıl ?  Yada bu bütçe ye göre daha mantıklı bir sistem nasıl yapabilirz?

İşlemci
    AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 35MB AM4

Anakart
    MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz (OC) DDR4 AM4 mATX

Ekran Kartı
    Palit RTX3070 GAMINGPRO OC 8GB 256Bit GDDR6:

Bellek
    Kingston HyperX 16GB 3200MHz DDR4 CL16

Depolama M.2
    Netac N930E 512GB 2130/1720 MB/s NVMe M.2:

Güç Kaynağı
    FSP HYDRO G Pro 750W 80+Gold Güç Kaynağı

Soğutucu
    DarkFlash TWISTER ARGB 120mm DX-120 Sıvı Soğutma:

NiKoTiN
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı

Yeğenim bilgisayar almak istiyor. 14K kadar bir bütçe var.
    Kendi bulmuş birtane 12,8k fiyata özellikleri şöyle 
    Fiyata göre sizce nasıl ?  Yada bu bütçe ye göre daha mantıklı bir sistem nasıl yapabilirz?

İşlemci
    AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 35MB AM4

Anakart
    MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz (OC) DDR4 AM4 mATX

Ekran Kartı
    Palit RTX3070 GAMINGPRO OC 8GB 256Bit GDDR6:

Bellek
    Kingston HyperX 16GB 3200MHz DDR4 CL16

Depolama M.2
    Netac N930E 512GB 2130/1720 MB/s NVMe M.2:

Güç Kaynağı
    FSP HYDRO G Pro 750W 80+Gold Güç Kaynağı

Soğutucu
    DarkFlash TWISTER ARGB 120mm DX-120 Sıvı Soğutma:

Kasa yazmamış.. 

Sıvı soğutucu yazmış, bana göre gereksiz.. kutu içeriğinden gelen soğutucu yeterli.

Palit ekran kartı olarak bana hiçbir zaman güven vermedi.. adı 3070 olsun diye muhtemelen en uygun fiyat olanı yazmış,

Depolama için secilen m2'nin anakartta desteği var mı kontrol edin. Telefondan giriyorum bakamadım. 

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

İşlemci 3600x olsa daha iyi olur gibi, yanında gelen fan bi tık daha iyi, frekansı da bi tık yüksek.

arada 100 lira falan fark var sanırım

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

ekran kartı son seri işlemci önceki seri olmuş. 5600x alsın işlemci olarak da. Ekran kartı fiyatları uçtu aq bitcoini yüzünden.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

@Kara_Mc m2 desteği var anakartta. Ekran kartları piyasası şu ara bir garip stokta ürün yok olanlarda saçma rakamlar.

@LynXMaSTeR aralarında 500TL gibi bir fark var sanırım baktım onu da değerlendirmesini söylerim

@Liquid aynen öyle şu ara ekran kartı altın gibi birşey olmuş

NiKoTiN
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

14k ciddi bir rakam. Size tavsiyem amd'nin smart access memory teknolojisinin ne olduğunu ve bu teknolojiyi kullanabileceğiniz bir sistemi araştırmak olacaktır. 

adamhakli tarafından 26/Oca/21 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Palit markası gayet güvenlir gözünüzü kırpmadan güvenebilirsiniz. Gamerock olsaymış 3070 serisinde alınabilecek en iyi kart olurmuş. Gamingpro, gamerock kadar olmasa da iş görür.

En pahalı parça olan ekran kartı için fiyatlar 7.5 - 8 K larda dolaşıyor hocam. Geri kalan ürünler için fiyat çok çok şişirme. Kısacası adam düdüklemeye çalışıyor satan eleman.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-1600-vs-AMD-Ryzen-5-3600/2984vs3481

cpu yu ryzen 1600 ile değiştirebilirsin belki, performans farkı çok değil ama arada 800 lira fark var, onu başka bir komponente yatırabilirsin belki

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

@adamhakli smart access memory ile iligili bir yazı okumuştum geçenlerde, orada geçen bir satırı aynen kopyalamak istiyorum "Son olarak AMD, oyun geliştiricilerinin oyunlarını bu özellik için optimize etmek zorunda kalacaklarını söylüyor. Yani nihayetinde kullanım için en azından 6 ay veya 1 yıl kadar beklememiz gerekebilir."

@e2 parçaları tek tek almaya kalktığında 1k kadar fazla bir rakam çıkıyor şuan

@yolbulucu 1600 serisine baktık ama aralarında fps olarak epey fark oluyor oyunlarda https://www.youtube.com/watch?v=wJguDHmytaE

NiKoTiN
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

@NiKoTiN

İşte bu cümlenin anlamı o özel bileşim de kullanılacak parçaların fiyatları 6 ay veya 1 yıl kadar sonra ekstra olarak zamlanacak demektir. :)

Videolarda gördüğüm üzere oyunlarda direk etkisi görünüyor şu an zaten. Sanırım optimizasyon dediği şey şu, oyunun kendi içinde veri aktarım hız limiti var (yahut daha da performanslı olması için onu engelleyen bir olgu) onların bu sistemler için kaldırılması kastediyor. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı

@Kara_Mc m2 desteği var anakartta. Ekran kartları piyasası şu ara bir garip stokta ürün yok olanlarda saçma rakamlar.

@LynXMaSTeR aralarında 500TL gibi bir fark var sanırım baktım onu da değerlendirmesini söylerim

@Liquid aynen öyle şu ara ekran kartı altın gibi birşey olmuş

https://www.webdenal.com/amd-ryzen-5-3600-3-6-ghz-4-2-ghz-max-socket-am4-100-100000031box_993933.html?ref=akakce&v=1.59.2

https://www.trendyol.com/amd/ryzen-5-3600x-3-8ghz-am4-soket-35mb-onbellek-95w-7nm-islemci-100-100000022box-p-31222327?boutiqueId=316717&merchantId=106198&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=0.34.5

350 lira gibi bi fark varmış, daha azdı gibi hatırlıyorum. ama dediğim gibi 3600x hem işlemci olarak hem de içerisinden çıkan fanla bi tık daha iyi.

başka bi arkadaşın dediği gibi, ben olsam almışken 5600x alırdım, ancak bu defa da anakartı güncel almak gerek, derken fiyat 14k ları geçer gibi.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1196 Toplam Mesaj: 12
desktop pc tavsiye