folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Dev C++ Derleyici Sorunu

Dev C++ Derleyici Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

İyi akşamlar arkadaşlar,

Pc'yi w8 Yaptığımdan beridir Lanet olasıca ideyi kullanamamaktayım.

Resimdeki gibi bir hata veriyor , bu hatayı çözmüş olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

orwell dev-c++ indirdim sıkıntı yok fakat build edilen exe boyutu 4 mb amk :D

uyumluluk yönetici olarak çalıştırmak ne var ne yok denedim fakat sonuç aynı.

http://j1307.hizliresim.com/1c/s/qpqc1.png

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam kur mingw üstüne netbeans kafan rahat olsun :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

g++, MinGW (gcc Windows portu) içindeki C++ derleyicisi. MinGW sürümünü güncelleyin ya da Visual C++ Express sürümlerinden birini kullanın.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

g++, MinGW (gcc Windows portu) içindeki C++ derleyicisi. MinGW sürümünü güncelleyin ya da Visual C++ Express sürümlerinden birini kullanın.

Dediğini yaptım fakat sonuç yine aynı :( , CodeBlocksda sorun yok fakat sevmiyorum o derleyiciyide google gibi using yaziyorsun şak diye using namespace std; döküyor ekrana dev c++ yi çözsem kafi bana :D

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam dev C++ yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılında beta sürümünden itibaren geliştirilmesi durduruldu. Bir sürü hata mevcut. 8 Yıllık editörde bir sürü hata olması normal. Eclipse, Netbeans gibi gcc derleyicisini kullanabilen bir editör kullanırsan senin için daha iyi oluyor. Dev C++ olupta bu saydığım editörlerde olmayan hiçbirşey yok.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Hocam dev C++ yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılında beta sürümünden itibaren geliştirilmesi durduruldu. Bir sürü hata mevcut. 8 Yıllık editörde bir sürü hata olması normal. Eclipse, Netbeans gibi gcc derleyicisini kullanabilen bir editör kullanırsan senin için daha iyi oluyor. Dev C++ olupta bu saydığım editörlerde olmayan hiçbirşey yok.

Win7 de çalışıyor meret win8 de tırt yokmu benim gibi bu sorunu yaşayıpda çözebilen :D

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

yeni sürüm mingw kurarsan sorun çözülür.Ancak eski sürüm MinGW klasörlerinin tümünü bilgisayardan sil ve yeni mingw dosyalarının yerini ayarlardan belirle . eğer yine çözülmesse bilgisayarında sorun var demektir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam al bir tane ikonik makina kur. At bunu icine calis.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

yeni sürüm mingw kurarsan sorun çözülür.Ancak eski sürüm MinGW klasörlerinin tümünü bilgisayardan sil ve yeni mingw dosyalarının yerini ayarlardan belirle . eğer yine çözülmesse bilgisayarında sorun var demektir.

Dediğin gibi yapıyorum bakalım olacakmı

Bu seferde böyle bir hata veriyor derleyince .

http://m1307.hizliresim.com/1c/s/qq4tv.png

Schwarz tarafından 24/Tem/13 12:05 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

bende de çok uğraştırmıştı, include klasörünü include listesine ekle main.o demiş linker hatası galiba lib klasörünü de devcpp de bir yere eklemen gerekiyordu ayrıca compiler,linker gibi exe dosyalarını da eklemeyi unutma.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

bende de çok uğraştırmıştı, include klasörünü include listesine ekle main.o demiş linker hatası galiba lib klasörünü de devcpp de bir yere eklemen gerekiyordu ayrıca compiler,linker gibi exe dosyalarını da eklemeyi unutma.

Ne var ne yok attım içine yok sonuç yine aynı :D

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 4974 Toplam Mesaj: 14