folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Dgs Başvuruları Başladı 90 TL Sınav Ucreti ?

Dgs Başvuruları Başladı 90 TL Sınav Ucreti ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Dgs başvuruları başladı arkadaşlar 90 TL olmuş sınav ücreti bu nedir ya ? 

Geçen hafta kpss lisans a 90 TL verdim ondan önceki hafta 

ALes e 90 TL verdim çıkıp sokakta ücretsiz egitim istiyoruz dedigin zaman terörist ilan edilirsin bu nedir ya ? 

bychaos tarafından 29/May/17 09:53 tarihinde düzenlenmiştir

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Herşeyin bedeli var. Ancak bizimkiler abartıyor.

Bir arkadaşım kardeşleriye kpss 500 tl yatırdı imkansızlıklarla.

Konu niye gizli?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

twitterde hashtag #dgsucretisoygundur .Twitt atıp destek olabilirsiniz. Zaten kitaplara servet ödeniyor üstüne 2 kalem silgiye 90 tl. Sınava yaklaşık 300 bin kişi giriyor. 300.000 * 90 = 27.000.000 Para yapıyor.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Genelde her sene fiyat yükseliyor. Fiyatlar katılım sayısına göre de değişiyor. Mesela çok kişinin girdiği ygs sınavı biraz daha ucuz. Son fiyatlardan sonra bende artık gerek olmadıkça girmemeye karar verdim.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

millet keyfine sınava girmesin diye yapmış olabilirler :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Aöf girip askerlik uzatmak için girecem sınava yoksa 90 lirayı gider yakarım osym ye yine vermem :(

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

hem bu var hem de bu kadar masrafı bi yerden karşılamak zorundalar.

ben de ücretsiz olmasını ya da cüzi bi miktarda olmasını isterim fakat sadece iki kalem bir silgi olarak düşünmek çok yanlış olur.

bir sürü görevli insan oluyor, bunlara da para ödeniyor, kalem silgi dışında bir sürü evraklar, listeler, barkodlar, saatler vs. ler de var işin içinde.

ayrıca bunun lojistik kısmı da var.

geniş kapsamlı düşününce para alınması normal geliyor,

ancak bu işi ranta dönüştürüp 3 lira yerine 5 yazdırıp 2 sini cebe atıyorlarsa ve bu yüzden fiyatlar bu şekildeyse o zaman hashtagleri yapıştıralım, sokaklara çıkalım.

ama bunu da iyice araştırıp öğrenmek lazım.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

ben de ücretsiz olmasını ya da cüzi bi miktarda olmasını isterim fakat sadece iki kalem bir silgi olarak düşünmek çok yanlış olur.

bir sürü görevli insan oluyor, bunlara da para ödeniyor, kalem silgi dışında bir sürü evraklar, listeler, barkodlar, saatler vs. ler de var işin içinde.

ancak bu işi ranta dönüştürüp 3 lira yerine 5 yazdırıp 2 sini cebe atıyorlarsa ve bu yüzden fiyatlar bu şekildeyse o zaman hashtagleri yapıştıralım, sokaklara çıkalım.

dedigin gibi bi miktar para alınır ama bu kadar olmaz. 40 liraydı 2 3 sene kadar önce köprülerden ordan burdan her yerden geçiriyolar.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Hükümette para falan kalmadi. Vatandasi son hiz yolmaya basladilar. Bu daha iyi gunler. Sirada un, seker, benzin, elektrik, su, dogalgaz, vergi basliklari acilacak

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1.si caydırıcılık.  çin gibi bir ülkeyiz çok fazla öğrenci var ama yeterli eğitim kurumu hala yok 

2. herkez girmesin diye

3. masraflar olduğu için.

politika sıralamasına göre koydum.

yoksa devlet pekala barajı da kaldırır herkezi mezun etmek için mezuniyet için istenen tavan taban puanları da değiştirebilir.

DGS  öss den daha zor.

ÖSS de her üniversite aynı bölüm için 40 kişi alıyorsa DGS için 2-3 kişi bazen 1 kişi alıyor  bu sefer de kazanma şansınız daha da düşüyor çünki ülkede sizin gibi milyonlarca 2 yıllık mezunu veya 2. bölümü okumak isteyen öğrenci dolu.

çözüm. Online eğitimler arttırılmalı imkanı olmayan veya çalışmak zorunda olan kişiller istediği HER bölümü  online okuyabilmeli.

ziraat mühendisleri toprak görmeden mezun oluyor üniversitelerin ziraat fakültesinde

2 yıllık eğitim alanlarda çok daha fazla pratik oluyor

madem ülkede eğitim seviyesi bu derecede bari online eğitimde koyda diploma alabilsin millet.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Suriyelilere 25+ Milyar dolar harcamasını biliyorlar ama... Bu masraflar direkt olarak kasaya gidiyor. 

Masraflar : Görevli gözetmen (2şer tane desen 150 liradan 300 lira sınıf başına) (her sınıftan 4 kişi eğiitmen ve kalem vs paralarını karşılamaya yetecek miktarda para vermiş oluyor.)

kalem silgi (5 lira desen etmez ama hadi 5 de.)

Malzemelerin ulaştırılması lojistik vs.  dsen vs. vs. hiçbir masraf devletten çıkmasın desen de kişi başı yine 90 lira astronomik oluyor. 

Bunun dışında polis özel harekat alımlarında da yine parayı vurdular.. Nereye gidiyor ? Tabiki birilerinin cebine gidiyor açık ve net. Siz çok iyi niyetli düşünüyorsunuz ..

next next next install
Toplam Hit: 1738 Toplam Mesaj: 12
egitim 90tl