folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dil Öğrenen Herkeste Bu Durum Oluyor Mu..?

Dil Öğrenen Herkeste Bu Durum Oluyor Mu..?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Ben yeni bir dili (Çinceyi) 3 aydir öğrenmeye calisiyorum..
    Ama her sabah uyandigimda ya da araya cumartesi pazar girdiginde, ogrendiklerimi unutmus gibi hissediyorum..Sanki hic Cince bilmiyormusum gibi hissediyorum..

Bu tur hisleri dil ogrenen herkes yasiyor mu acaba..?

Saygilar..

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sonuçta çok yabancısı olduğun bilgiler,öğrendiklerin kafanda yer tutmayabilir öğrendiklerini sık sık tekrarlamalısın

DOM..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

JohnD bunu yazdı:
    -----------------------------

sonuçta çok yabancısı olduğun bilgiler,öğrendiklerin kafanda yer tutmayabilir öğrendiklerini sık sık tekrarlamalısın

Dogru diyorsun..

1.5 milyar nufus var hala birkac cinli hatun bulup 3-5 kelam edemedim..Hava da soguk cekildi herkes.:)

Yoksa ben beceriksizim de havaya mi bok atiyorum..:)

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek

çince ? bilmem kaç bin küsür harfi var hacım adamlar bi ev çiziyo içinde hikaye yazıyor :) sen japonca öğren bence valla her sabah kalktığında aklında olur hiç unutmassın.

Kavanoz dipli dünya
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Japonca biraz daha kolay sanirim Cince'den.. Ama Japoncanin da karakterlerini yazmasi hicte kolay degil bence..

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Ben de okulda Almanca dersi görmüştüm,dersleri fazla sallamayan dinlemeyen bir öğrenci olmama rağmen aradan geçen 3 seneden sonra  biraz göz gezdirmeyle çoğu şeyi hatırladım orta düzey konuşabiliyorum.Çince her ne kadar,çok yabancı bir dil olsada Almanca ile aynı akıbette.İkisininde fazla pratik alanı ve çevrede göz-kulak aşinalığı olmadığı için benzeşen durumları var.Kısaca unutmazsın,üzerinden biraz geçip pratik yaptığında herşeyi hatırlıyon.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emineker
    emineker's avatar
    Erkek

bende de var kanki

i love you
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

DawnOfDarkness bunu yazdı:

Japonca biraz daha kolay sanirim Cince'den.. Ama Japoncanin da karakterlerini yazmasi hicte kolay degil bence..

Hocam Türkçe bilenlerin en kolay öğrendiği dil Japoncaymı$.

Yapım çekim ekleri mastar ekleri vs aynı dizilimdeymi$.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

çince öğrenirken banada oluyodu :) görünce hatırlıyosun :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DawnOfDarkness bunu yazdı:

Niye hocam Cince latin harflerimi kullaniyor? Japonca'da hiragana ve katakana denilen ve kanji sisteminden tamamen ayri iki alfabe sistemi var ve ogrenilmeleri yaklasik bir hafta surer. Kaldiki hiragana bilen bir kisi japonyada yolunu cok rahat bulabilir ve yazilan seylerin bir kismini anlayabilir. Bugun japoncada joyo kanji denilen yaklasik 1800 tane karakter vardir.

Cince ise saf kanji sisteminden olusur. Hem ogrenilmesi hemde akilda tutumasi bana gore muazzam zor. Ayrica telefuz muhabbeti var. TSHI (alfabeyle yazilisini bilmiyorum) seklinde telafuz edilen 20 den fazla kelime gurubu var ve konusmanin gelisi ve gidisatina gore orada anlatilmak istenen anlami bulman gerekiyor. Hepsi ayni sekilde telefuz edilmesine karsin apayri yazi karakterleri ile yazilirlar. Eger (ki kesinlikle tavsiye etmiyorum) uzak dogu dilleri ogreneceksen ilk once korece siddetle tavsiyemdir. Tamamen alfabe sistemi uzerine kuruludur. Daha sonra japonca tavsiye ederim.

Bence Cince ogrenecegim diye kendini heba etme. Sonucta ogrendigin dil sadece Cinde gecerlidir (Gerci uzakdogu dillerinin hepsi ayni ama).

Japonca ogrenmeye niyet edersen ve takildigin bir nokta olursa bana mesaj atarsan sana yardim edebilirim.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

bence de gereksiz. ingilizce öğren yeter. 10 seneye kadar her yeri etkisine alacak

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 4012 Toplam Mesaj: 23