folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder DİN ARA SIRA TAKILCAK SOSYAL Bİ KULUP MÜ?

DİN ARA SIRA TAKILCAK SOSYAL Bİ KULUP MÜ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

ramazan da bi bakarsınız çoğu kimse oruçlu bunların çoğuda teravihleri de kaçırmaz hele kandil geceleri maşallah camiler dolup taşar  ama ramazan bitince herşey biter . sanki din sadece bi aydan ibaret ne yani namaz kılmak sadece ramazanda mi farz yada sadece cumalar mi farzbeş vakit farz diil mi ...din bi sosyal bi kulup falan mi bazen takılalım bazen hiç uğramayalim....

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PacoRabanne
    PacoRabanne's avatar
    Erkek

Dostum onu bırak camiye gitmeyi hergün içki içen adam ramazanda içki içmiyor fakat adam daha bayramın ilk gününden itibaren içmee başlıyo eee ne anladım ben bu işten? 0'a 0 elde var 0 ..!

1 ay oruç tut! 11 ay içki iç!! bir müslümana hiç yakışmaz!! lütfen ibadetlerimizi elimizden geldiğince sürekli yapmaya çalışalım özellikle NAMAZ İBADETİMİZ ÇOOOK AMA ÇOOOK ÖNEMLİ LÜTFEN SEVGİLİ KARDEŞLERİM NAMAZIMIZI KAZAYA BIRAKMAYALIM SONRA KAZAYA UĞRARIZ!!!!!!

Fuck this world if they cant understand me!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    herzmaan sölerim bizim memlekette insanlar 1 ay müslümanlık yaparlar...hele düne kadar fingirdeşen bir kızı ramazanda başı kapalı elinde dinin bir kitap otobüste görünce kıl olurum...bu tipler müslümanlığıda kötülüyor dikkat etmek gerekir..

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

İbadetin devamlı olanı makbuldür.

Öle sadece büyük günlerde gecelerde dindar olanlar. Gerçek müslüman DEĞİLDİR.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

oruç namaz hac zekat ayrı ibadetler karıştırmayalım namaz kılmayanların ramazanda oruc tutmaları çok iyi bişey

tabi burda

önemli olan sürü psikolojisi ile vay herkes oruclu ben de tutuum ise o zaman iş değişir

0 a sıfır elde var 0 yanlış elde namaz olmasa bile oruc var daha mantıklı

en kolay olduu halde en zor gelen ibadet namaz buna dikkat etmek lazım

Bu niymiş la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

Süleymaniye Camii baş imamı merhum Sadık Efendi, Ramazan Müslüman’ını anlatırdı sohbetinde. Bayram namazından sonra yaklaşan biri elini öpmek istediği hocaefendiden hakkını helal etmesini isteyerek şöyle der:

- Hocam, Ramazan boyunca teravihimizi kıldırdınız, bize hakkınız geçti, helal edin. Gelecek Ramazan’da görüşmek üzere haydi Allah’a ısmarladık!..

Hocaefendi ile helalleşen bu zat, ihtimal ki elinde seccadesi, başında takkesiyle evinin yolunu tutar, ilk işi hanıma şöyle seslenmek olur:

- Hanım! Al şu seccadeyi, şu takkeyi, şu tesbihi, dolabın en ulaşılmaz yerine sakla. Bu Ramazan’ın geleceği de olacaktır elbette. O zaman yine lazım olacak bunlar bana. Biliyorsun ben öyle tek Ramazan Müslüman’ı değilim. Gelecek Ramazan için de hazırlığımı şimdiden yapmış olayım böylece.

Evet, bu tip aylık Müslümanlık Resulüllah’ın tarif ettiği Müslümanlık değildir. Hadisin hatırlatması şöyledir:

- Efdal’ül amali edvemüha! Amellerin en efdali, en devamlı olanıdır; Ramazan’a mahsus şekilde kalanı değildir.

Evet, biz Ramazan Müslüman’ı değiliz. Ömür boyu devam eder bizim Müslümanlığımız Elhamdülillah...

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek

Bana gore Inanis kafada ve kalpde baslar

Gostermelik yapilacak bisi degildir ibadet gelin gorin ki bi coguna gore bu bole

Zip Zip KAnguru ████»Kangurulara Ozgurluk!!!! «████
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ula benim geçenlerde tanıştığım hatta şu an çıktığım kız oluo kendisi hristiyan ama oruç tutuo :))) ama domuz etide yiyio işte insanlar farklı abi çok deişik varlıklarız biz:D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    nickimyok senin kızlarda cins hep yaw...Lem gelecem izmire birkaç gün takılacam seninle ...ya sen git hem hristiyan olacak hem oruç tutacak hemde domuz eti yiyecek..varya böyle kızı gazeteye ilan versen bulamazsın alem adamsın....piyasayı fazla karıştırma ha :))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

nickimyok senin kızlarda cins hep yaw...Lem gelecem izmire birkaç gün takılacam seninle ...ya sen git hem hristiyan olacak hem oruç tutacak hemde domuz eti yiyecek..varya böyle kızı gazeteye ilan versen bulamazsın alem adamsın....piyasayı fazla karıştırma ha :))

yaws anası hristiyan babası müslüman : ) 15 yaşına kadar müslüman olarak zorla tutmuş babası sora demiş hangisini istiosan seç oda hristiyanlık biraz serbest din die onu seçmiş ama ben oruç tutmuom o tutuo: ))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    ya bırakın ya bizim okul ogretmenleri idor cickelr bile orucx tutarmıs hiç tutmayanlar cicek bile değil dicektim senin ben a.k sana ne kardesşim allaha inanıpda kotu davranmak allaha inanmayıpta herkese ii davranmaktan daha kotu birşey
Toplam Hit: 3722 Toplam Mesaj: 13