folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Diş Ağrısına Çözüm Listerine Gargara (Kişisel Deneyimim)Diş Ağrısına Çözüm Listerine Gargara (Kişisel Deneyimim)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  syklops
  syklops's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mayıs/2007
  Erkek

  Öncelikle listerine gargara marketler de falan satılan günde 2 defa kullanmanızı önerdikleri bir gargara. Birazdan yazacaklarım sonrasında doğacak hiç bir sorun için bana vicdan azabı yaptırmayın. Herkes kendi sağlığını ölçsün tartsın...

  Hacılar, yaklaşık 4 aydır sağlı ve sollu diş ağrım var, sağ tarafta bir dişime kanal tedavisi gibi bir şey yapılması gerekiyor, o sızlamaya başlayınca yemek yerken, bende sol taraf ile yemeye başladım. Sol taraf ile yerken de azı dişin bir tanesinin bir kısmı kırılmış... 

  Neyse kırık haliyle devam ettim yemeye ama acı, ağrı falan yok derken, 4 ay önce o kırık diş ağrı sızı yapmaya başladı... 

  Diğer tarafta da yemek yerken baskı gelince ağrı, sızı yapıyordu, bende geçici çözüm olsun diye arveles marka ağrı kesici kullanmaya başladım, mideme pek dokunmuyoru diye sabah bir tane akşam bir tane almaya başladım. Bir iki hafta bu tarz devam ettim, ağrı kulağıma falan vurmaya başladı, başıma ateş falan yaptı, bir akşam dayanamadım gittim dişçiye...

  Bu arada dişçi korkusu kısmen var, travma denecek olay da kısmen var lakin dişçi koltuğunda ağzımı açamıyorum, öğürme refleksim 15-20 saniye de devreye giriyor ki, bundan 1,5 sene önce genel anestezi altında diş operasyonu oldum, o kadar durum vahim...

  Zihnimi uzaklaştıramıyorum ve mide her seferinde bulanıyor. 

  Tabi, ağrı sızı devam etti, bu arada ben 7 paket arveles ağrı kesici bitirdim. Böbrek, karaciğer elimde kalacak diye korku sardı...

  Şimdi bu 3-4 aylık süre içinde bir 10-15 gün hap kullanmamıştım, o zamanlar listerine gargara almıştım. Ama sonra bırakmıştım ve ağrı sızı tekrar başlamıştı. 

  Dediğim gibi böbrek, karaciğer iflas olmasın diye yine dişçiye gittim, yine sonuç hüsran, artık hipnoz falan bakıyorum, her neyse..

  Bu önceki 10-15 gün hap kullanmadığım zaman aklıma geldi, neden kullanmadım diye düşünürken listerine kullandığım aklıma geldi. Tekrar listerine başladım ve sonuç muazzam, listerine gargara bende ağrı kesici hap etkisi yapıyor. 

  Şuan 2 hafta oldu halen daha ağrı kesici kullanmadım. Sağ tarafta ki ağrı, sızı, kulağa vurma olayı bitti, sol tarafta az biraz var ama dayanılmayacak değil, hatta iş güç yaparken unutuyorsun, kısacası muazzam bir çözüm oldu benim için.

  Velhasıl konuyu epey uzattık lakin, olur da diş ağrısı falan çekerseniz ve de ben gibi başka sorunlardan dolayı bu acıya katlanmak zorunda kalırsanız, listerin cool mint bende mucizevi etki yapıyor, aklınızda bulunsun...

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kral.
  C-force
  C-force's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Nisan/2007
  Erkek

  Ayrıca bende Kekik yağı öneririm 


  Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  crystalmeth
  crystalmeth's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Ağustos/2014
  Erkek

  valla 3 hafta önce denemediğim yöntem kalmadı diş ağrısı yüzünden.bir gecede 6-7 ağrı kesici içtim arveles,majezik,apranax sabaha çıkamıcam diyordum hala ağrım kesilmeyecince sabahına ağrı kesici iğne vuruldum yinede diş ağrım geçmedi.

  doktora gittim 2 haftalık antibiyotik tedavisiyle 3. kanal tedavisi seansını dün yaptı ve kurtuldum.

  velhasılkelam yaptır kurtul o tutar yine


  “Fortes Fortuna Adiuvat”
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bilirkişi
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Gargara alırken içeriğine dikkat edin bazılarında alkol oluyor. Ağzınızda açık yara varsa banyoda acıdan horon teptirir. 


  Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yolbulucu
  yolbulucu's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Nisan/2007
  Homo

  ben bi ara sadece snickers la besleniyodum. ağzımda bir sürü yara çıktı (aft dediklerinden). sonra 2-3 gün listerine kullandım gitti hepsi.

  listerine güzel şey ama çabuk şekerleniyo , alkolü uçuyo galiba. içine rakı vodka vs koyunca da baya leş oluyo tadı, çalkalayamıyorum


  29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  turkz
  turkz's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Aralık/2009
  Erkek

  Eğer dişte ve diş etinde ağrı var ve kısa süreli su temasında bu ağrı azalıyorsa genelde enfeksiyon oluşuyor bende bu enfeksiyonu durduran şey antibiyotik tedavisi oldu. Diş dokturu muayene edene kadar ağrıyı geçirmek için karanfil yağı kullandım. Pamuğa döküp ağrıyan yere bastırın uyuşturuyor.


  Dünyayı iyiler kurtaracak.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MaviGozluDev
  MaviGozluDev's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Eylül/2005
  Erkek

  senin kadar olmasa da dişçi korkusu olan ama yine de diş bakımı ihmal eden bir mal olarak tavsiyem anestezimi alıyorsun hipnoz mu oluyorsun bilmem ama o dişlerden kurtul tedavi ol hocam başka türlü ertelemiş ama faizle ertelemiş oluyosun.


  .
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  break
  break's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2005
  Erkek
  MaviGozluDev bunu yazdı

  senin kadar olmasa da dişçi korkusu olan ama yine de diş bakımı ihmal eden bir mal olarak tavsiyem anestezimi alıyorsun hipnoz mu oluyorsun bilmem ama o dişlerden kurtul tedavi ol hocam başka türlü ertelemiş ama faizle ertelemiş oluyosun.

  Böyle muhteşem bir yorum olamaz. Ertelersin ama faizle...

  Benim 4 yıl ertelediğim diş kaplama ile halledilecekken çekime gitti.


  Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Odd Emoji 3D
  BerkayCit
  BerkayCit's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Şubat/2011
  Erkek

  hocam selam benim de iğneden korkum var ama çok ağrıyınca 2 kanal tedavisi 5 dolgu yaptırdım. 

  artık düzenli fırçalıyorum. bırkamam. ama iğneyi hop dediler zıp dediler 30dk uğraştırdım öyle yaptırdım. 

   

  bir keresinde de sünnet de açtıklarında kocaman iğneyi gördüm. o iğneyi pek koluma yapacak gibi değildi.. 

  6-7 kişi tutmuştu beni, o şekilde yaptılar. 

   

  bence sen de yap kurtul. sonra düzenli bakıma geç. 


  havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  pompaci
  pompaci's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Haziran/2007
  Erkek

  hocam diş ağrısının tek çözümü dişçidir. 3 çürük 2 kırık var başıma gelecekleri biliyorum.

  bide dişçi korkusu neymiş benim bünyede sıkıntı var lokalde uyuşmadı şimdiye kadar hiç çok şükür genel anestezi olmadım daha ama.

  koltuğa oturunca ya da sedyeye yatınca neşterin kesişini, kazımayı, iğnenin girişini dikerken o kıyırtıyı hisset bakalım korku filminde gerçeği oynamak gibi a.q.


  hayat boş pompala çoşşş :):)...
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  rushOut
  rushOut's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ekim/2009
  Erkek

  Bir adet mide koruyucusunu aç karnına alıtısun. Ardından yarım saat sonra kahvaltını yapıp Bi Profenid adlı ilacı içiyorusun. Sonra bana dua ediyosun. 


  Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
Toplam Hit: 1523 Toplam Mesaj: 18
gargara listerine diş ağrısı