folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dişçi Olan Dişten Anlayan Dişçi Tanıdığı Olan Vs Bir Sorunum Var

Dişçi Olan Dişten Anlayan Dişçi Tanıdığı Olan Vs Bir Sorunum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar hemen hikaye kısmını anlatayım

yaklaşık 3 yıl önce benim büyük oğlan bisikletten düştü ağzını  yere vurdu ve önceki 2 dişi zarar gördü 1 tanesi yarısı kırıldı diğeri sallanıyordu dişçiye gittik  kökü sağlam durabilir dedi ve dişi sabitledi ama ön dişi kullanamayacak dedi 18 yaşına kadar 18 yaşında implant yapacağız dedi

şimdi teller felan çıktı ön dişi kullanmıyor geçen yıl ön dişlerinin olduğu bölümden tranva yaşanmış ve üst diş etleri iltihap almış bunun üzerine kanal tedavisiyle iltihap tedavi edildi yarın kapatılacaktı 1 yıl sonra tekrar iltihap tekrarladı.

bu çocuk 10 yaşında ve 18 ine kadar böyle gitmez çektirmekte istemiyor ama diş canlılığını yitirmiş durumda

bununla ilgili ne yapılabilir 18 inde implant olacak ama çocuk ergenliğini felan ön dişsiz geçirmesin varmı bilen duyan tanıdığı olan

DJ_Alper tarafından 11/Nis/23 09:59 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Kaplama yapılmıyor muymuş?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    janni bunu yazdı

aga diş ölü canlı değil kökyle sağlam bağlantısı yok

kaplama vaar olan sağlam dişin üzerine yapılıyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    janni bunu yazdı

aga diş ölü canlı değil kökyle sağlam bağlantısı yok

kaplama vaar olan sağlam dişin üzerine yapılıyor

Köprüde mi olmuyor hocam

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Gecmis olsun hocam.

Boyle durumlarda cocuk discisi bir profesore danissan daha iyi olacak gibme geliyor. Yoku arastirma , universite hastanesi fln bir fikrini al, hep ayni doktora gitme hocam

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelebeksim
    kelebeksim's avatar
    Erkek

Öncelikle yaşanan bu durum çok üzücü, umarım çocuğunuz bir an önce sağlığına kavuşur. Dişlerin kaybedilmesi, sadece estetik sorunlara yol açmakla kalmayıp, fonksiyonel problemlere de sebep olabilir.

Çocuğunuzun dişlerindeki problemlerin çözümü, diş hekiminin yaptığı kanal tedavisinin yanı sıra, dişlerinin korunması için düzenli olarak diş hekimine gitmek, diş hijyenine özen göstermek ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek gibi önlemleri almak olabilir.

Ancak diş hekimi, dişin canlılığını yitirdiğini belirtmişse, dişin korunması mümkün olmayabilir ve implant gibi bir çözüme ihtiyaç duyulabilir. İmplant işlemi genellikle 18 yaşından sonra yapılır, ancak bu süre zarfında geçici çözümler sağlanabilir. Diş hekiminizle konuşarak, çocuğunuzun durumuna en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Ayrıca, çocuğunuzun ergenliğini dişsiz geçirmemesi için geçici çözümler arasında protez veya diş dolgusu da bulunabilir. Bu seçenekleri de diş hekiminizle konuşarak, çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun bir çözüm bulabilirsiniz.

Unutmayın ki, diş sağlığı oldukça önemlidir ve düzenli olarak diş hekimine gitmek, dişlerinizi korumak için en iyi yoldur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    kelebeksim bunu yazdı

Öncelikle yaşanan bu durum çok üzücü, umarım çocuğunuz bir an önce sağlığına kavuşur. Dişlerin kaybedilmesi, sadece estetik sorunlara yol açmakla kalmayıp, fonksiyonel problemlere de sebep olabilir.

Çocuğunuzun dişlerindeki problemlerin çözümü, diş hekiminin yaptığı kanal tedavisinin yanı sıra, dişlerinin korunması için düzenli olarak diş hekimine gitmek, diş hijyenine özen göstermek ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek gibi önlemleri almak olabilir.

Ancak diş hekimi, dişin canlılığını yitirdiğini belirtmişse, dişin korunması mümkün olmayabilir ve implant gibi bir çözüme ihtiyaç duyulabilir. İmplant işlemi genellikle 18 yaşından sonra yapılır, ancak bu süre zarfında geçici çözümler sağlanabilir. Diş hekiminizle konuşarak, çocuğunuzun durumuna en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Ayrıca, çocuğunuzun ergenliğini dişsiz geçirmemesi için geçici çözümler arasında protez veya diş dolgusu da bulunabilir. Bu seçenekleri de diş hekiminizle konuşarak, çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun bir çözüm bulabilirsiniz.

Unutmayın ki, diş sağlığı oldukça önemlidir ve düzenli olarak diş hekimine gitmek, dişlerinizi korumak için en iyi yoldur.

2 farklı özel polikilikte farklı illerde iyi dişçilere gittim 2 side bana protez demediler sadece 18 yaşından sonra implant dediler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Köprüden bahsediyorum hocam.

röntgen varsa özelden atsana bir bakalım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek
    kelebeksim bunu yazdı

Chatgpt değil mi bu ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

Köprü daha kötü değil mi? Ben ne olduğunu bilmeden yaptırdım 2 dişimi yarım kesip ortaya diş eklemişler sonrasında 2 yıl sonra falan düştüğünde fark ettim. Şimdi fazladan 2 dişim yarım muhtemelen tek çözümü implant yaptırmak bana o zaman tek dişim için implant denilseydi yaptırırdım ama 2 dişimi kesip köprü yapmışlar yani önceden 1 dişimde sorun varken artık 3 dişimde var diş işlerinden hiç anlamıyordum güzel bir kazık yemiş oldum. Köprüyü tavsiye etmiyorum.

mavii tarafından 11/Nis/23 12:29 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    janni bunu yazdı

Köprü daha kötü değil mi? Ben ne olduğunu bilmeden yaptırdım 2 dişimi yarım kesip ortaya diş eklemişler sonrasında 2 yıl sonra falan düştüğünde fark ettim. Şimdi fazladan 2 dişim yarım muhtemelen tek çözümü implant yaptırmak bana o zaman tek dişim için implant denilseydi yaptırırdım ama 2 dişimi kesip köprü yapmışlar yani önceden 1 dişimde sorun varken artık 3 dişimde var diş işlerinden hiç anlamıyordum güzel bir kazık yemiş oldum. Köprüyü tavsiye etmiyorum.

yetişkin için öyledir illa ki, 2 diş kesip köprü yapmaktansa 1 tane implant yaptırmak daha mantıklı geliyor.
    ama bu olaydaki başrol daha ergen ve 18'inde implant yapılcak denmiş (18 yaş altı olmadığını da bilmiyordum belki kemik yapısı değişiyor/büyüyor olduğundandır) çocuğun o yaşına kadar dişsiz gezmesindense köprü vs bi çözüm olabilir.

.
Toplam Hit: 1243 Toplam Mesaj: 17
diş