folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dizüstü Bilgisayarımın Ekran Kartı Değişebilir Mi ?

Dizüstü Bilgisayarımın Ekran Kartı Değişebilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Bilgisayarım artık eskimeye başladı. Biraz daha iyi bir grafik kartıyla değişim hayalleri kuruyorum bende. Ancak bilgisayarımın ekran kartı harici mi, anakartıma yapışık mı anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

ANAKART KODU:6-71-N15F0-D02A anakart kodum.

bilgisayar ise excalibur g500.

Rtx mobile 2060 filan olabilir mi mesela ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

gpu mxm ise olabilir ama olduğunu sanmıyorum, cihazın içi açılarak anlaşılabilir anakarta lehimliyse yapacak bir şey yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

değiştiremezsin

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

değişmez. bilgisayarı değiştirmeye bak... 

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hocam değişse de fiyatları ucuk oluyor.. Thunderbolt 3 portun varsa harici ekran kartı takabilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hocam değişse de fiyatları ucuk oluyor.. Thunderbolt 3 portun varsa harici ekran kartı takabilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Değişir mümkün teknopat tan recep baltaş ın anlatımı vardı sıkıntılı bir iş ama yapılabiliyor asıl sıkıntı ucuza ekran kartı olmaması yani olup olmayacağı belli değil birsürü para bayılacan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

İnternetten gördüğüm kadarı ile ekran çipi anakarta entegre. Değiştiremezsin hocam. 

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

bazı laptop anakartlarında aynı ramler gibi ekran kartları takılır çıkarılabilir. bu modellerde ekran kartını değiştirebilirsin fakat anakarta ve sisteme uyumlu ekran kartı bulmak çok zor. bunlar zaten çıkma ekran kartları oluyor. sıfır laptop ekran kartı diye birşey söz konusu değil.(bulursan bile yurt dışından bulursun) eğer anakartın sök tak değil ise direk anakarta lehimli geliyor yine aynı mantıkla uyumlu bir ekran kartı bulursan çıkma onu lehimleyebilirsin buda öyle lehim makinasını alayım olayı yok ısı ile lehimleri atıp yine aynı şekilde lehim ile o işlemi yapman gerek. şartların hepsi olumlu giderse otomatikmanekran kartını yükseltmiş olursun. 

bu fiziki değiştirmenin dışında Thunderbolt 3 ile birlikte eGpu denilen olayla ekran kartını yükseltbilirsin. (tabi giriş varsa)

kaldıki bir not daha anakartların çoğu masaüstleri gibi asus xx msi xx diye gitmiyor yani pcı express yuvası var ekran kartlarının hepsi olur diye bir kaide yok bazı anakartlar sadece tek bir ekran kartı için yapılıyor. yada bioslarına o tarz yazılımlar atılıyor.

NOT: resme baktım seninkisi zaten stok ekran kartı lehim olayı lazım

furkiak tarafından 03/Haz/19 12:54 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Anladım sağolun hocalar.

O zaman ben bir soru daha sorayım. Her ay bir parça alarak masaüstü sistem toplayayım diyorum. B450M gaming nasıl bir anakart olurdu ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Anladım sağolun hocalar.

O zaman ben bir soru daha sorayım. Her ay bir parça alarak masaüstü sistem toplayayım diyorum. B450M gaming nasıl bir anakart olurdu ?

Bende aynı durumdayım tam üzerine geldi bu soru. Araştırmalarıma göre ryzen işlemciler için en iyi kartlar x serileri. Pahalı bulanlar içinde b450m AM4 içinde kartların en iyisi asusun tuf modeli sanırım. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
Toplam Hit: 1775 Toplam Mesaj: 13
ekrankartı mobilegpuchange mobilekrankartı