folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dizüstü Cızırtı Sorunu

Dizüstü Cızırtı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Bilgisayarı genellikle kulaklıkla kullanıyorum, ekranda bir hareketlenme olduğunda; simge durumuna küçültme, yan taraftaki bardan internet sayfalarını kaydırma gibi durumlarda cızırtı oluyor. kulaklığı çıkardım hoparlörden de geliyor aynı cızırtı. ne olabilir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

dostum bence driverden kaynaklanan bir sorun bu. win 7 mi kullanıyorsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

peki diriver mi donanım mı bunu anlamamın bir yolu var mı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

driverleri güncelle devam ederse donanımdır 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Driverdan olabilir, genede seninki iyiymiş. Bizim hocanın netbook'u açtımda bildiğin kişniyordu makine eahehehee diye :)

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

aygıt yöneticisinden 2 ses aygıtı vardı conexant hd audio ve intel ekran için ses ikisini de devre dışı bıraktım sorunum devam ediyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Hocam müşterinin dizüstü bilgisayarında da(Asus f3j)  buna benzer sorun vardı. Laptoptan ses geliyordu hdd den büyük ihtimal kafa vuruyordu 1 tanede bad sektör vardı onu hallettik. Birde senin dediğin gibi ses de problem vardı hatta bunda sanki çizik cd takıldığında oluşan cd atlamaları var gibiydi tüm ses ile ilgili olaylarda vardı bu  ve sürekli cd atlıyormuş gibi okuyordu. Bilgisayara bir güzel format atdık bad sektör olayını hallettik ve windowsunu yükledik. Sonra orjinal sitesine girip driverlarını tek tek indirip kurduk şuanda canavar gibi çalışıyor. Senin sorununda driverdır büyük ihtimal. Cihazın sitesine girip modeline göre driverlarını indir ve onları yükle.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

mchacker bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam müşterinin dizüstü bilgisayarında da(Asus f3j)  buna benzer sorun vardı. Laptoptan ses geliyordu hdd den büyük ihtimal kafa vuruyordu 1 tanede bad sektör vardı onu hallettik. Birde senin dediğin gibi ses de problem vardı hatta bunda sanki çizik cd takıldığında oluşan cd atlamaları var gibiydi tüm ses ile ilgili olaylarda vardı bu  ve sürekli cd atlıyormuş gibi okuyordu. Bilgisayara bir güzel format atdık bad sektör olayını hallettik ve windowsunu yükledik. Sonra orjinal sitesine girip driverlarını tek tek indirip kurduk şuanda canavar gibi çalışıyor. Senin sorununda driverdır büyük ihtimal. Cihazın sitesine girip modeline göre driverlarını indir ve onları yükle.

-----------------------------

hocam bunları bende biliyorum denemedik şey kalmadı, benden gelen ses öyle çok yüksek değil dikkat edince duyuluyor. Hdd yeni değişti. Driverlar güncel. Galiba donanımsal . Topraklama hattından olabilir mi? Pilde çalışırken de farketmiyor gerçi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    Icinde elektrik kacagi olabilir bide mouse yada sogutucu felan kulaniomusun

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek

Mikrofoun sesini kapatmayı denedin mi hocam.

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

aynı durum bende de vardı => http://www.tahribat.com/Forum-Laptop-Ses-Driverinde-Problem-Yardim-145370/

realtek ses driverinde problem varmış diye yazmıştı müridler ama bende de hala devam etmekte sorun

Ha Ha!
Toplam Hit: 2376 Toplam Mesaj: 15