folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Do You Love Me ? Robotlarla Dans! Boston Diynamics

Do You Love Me ? Robotlarla Dans! Boston Diynamics

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

bu görüntüler gerçek değil. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bunla illümemati...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

cuk anlamadım :D biz hala ekmek sepetine şerit led takıp bilim yaptık diyoruz

adamlar yıllardır her boku yaptılar ama hala "cgi bu , montaj bu , ip var" filan diyoruz.

abi en kötü adamların kanalına girin bir bakın. webarchive kayıtlarına bakın.

bebeğin büyümesi gibi aşama aşama bütün hepsine tanık olun.

buradaki bir çok müridden daha yaşça büyük bir organizasyon

darpa'sı google'ı osu busu derken. nasıl bunlar na-mümkün geliyor size :D

elon musk insan beynine çip takıp , düşünce gücünü digital veriye döküyor :D

bırakında verilen komutları yerine getiren robot yapsın insanlar.

ama benim için ledli ekmek sepeti favori..

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Robotun sırtında devasa bir batarya var. Bu kadar hızlı hareket etmesini kolaylaştıran bu. Diğer yandan bu kadar enerji harcayacak şekilde dizayn edilmiyorlar. Fakat tahmin edileceği üzere bu bataryanın fiyatı çok pahalı. Ortadaki ufak Spot'un bataryası dahi $5000, fiyatı $75.000

Bu robot uzun süredir koşu bandı üzerinde tanıtılıyordu. Bu kabiliyete sahip. Aslında robot konusunda günümüzde geleceği konu alan filmlerdeki gibi çok sayıda şey yapılabilir. Bunu sınırlayan enerji problemi. Enerji yeterli olmayınca her şeyden kısmak gerekiyor. Bu konuda halkın arasında olmasa da savunma sanayiinde nükleer piller kullanan robotlar geliştirilebilir. Mars'a giden araçlarda plütonyum kullanılıyor. Tabii bunların atık durumu da göz önüne alınmalı.

Boston Dynamics uzun süredir iyi işler çıkarıp bu konuda sınırları çizse de, bu robotların piyasada çok fazla karşılığı olmadığı bir gerçek. Ortadaki spot $75.000'dan satışa çıktı. Bataryası 4 saat gidiyor. Robotun çok da güçlü ve işe yarar özellikleri olduğu söylenemez. Yani bir işyerinde kullanılacak türden bir şey değil. Onlarca kilogram taşınacak bir robot değil. Yük taşırsanız zaten 4 saat olan batarya süresi daha da kısalacaktır.

Spot yerine otomatize bir araç alınacaksa bile 4 tekerli bu işi yapan kullanışlı çok sayıda robot var. Bu robotun insana ya da dört bacaklı bir hayvana benzemesi gerekmiyor. Bu bacaklar ve dengenin sağlanması konusu engebeli bir arazide yük taşınmayacaksa gereksiz. Keza bu araziler için de dizayn edilen dört tekerlekli taşıma kapasitesi kat kat daha fazla olan araçlar var.

$75.000'a orada off-road araç alırsınız bu fiyata. Hiç olmadı robota değil atın sırtına yüklersiniz. Bu robotlar AR-GE konusunda değer taşısa da iş anlamında bir değeri yok. Bu sebeple zaten defalarca kez firma el değiştirdi.

Atlas için ise tahmin edileceği üzere maliyet çok daha fazla olacaktır. Spot'un boyuna ve özelliklerine bakıldığında bunun için nereden bakılsa bir $500.000 isteyebilirler. Bu robot daha gelişmiş özelliklere sahip. Tabii videolarda başarılı case'ler gösterilir. Gerçekte ne kadar yanılıyordur, yere düşüyordur orası bilinmez.

Robot konusunun gelişiminin önündeki illetlerden birisi insansı robot üretme hayalinin sıkça öne çıkıyor oluşu. Bir robotun insana benzemesi gerekmiyor. Görevi gereği her türlü şekli alabilir.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Muthis benden iyi oynuyorlar bayildim :)

Niye ya.  niye... Niye  biz bunlari yapamiyorum.

Cok üzülüyorum. 

https://www.youtube.com/watch?v=fn3KWM1kuAw 

Mobilden mi anlamadim

video gozukmuyor biri hayrina yapsin 

@noname tesekkur ederim.

cok iyi begendim :)

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

'Gerçek değil,cgi' diyenler sanırsam mağaradan yeni çıktı.Boston bu makinelerin ilk aşamasından beri videolarını yayınlıyorlar.Başlarda ayakta bile duramıyordu.Her güncellemede yeni video atıyorlar.Aşama aşama updateleri gözümü soktular.

Diğer ihtimal ; robotlarla alakalı izlediğiniz ilk video,büyük ihtimal 'Corridor' kanalının silahlı robot videoları.Ki o kanal zaten videonun sonunda cgi olduğunu da paylaşıyor.Siz feysbook ta o kısım kesilmiş halde izlediniz.Daha sonra cgi olduğunu anladınız.Boston dan bihaber olduğunuzdan aynı kanalın videosu zannediyorsunuz.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
Toplam Hit: 3915 Toplam Mesaj: 37
robot dans bostondynamics do you love me